Borelioza u 5 latki

napisał/a: FILLIPO 2014-07-29 08:02
Witam
Córka ma 5 lat ,nigdy nie miała kleszcza,codziennie ją myję i sprawdzam od urodzenia,nigdy nie zauważyłam,przez ostatni 2 miesiące bolało ją kolano na przemian z kostką i policzkiem,byłam u lekarza wszystkie badania (morfologia,aso,ob,mocz w normie,delikatnie monocyty podwyższone)zrobiłam badanie testem elisa IgM dodatnie w kierunku boreliozy,ma 30,5(od20 dodatnie) IgG ujemne.Jedyny rumień jaki dziecko miało to po ugryzieniu komara w zeszłym roku,wyszedł po 3 dniach od ugryzienia komara,był duży ok.7cm ,ale ręka była też spuchnięta,zszedł po zastosowaniu maści w ciągu tygodnia ,córka brała w tym czasie bactrim na bakterie w moczu.Kolejny rumień to dwa miesiące temu komar ugryzł ją w kostkę,te same objawy,rumień zszedł po fenistilu i altacecie w 3 dni,lekarze zapewniali,że to alergiczna reakcja na komary,dodam ,że nie po każdym komarze tak ma.Czy w ogóle jet to możliwe żeby komary roznosiły borelię??Zakaznicy z Wałbrzycha uważają,że tak,a z Wrocławia,że nie.Córka dostała od pediatry antybiotyk na 3 tygodnie Amotaks.Ile powinno trwać leczenie i jakimi antybiotykami najskuteczniej u dziecka leczyć???Czy borelioza w klasie IgM jest łatwiejsza do wyleczenia???Zanim podałam antybiotyk,pobrałam krew na wynik Western Blod ,na wynik czekam.Dodam,że córeczka ma przeszłość neurologiczną po szczepienich i nie pełny kalendarz szczepien,właśnie chciałam jechać jej uzupełnić ten kalendarz kolejnymi dawkami polio,a tu borelioza...rozumiem , ze borelia to przeciwwskazanie do szczepień???Do zakaznika wybiorę się jak już będę miała wyniki WB.Czy ktoś zna może dobrego,z efektami w leczeniu boreliozy u dzieci z Wrocławia lub Wałbrzycha??
napisał/a: joannanr1 2014-07-29 22:42
Test Elisa nie jest do końca pewny.Chociaż z drugiej strony jeżeli wyszedł pozytywny i są objawy to może właściwe wskazywać na aktywną boreliozę.Lekarze zakaźnicy leczą w zasadzie wszyscy tak samo czyli metodą IDSA więc raczej nie można znaleźć dobrego.Jeżeli choroba trwa już jakiś czas to radziłabym metodę ILADS.Najlepiej skontaktować się ze Stow.Chorych na Boreliozę , tam dostaniesz listę lekarzy leczących tą metodą.
Ja mogę polecić Ci lekarza z Łodzi.
Jeżeli córka na pewno nie miała kleszcza być może ma boreliozę wrodzoną , warto byłoby żebyś również zrobiła sobie badania.
Im krócej trwa zakażenie tym łatwiej wyleczyć , u Twojej córki w zasadzie nie wiadomo jak długo choruje , pozdrawiam
napisał/a: FILLIPO 2014-07-30 10:12
Dziękuję,już nie wiem co myśleć...ja kiedyś miałam kleszcza w wieku 15 lat,robiłam badania testem elisa ze 2 lata temu wyszły ujemne,miałam wszystkie objawy przez 5 lat co chwilę antybiotyki na gardło,węzły wszystkie zajęte,zawroty głowy,brak sił,spadek libido,zaburzenia widzenia,zapalenia dróg moczowych,ból miesni,myślałam,że umieram....nawet jak byłam z córką w ciąży to tak chorowałam,że 3 antybiotyki dostałam,poprawę mam od zeszłego roku jak jeden z laryngologów mimo iż nigdy ropy w gardle nie miałam,tylko bolało i było czerwone już po 2 antybiotykach bez efektu napisał metronidazol i amotaks,syn też od urodzenia bardzo chorował,wiecznie antybiotyki przez 7 lat raz w miesiącu,w zeszłym roku tak zachorował,lekarze nie mogli go wyleczyć dostał antybiotyki z każdej grupy,a na koniec szpital i cefalosporyny 3 generacji,po 4 miesiącach walki z chorobą jest ok,nic już go nie boli...być może tak jest,że jest to wrodzona postać boreliozy ,ciężka do wykrycia w badaniach...Córka od 6 miesiąca życia też chorowała ,głównie uszy,antybiotyki z różnych grup były podawane nawet po kilka tygodni...może dlatego też wynik niski bo dziecko w okresie wrzesień-kwiecień dużo choruję i zazwyczaj są to infekcje do leczenia antybiotykiem,naprawdę martwię się o nią,dziecko dużo przeszło,w szczególności po szczepieniach i też ten kalendarz nie jest zakończony,ma po 2 -3 dawki szczepień w wieku 5 lat , miałam zamiar zacząć uzupełniać...nawet dobrze ,że zrobiłam to badanie bo gdyby ją zaszczepili mogłoby się to zle skończyć.Córka najprawdopodobniej też przeszła cytomegalię,ja mam wyniki dodatnie już w klasie igg więc skoro ja mam to dzieci też i z tego co wiem ta choroba też daje podobne objawy co borelia(zawroty glowy,infekcje ciężkie do leczenia,zburzenia widzenia).
napisał/a: joannanr1 2014-07-30 13:13
Ciężko stwierdzić czy objawy , które miałaś były objawami boreliozy(chociaż wszystkie pasują).Trochę wątpię bo raczej nie wyleczyłabyś się tak szybko.Z drugiej strony wszystko jest możliwe w medycynie.Elisa daje często fałszywe wyniki dlatego lepiej badać WB.Skoro u syna pomogły antybiotyki to być może faktycznie była borelioza.Trudno powiedzieć.
Na temat reakcji poszczepiennych niestety niewiele wiem , może przydać Ci się to forum o ile nie znasz:
http://www.dzieci.org.pl/forum/
Jeżeli chodzi o boreliozę zaproponuje Ci grupę chorych na boreliozę na FB
https://www.facebook.com/groups/223212764432935/
pozdrawiam
napisał/a: FILLIPO 2014-08-01 13:57
Witam
Odebrałam wyniki dziecka western blod i są ujemne,co w ty wypadku mam myśleć,elisa dodanie IGM,a wetrn blod IGM ujemne,nie wiem czy mam podawać antybiotyk,który przepisał pediatra ,bierze już 7 dzień.Czy jednak lepiej podać do 10 dni?????
napisał/a: elkaewelka 2014-08-16 18:24
ja jak miąłam u siebie podejrzenie boreliozy to poszłam na takie badanie biorezonansowe do lalba vita. ale to w warszawie jest... w każdym razie podejrzenia okazały się nieuzasadnione i nie musiałam się więcej martwic. swoja droga badanie nic nie boli a jest bardzo dokładne, wykrywa różne ustrojstwa w organizmie
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-05-13 10:28
Sezon na kleszcze się rozpoczyna, więc wklejam, ale nie życzę aby się komuś przydało :)

[url_special=http://choroby-zakazne.wieszjak.polki.pl/zakazenia-pasozytami/327428,Ukaszenie-przez-kleszcza-co-musisz-o-nim-wiedziec.html:3mqmvhjx]http://choroby-zakazne.wieszjak.polki.pl/zakazenia-pasozytami/327428,Ukaszenie-przez-kleszcza-co-musisz-o-nim-wiedziec.html[/url_special:3mqmvhjx]