Bordeline, alkoholizm i depresja

napisał/a: antymona 2010-11-02 17:56
Witam

Nawet nie wiem od czego zaczac ...pewnie od tego ze moj brat wlasnie wrocil od psychiatry z wiadomoscia ze ma elementy bordeline , depresje i alkoholizm oraz okazjonalne wypady albo nawet ciagi narkotykowe i okalecza sie regularnie . Historia ciagnie sie juz od okolo 10 lat , leczenie podjal nie dawno ( pare miesiecy ). Leki dwie pierwsze serie nie pomagaly .Widze ze dzis dobila go ta diagnoza a ja czuje sie bezradna nie wiem jak pomoc co mowic jak obchodzic sie z nim . Chyba nawet do konca nie zdaje sobie sprawy z czym walcze wiem jedna ze niechce go zostawic ze chce walczyc z nim ze chce miec piekne swieta gdzie bedziemy sie jeszcze sami z tego smiali . Za wszelkie informacje wskazowki bede wdzieczna . Opinie lekarzy , relacje pacjentow obserwacje rodziny .

Pozdrawiam i z gory dziekuje
napisał/a: lorisa 2010-11-14 19:18
Witaj.Borderline jako zaburzenia osobowości jest bardzo złożonym problemem. Wymaga długotrwałego i systematycznego uczęszczania na psychoterapię. Mówimy tu oczywiście o latach. Bo tego nie da się pozbyć ot tak. Dołączając do tego jeszcze problem z alkoholem i depresję robi się niezła mieszanka. Nie da się wyleczyć wszystkiego na raz... Poradźcie się jakiegoś dobrego psychiatry. Na początek brat musi znaleźć jakiś punkt zaczepienia, żeby miał motywację do walki. Obchodź się z nim w miarę normalnie.. Staraj się nie patrzeć przez pryzmat chorób. Nie krytykuj, bądź przy nim... Wspieraj. Bo wsparcia będzie potrzebował naprawdę dużo. Życzę, aby udało Wam się z tego wyjść.