Bolii ale to nie dziura

napisał/a: Krysian93 2007-12-28 21:58
Na święta dostałem szczoteczkę elektryczną oral b vitality :) i od tamtego czasu myje nią ząbki 3 razy dziennie po 2 minuty. Dodam, że zawsze myłem raz dziennie zwykłą szczoteczką.
Dzisiaj chwile po myciu zębów poczułem ból w okolicy zęba myślałem, że to dziura i szczotkowałem 4minuty(:( a ból nie ustępował.
Co mnie boli???
napisał/a: jutynka1 2007-12-28 22:14
Nie jestem specjalistą, jednak z tego co czytałam i słyszałam, to możliwe jest to że szczotkujesz zęby ze zbyt dużą siłą co może doprowadzić do zniszczenia szkliwa i odsłonięcia szyjki, i stąd ten ból. Jednak popytaj sie kogoś kto się zna =) Pozdrawiam
napisał/a: Krysian93 2007-12-28 22:20
oooo! na jedynkach na dole widać jak by było troche przezroczyste.
PS: ból ostąpił)Ale moge coś sobie niszczyć jak tak często je szczotkuje??
Może starczy 2 razy dziennie?
napisał/a: jutynka1 2007-12-29 07:46
Tutaj nie chodzi raczej o ilość, raczej o sile z jaka szczotkujesz zęby, im silniej tym gorzej dla zebow, gdyż ścierasz szkliwo.
napisał/a: Krysian93 2007-12-29 08:38
Ale szczoteczka ma tylko funkcje on i off;/
napisał/a: jutynka1 2007-12-31 08:12
Szczoteczkę jak się włączy, to jak sie orientuje kręci sie mechanizm, wprawiając w ruch okrężny włosie, czy coś w tym stylu. Ty jednak trzymasz ją w ręce i możesz albo zbliżyć albo oddalić od zębów. Jeśli uważasz że nie przyciskach tej szczoteczki do zębów, tylko delikatnie włosie je dotyka, czyści, to możliwe że masz zbyt twardą tą końcówkę szczoteczki? Warto wtedy dokupić wtedy z inną twardością końcówkę. Pozdrawiam