Boli mnie oko jak patrzę na jasne światło

napisał/a: disillusion 2013-12-16 12:33
Witam,

mam 27 lat, moje pytanie - jak w temacie. Spróbuję jednak pokrótce opisać mój problem.

Ponad miesiąc temu, podczas stosowania maści i kropli ze sterydami (na gradówkę, na marginesie maści takowe z przerwami przyjmuję od 3 lat) pojawiło się w prawym oku zamglone widzenie, niewyraźne, nieostre, a nawet jakby zmniejszenie pola widzenia. Udałam się do okulisty i okazało się, że w tym oku ciśnienie wyniosło aż 41 mm/Hg. Dostałam kropelki Trusopt, które stosuję od miesiąca. W badaniu też okazało się, że wada wzroku wyniosła -2,5 w tym oku, a jeszcze miesiąc wcześnie było -1. Po stosowaniu kropli ostrość widzenia poprawiła się.

W ostatnich dniach zrobiłam też MRI głowy i znaleziono niecharakterystyczne ogniska demielinizacyjne. Zaczęłam się martwić, czy ciśnienie nie było "swoją drogą", a problemy z widzeniem to pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego.

Obecnie, ciśnienie w lewym oku (do którego nie stosuję kropli) wynosi 20, a w oku, które zakraplam Trusoptem - 22. W obu oczach mam astygmatyzm. Ostatnio pojawił się jednak pewien problem. Gdy spojrzę na jasne światło bądź słońce (nawet niekoniecznie bezpośrednio) to w tym chorym oku czuję przeszywający ból. Chyba w gałce ocznej. Czy taki może być objaw jaskry (jeszcze niestwierdzona), a może pozagałkowego nerwu wzrokowego i powinnam diagnozować się w kierunku SM? Proszę o pomoc, bo nie mogę nic znaleźć w sieci... Pozdrawiam.