Boli mnie lewa część głowy wraz z okiem i czasami z uchem

napisał/a: Maxxxo 2007-08-28 15:00
Witam,

Mam okropny problem!! Boli mnie lewa część głowy wraz z okiem i czasami z uchem, ogólnie marcie pisać mi wszyskie słowa i mówić!!! Co mam robić? Co się ze mną dzieje?? Momocy!!
napisał/a: Ania_204 2007-08-28 15:21
Witam. Prosze zgłosić sie do lekarza pierwszego kontaktu,bo być może ma pan zapalenie ucha. Jeśli jest problem z mówieniem (tzn. boli podczas mówienia) to być moze to zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego. Kontak z lekarzem pierwszego kontaktu. Można wziać przeciwbólowo paracetamol. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-08-28 18:11
Ania_204 napisal(a): Można wziać przeciwbólowo paracetamol. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Pozdrawiam. Życzę zdrowia.


Z tego co mi wiadomo paracetamol wcale nie ma dzialania przeciwzapalnego, albo jest to ono tak niewielkie, ze normalnie sie je pomija. Podaje sie go przeciwbolowo wtedy gdy pacjenci nie moga tolerowac lekow przeciwzapalnych (wiec lekow majacych jednoczensie dzialanie przeciwbolowe i przeciwzapalne jak chociazby prosta aspiryna), np. gdy maja problemy z zoladkiem.

polecam ten link dla zglebienia wiedzy o podstawpwych lekarstwach
http://en.wikipedia.org/wiki/Non-steroi ... atory_drug
napisał/a: Maxxxo 2007-08-28 21:37
Ok, teraz mogę wszystko spokojnie napisać.

Wszystko zaczęło się od tego kiedy przyszedłem z dość długiego spaceru. Nagle drastycznie zminił mi się głos i nie mogłem się skupić na zdaiu. WYmawiałem z błędami lub wymieiał inne słowa od zamierzonych. Podobnie było z czytaniem i pisaniem.

Ogónie od samego początku zaczęła mnie boleć głowa aż do tego stopnia że myślałem że nie wytrzymam. Praktycznie tylko cała lewa półkula, oko i trochę ucho. Wzięłem 2 tabletki Apap po czym połorzyłem się spać. Na domiar złego zaczęło mi się chcieć wymiotować....
Jakimś cudem po jakiś 3 godzinach zasnęłem i spałem tak 3 godziny. Obudziłem się z znacznie mnieszym bóllem głowy, ale jednak czuje trochę jak mnie boli jak. np odwróce się lub popatrzę na podłogę.

Co to może być? Mam nadzieję że nic poważnego. Jeżeli jutro mi coś będzie dalej chyba pójdę do lekarza.
napisał/a: Ania_204 2007-08-28 21:56
Konieczna wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Może jest to przewianie, albo zapalenie ucha i dlatego masz wrażenie ze zmienił się głos. pozdrawiam. Życze zdrowia.
napisał/a: Christine1 2007-08-28 22:11
Idź do lekarza koniecznie i jak najszybciej. Jeśli problemy z mówieniem i pisaniem utrzymują się nadal (po treści posta można wnioskować, że tak jest) - idź nawet na SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy), bo objawy mogą wskazywać na zaburzenia neurologiczne - a tego NIE WOLNO bagatelizować.
Potraktuj to bardzo poważnie i nie zwlekaj z pójściem do lekarza.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-08-28 22:14
Powinienes od razu isc do lekarza i opowiedziec o wszystkim dokladnie, szczegolnie o problemach z wymawianiem i znajdywaniem slow, czytaniem i pisaniem, a takze o zbieraniu sie na wymioty. Nie chce cie straszyc, bo to moze to byc zwykle zapalenie, ale moze tez byc cos powazniejszego, jak np krwotok w mozgu, zakrzep albo guz.
Mowie to zupelnie powaznie, bo twoje objawy sa niepokojace, powinienes sie upewnic ze to nic groznego.
napisał/a: Maxxxo 2007-08-29 11:50
Chyba jeszcze się wstrzymam na dziś z pójściem do lekarza. Prawie całą noc rwało mnie lewe oko i to wszystko. Dzisiaj jeszcze troche z prawej półkuli czaszki takie lekkie pukanie. Nie wiem, ale jak piszecie że mam iść to chyba pójdę do tego lekarza.... Ale myślę że to od przewiania - przedwczoraj jeżdziłem na rowerze a był mocny porywisty wiatr
napisał/a: Christine1 2007-08-29 14:14
Muszę Cię uświadomić, że problemów z wymawianiem i odnajdywaniem słów oraz z pisaniem, nie należy kojarzyć z "przewianiem".
Nie zwlekaj z pójściem do lekarza i opowiedz dokładnie lekarzowi o tym, że wystąpiły lub, że nadal występują, takie problemy.
Jeśli część objawów już nie występuje, to nie znaczy, że nie wrócą, a wtedy mogą pozostać na stałe - wybacz, że Cię w tym momencie straszę, ale szczerze piszę o różnych ewentualnościach.
Nie ma sensu czekać, aż samo przejdzie, bo były to objawy zbyt poważne i typowo neurologiczne i trzeba szybko reagować.
- Jeśli pójdziesz do lekarza i dowiesz się, że to nic groźnego, to przynajmniej będziesz spokojny, ale jeśli nie pójdziesz i okaże się, że jest to coś poważnego, to potem możesz całe życie mieć do siebie żal - dlaczego nie poszedłeś do lekarza od razu.

Swoją drogą... masz dopiero 15 lat i dziwię się, że Twoi rodzice/opiekunowie zbagatelizowali Twoje dziwne zachowanie
napisał/a: Maxxxo 2007-08-29 15:19
Naprawdę może być tak źle? Nie poszedłem głównie z tego powodu że moja 12 letnia siostra rok temu w szkole również miała taki problem z czytaniem i poprawnym wymawianiem słów... Przeszło jej jak mnie. Jednak jeżeli jutro będzie mi cokolwiek idę do lekarza. Dzisiaj tylko znowu mnie troche oko bolało i nic więcej.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-08-29 15:22
Podpisuje sie pod Christine rekami i nogami.
Wszystkie objawy, ktore opisales, to typowe objawy neurologiczne. Nawet jesli minely, nie znaczy ze nie wroca, przeciwnie - dosc czesto zdarza sie, ze sa tylko sygnalem ostrzegawczym, zanim nie stanie sie cos gorszego. I to, ze masz 15 lat nie znaczy wcale ze nie moze ci sie cos gorszego przytrafic, kiedys mialam 20sto letnia pacjentke (zreszta studentke medycyny), ktora miala maly udar mozgu. Na szczescie sama szybko rozpoznala swoje objawy i udala sie po pomoc. W takich sytuacjach jak twoja lepiej dmuchac na zimne.
napisał/a: Christine1 2007-08-29 15:22
Może być źle - i dlatego lepiej się dowiedzieć, że nic złego się nie dzieje, niż zareagować za późno.

Życzę zdrowia.