boli mnie gardło

napisał/a: Izabela_17 2007-02-15 11:46
Mam, od pewnego czasu boli mnie gardło, myslałąm, ze sie moze przeziębiłam jednak wczoraj w lustrze zobaczylam, ze w jamie ustnej cos mam.Nie wiem jak to opisac, jak to nazwac, ale w gornej czesci jak jest mały jezyczek to po lewej stronie mam cos, wygląda jak biały pęcherztyk, jest to jakas chrostka wieksza biała a w okol niej zaczerwienione gardło, bardzo mnie to boli i caly czascxzuje jakbym miala cos na gardle i nie mogla tego połknąc.Wyglada jak poparzone ale jestem pewna, ze sie nie poparzylam. Moze ktos wie co to moze byc?? :/
napisał/a: Peter 2007-02-15 13:38
To zmiana przypominająca aftę. Wywołał ją zapewne jakiś rodzaj wirusa, teraz o takie infekcje nie problem. Proponuję przecierać pałeczką nasączoną w jodynie.
napisał/a: Izabela_17 2007-02-16 00:36
Czy moge sama to leczyc? czy musze zgłosic sie do lekarza po recepte?
napisał/a: Peter 2007-02-16 08:06
Możesz. Jodyna jest do kupienia w aptece bez recepty. Gdyby się to odnawiało (w tym samym miejscu lub innych miejscach jamy ustnej, lub nie było poprawy), należy wtedy zgłosić się do lekarza. Wskazane wówczas leczenie lekiem o nazwie Groprinosin (o ile lekarz potwierdzi tło wirusowe infekcji). Z tym, że to są moje przypuszczenia, opieram się tylko na opisie.
napisał/a: Izabela_17 2007-02-16 08:52
Mysle, ze to jest asta, poczytalam o tym w internecie i mam dokladnie to samo.