Boli mnie brzuch

napisał/a: Oloosia 2006-10-04 18:18
Przedwczoraj wieczorem zaczął lekko boleć mnie brzuch, naptepnego dnia czyli wczoraj, bolał mnie praktycznie cały czas, ale nie na tyle intensywnie, żebym nie mogła o niczym innym myśleć. Dziś bolał mnie już bardziej, i boli nadal. To jest ból umiejscowiony w górnej części brzucha jakies 5cm pod biustem. Myslę, że to żołądek... dziś w szkole poszłąm do pielgniarki, bo już ból tsawał sie dość uciążliwy, dała mi tabletkę No-spy, ale w zasadzie nic ji to nie pomogło, a nawet zaczęło bardziej boleć. Teraz jak siedze sobie przed komputerem i pisze, nie czuję bólu, ale jak wstanę i się wyprostuje to mnie boli... I jak usiądę to na początku też mnie boli. W ogóle mniej boli jak sie pochylę. Nie wiem, co mi jest. Wzięłam krople żołądkowe, i łyżeczkę wyciągu z dziurawca, ale nie pomogło.
A może to nie jst żołądek?
napisał/a: plb1985 2006-10-07 23:18
bardzo możliwe, że to problemy z żołądkiem...
miewasz zgagę, odbijanie z treścią pokarmową, zwłaszcza wieczorem przed snem? mogą to być objawy refluksu żoł-przeł lub zakażenia helicobacter pylori
napisał/a: Marlena G. 2006-11-07 11:42
Oloosia!
Daję Ci 100% procent, że to jest żołądek. Mam podobne bóle od kilku dni, ale one w ciągu tych kilku dni tylko nieznacznie mi się nasiliły. Boli mnie tylko wtedy, gdy się poruszam, a przede wszystkim, gdy chodzę. Kiedy stoję, siedzę, leżę bądź nawet wchodzę po schodach to nic - zero bólu. Ale już przy zwykłym chodzeniu po, dajmy na to, w miarę równej powierzchni (Boże, jak to brzmi ) zaczyna mnie boleć miejsce pod mostkiem, czyli żołądek i ten okropny ból promieniuje na całą klatkę piersiową, że nieraz myślałam, że może to płuca, serce, itp. No-spa nie pomoże - brałam i nic. Idź do lekarza i poproś o Helicid. Mi te bóle przydarzyły się już po raz drugi po dwuletniej przerwie, więc wiedziałam o jaki lek poprosić lekarza. Pamiętaj: HELICID! Na pewno pomoże. No chyba, że lekarz zaleci inaczej, to wtedy wieźmiesz co innego.
Życzę szybkiego powrotu do formy. Daj znać jak wyzdrowiejesz.
napisał/a: Talentak 2007-06-06 18:09
to chyba żołondek Oloosia ja tez tak mam strasznie mnie boli brzuch caly czasa boli mnie zólondek wielc skont wiecie gnoje my wiemy gdzie nas boli a wy nie wielc to na 1000% żolondek bardzo mnie boli i zadnych tabletek nie urzywam bo bendo mnie bardziej bolec ej Oloosia polecam Aspiryne ona dziala na takie rzeczy na żolondek na brzuch na wszystko polknij i popij ona zadziala na godzine to cie tak pszez godzine nie bendzie cie bolą ale ja jej nie urzywam bo po co marnowac na jakis tam brzuch czy żolondek to wasza strata aspiryna najlepsze Oloosia ic do Apteki i popros o Aspiryne ona kosztuje chyba 1 zl wielc nie martw sie jak nie zadziala to ic do lekarza morze on ci poradzi jakie syropy masz barc i jakie tabletki i bierz tez na noc i na dziec IBUPROM one tez ci pomorze bo to żalondek a to dziala na żolondek pomorze aspiryna wielc napewno zadziala jak nie to sie wkurwie na maksa pozdro dla tych skurwysynuw kturzy muwią ze to Brzuch Pozdrawiam dla tych kturzy muwią ze to jest żolondek wielc Pozdro For All
napisał/a: klapouszek2 2007-06-07 19:42
olala 8 lat a jakie słownictwo - przerażające troszeczkę . Przystopuj ździebko Skarbie bo raczej komicznie brzmi w ustach tak młodego człowieka stwierdzenie "wkurwie na maksa". Kolego polecam także dla Twojego własnego dobra raczej pobuszować po innych stronkach w necie może na początek zajrzyj tu: http://www.dyktanda.net Co do udzielania porad to mam nadzieję, że nikt Cię nie posłucha!!!! To odnośnie tej aspiryny czy ibupromu na ból brzucha - wierz mi, że to na żołądek nijak nie pomoże a zaszkodzic niestety może.
napisał/a: Talentak 2007-06-08 10:06
no i to i tak żolondek
napisał/a: black3 2007-08-27 21:33
Witam serdecznie.
Prosze o jakas porade.
W roku mam kilka miesiecy bólu. nie jest to ciągły np. 5miesieczny ból, lecz nawet potrafi mnie bolec ponad miesiac. Uniemożliwia mi to chodzenie, schylanie, szybkie ruchy itp. Boli mnie po prawej stronie ok12cm od pępka w prawa strone i ok 5cm w góre (przepraszam za taki opis ale naprawde nie wiem jak to opisac) zaraz pod żebrem. Jest to ból ciągły chwilowo w czasie ruchu intensywniejszy, gdy sie położe nie odczuwam go. (Nawet odczuwam ból gdy siedze i głebiej zaczne oddychac). Czasami jednoczesnie odczówam ten sam ból az na plecach (Kiedys bardziej intesywnie nawet 14 dni, teraz sporadycznie.
Byłem 4 razy u lekarza. USG miałem robione ok 3miesiecy przed tym jak zaczeło mnie bolec w jamnie brzusznej (bo na samym poczatku bolało w samych plecach), to lekarz stwierdził ze to jest bez sensu zeby zrobic ponowne badanie, dał wiec mi jakies tabletki (które nie pomagały) i skierowanie na badania moczu. W moczu nie stwierdzono zadnych kamieni wiec powiedział ze wszystko jest dobrze. Po 1,5 miesiaca zaczeło sie to samo. wiec poszedłem do innego lekarza. Dała mi Pani Doktor recepte na ketonal forte i nospe, odpowiedziałem ze jadlem ketonal forte i nic mi nie pomógł. No ale Pani stwqierdziła ze napewno pomoze. A więc tabletki sie skonczyły a ja wciaz odczuwałem ból. po ok 10 dniach od skonczenia sie ketonalu przestało mnie bolec, Miałem przerwe ok 2 miesiecy i wszystko zaczeło sie na nowo. Kolejny lekarz dał mi skierowanie na krew, wszystko było ok. Teraz gdy ból trwa juz ok 1.5mieisaca schudłem 9,7kg pomimo tego ze jem ciagle tyle samo. Byłem teraz u lekarza dał mi skierowanie na kał, podejrzewa lambrie. Boje sie ze jesli sie to nie Potwierdzi to moja przygoda z bolem zacznie sie na nowo. Prosze o jakies informacje co to moze byc. Co mam ogólnie robic.
Pozdrawiam
Marcin
napisał/a: fidel7 2007-08-27 22:00
Musisz koniecznie I SZYBKO iść do dobrego GASTROENEROLOGA, najpierw po skierowanie do rodzinnego. Pewnie natychmiast GASTROSCOPIE trzeba zrobić. Bo może masz jakiś wrzód, który potwornie boli. Albo jakis antybiotyk albo leczenie operacyjne ponieważ może się rozlać, pęknąć czy coś podobnego. Nie bój się badania , raz się poswięcisz abyś miał jush spokój na cały czas.(jesli mówisz o całej jamie brzusznej)
Talentak napisal(a):polecam Aspiryne ona dziala na takie rzeczy na żolondek na brzuch na wszystko polknij i popij ona zadziala na godzine to cie tak pszez godzine nie bendzie cie bolą ale ja jej nie urzywam bo po co marnowac na jakis tam brzuch czy żolondek to wasza strata aspiryna najlepsze

Nie słuchajcie tych głupot,, aspiryna jest bardzo szkodliwa na żołądek i wątrobe, może w pewnych stanach jest dobra ale jest szkodliwa.
black napisal(a):Boli mnie po prawej stronie ok12cm od pępka w prawa strone i ok 5cm w góre (przepraszam za taki opis ale naprawde nie wiem jak to opisac) zaraz pod żebrem.

Wskazuje na wątrobe.
A może zrobiłą się jakaś bolesna przepuklina. Najpierw do Gastrologa, potem do dobrego chirurga. na USG albo TOMOGRAF z kontrastem.
napisał/a: Mateusz Brańka 2008-02-25 09:12
Witam serdecznie od zeszlego wtorku bardzo zaczol mnie bolec brzuch na poczatku byly to nie wielkie bole ale potem bylo jusz coraz gorzej bol nasila sie dokladnie kilka centymetrow (okolo 3 cm ) nad pepkiem za porade z gory dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: philips 2008-03-02 11:00
Witam!

Od jakiś 4 dni boli mnie brzuch tak jakby zaraz pod mostkiem i pod żebrami. Do tego mam częste i długotrwałe bóle głowy i biegunki lub po prostu luźniejsze stolce no i gazy. Ból brzucha przypomina uczucie jak jest się głodnym, ale ja mam ten ból cały czas (również zaraz po posiłku) i w nocy również. Brałam leki przeciwbólowe, ale nie pomagały. Co to może być? Oczywiście będę się musiała wybrać do lekarza, ale chciałam poznać Wasze zdanie.

Pozdrawiam
napisał/a: luki1988 2008-10-27 18:08
Witam Wszystkich.
Mam problem. od wczoraj zaczą bolec mnie brzuch do dzisiaj nasila się... bol umiejscowiony jest zaraz pod mostkiem troszeczke z lewej strony (około 3cm) zaraz pod zebrami. boli mnie kiedy oddycham głebiej ... ruszam się.., kiedy się napnę.., to dziwne ale promieniuje ten bul i od tego miejsca co wskazałem az do lewego ramienia tak jaby kuło nie mam pojecia jak opisac dokładnie ten bol. jak dotykam to boli i takie dziwne uczucie mam w przełyku jakby chciałoby mi się wymiotowac... nie weim co to moze byc... jutro wybieram się do lekarza ale czy ktos moze mi powiedziec co to moze byc i na co mam się ewwentualnie przygotowac??? dziękuje za pomoc

wszystkim zyczę szybkiego powrotu do zdrowia :)
napisał/a: adrianoo11 2009-08-03 09:15
dzien dobry mam taki problem ze boli mnie brzuch juz 4 dni,boli mnie dokladnie pod zebrami,jak stoje to jeszcze bardziej mnie boli,a jak siedze to tez mnie boli ale mniej,wiec to to jest?