Boli gardło po wycieciu migdałków

napisał/a: laikan 2015-12-28 13:15
Witam Serdecznie

Jestem po wycięciu migdałków półtora roku temu, boli mnie w miejscu po wycięciu i odbiera mi ten ból radość z życia.
Laryngolog zlecił wymaz z gardła i rtg zatok. Wyszedł gronkowiec złocisty, zastosowano klimandycyne, bactroban donosowo i pędzlowanie gardła jodyną.
Bakteria zniknęła, robiono wymaz po antybiotyku, będę robić jeszcze raz po jakimś czasie, rtg wykazał czyste zatoki, lecz przegroda lekko skrzywiona.
Mam alergie na roztocza, biorę flonidan i szczepię się na roztocza.

aktualnie płukam gardło glimbax, stosuję olejek oritolin a nasometin przed snem.

przy bólu towarzyszy uczucie spięcia w tych okolicach. Po przebudzeniu jest potrzeba odkrztuszania wydzieliny z tylnej sciany gardła/zatok.
napisał/a: Peter 2015-12-28 14:21
Glimbax może podrażniać. Pisze o tym nawet ulotka. Zamieniłbym go na Larimax T. Alergia może się tutaj przyczyniać do problemu, można spróbować ogólnodostępne leki antyhistaminowe, czy będzie po nich poprawa.
Z pewnością konieczna regeneracja śluzówki, służą temu suplementy (cynk, selen, omega3, wit. D3, wit. C).
napisał/a: laikan 2015-12-28 15:27
Dziękuję bardzo.
Mam na stanie clatra ale stosuję flonidan raz na 3-4dni. Przestawić się bez obaw na clatra do konca opakowania?

Już stosowałem 2 butelki larimax, mam wrażenie że olejek szybko spływa do gardła, a może wcierać patyczkiem wgłębienia po migdałkach?

Stosuję stosuję od tygodnia tran z mollers, czyli dodać tylko wit c, selen i cynk ?

Dziękuję bardzo Peter
napisał/a: Peter 2015-12-29 08:34
Nie zauważyłem, że masz flonidan. On wystarczy, tylko sugerowałbym przyjmować go codziennie przez 3 tyg.
Można przecierać miejsca po usunięciu migdałków roztworem jodyny z gliceryną w stos. 1:1 (przechowywać w ciemnej butelce).
Tran mollers coś tam wit. D zawiera, ale jest to zbyt mało. Wskazana dodatkowa jego suplementacja + wspomniane wyżej suplementy.
napisał/a: laikan 2015-12-29 16:43
ok zrobie jak Pan pisze.zobaczymy czy nastąpią jakieś zmiany.
Dziękuję Panu bardzo. :)
napisał/a: laikan 2016-01-18 21:20
Witam serdecznie
Właśnie skończył mi się preparat jodyny z gliceryną ale mam go również w buteleczce plastikowej nieprzezroczystej. czy można śmiało stosować ?
zmiany są zauważalne nieznacznie, to znaczy jest troszkę lepiej niż wcześniej. jak długo można stosować taki roztwór nieprzerwanie ?
dziękuję :)
napisał/a: Peter 2016-01-19 09:26
Taki roztwór najlepiej przechowuje się w buteleczce z ciemnego szkła (tak jak kupuje się jodynę w aptece). Nie wiem, jak wygląda ta nieprzeźroczysta.
Taki roztwór można nieprzerwanie do 3 tyg. Potem winna być przerwa przynajmniej tydzień.