Bolesny bol odbytu

napisał/a: zbolaly14 2007-12-08 23:35
Witam. Jestem chlopakiem i mam 18 lat. Problem zaczal sie w srode, po niezbyt uciazliwej biegunce. Czulem lekkie jakby swedzenie, pod wieczor wyczulem jakis taki maly guzek w okolicach odbytu, ktory nie dawal mi spokoju. W czwartek pojawilo sie jakies pogrubienie tej koncowej blony, a w piatek strasznie napuchlo, tak ze ledwo moglem chodzic. Probujac sie podejrzec w lustrze zauwazylem ze jest bardzo lekko ale jednak czernawe. Dzisiaj bol lekko zelzal, ale nadal jest srednio. Dodam ze rok temu mialem cos takiego, ale guzek byl maly i zniknal po tygodniu. Dodam ze tydzien temu mialem jakas infekcje gardla i jestem na antybiotyku. Jak sie wogole to nazywa? Jak mam zmniejszyc bol? W razie czego moge zrobic zdjecie ale to nie bedzie zbyt estetyczne. Pudruje to taka maczka zeby mniej bolalo. Z gory dzieki i pozdrawiam.
napisał/a: FuturaMed.pl 2007-12-09 21:56
trochę wygląda mi to na hemoroidy, jednak martwi mnie ten czarny kolor
obawiam się, że jednak będziesz musiał iść co najmniej do lekarza pierwszego kontaktu, a najlepiej do proktologa
to tak, żeby wykluczyć inne choroby, niż hemoroidy. a jeżeli to są hemoroidy, to żeby ocenić ich wielkość i dalsze leczenie (albo czopki.czy maści, albo wycięcie)

pozdrawiam
futuramed.pl
napisał/a: Teodor M 2007-12-09 23:08
Może to też być wypadnięcie błony śluzowej odbytnicy poza zwieracze na zewnątrz. Zwieracze zaciskają się i powstaje taka bańka, gładka, koloru szarego lub sinego, która bardzo mocno boli. Może się tak zdarzyć właśnie po biegunkach. Oczywiście trzeba iść z tym do proktologa, aby ocenił, czy jest to właśnie to. Doraźnie można to smarować czymś jak na hemoroidy, np. Procto-Glyvenol żel z apteki bez recepty. Można też zastosować nasiadówki w mocnym roztworze rumianku, czyli połowę flaszki Azulanu z apteki wymieszać w kilku litrach przegotowanej wody. Roztwór musi być tylko lekko ciepły, letni, wlać do miednicy i siedzieć w tym ile się da. Na pewno nie zaszkodzi, a działa mocno kojąco i obkurczająco.

Pozdrawiam