Bolesne ząbkowanie

napisał/a: dorotka26 2011-08-10 15:19
Hey:) Moje dziecko przechodzi przez okres ząbkowania, bardzo boleśnie i płaczliwie. Smaruje mu dziąsełka Dentinoxem, i kropelki Camilla, w kryzysowych sytuacjach dale mu Ibum, ale nie zawsze to pomaga. Jest jeszcze jakiś sposób na uśnieżenie bólu?
napisał/a: Monika38 2011-08-11 19:54
Ja Wiktorii wkładałam gryzaki i obraną marchewkę do lodówki aby się schłodziły. I dawałam małej aby sobie gryzła. Samo schłodzenie działało kojąco na obolałe dziąsła a przy okazji masowało. Sprawdzony sposób.Polecam.
napisał/a: dorotka26 2011-08-11 21:02
Niestety nie na moje dziecko, jak tylko poczuje coś takiego zimnego to wyżuca to, a gdy chce mu dalej to wciskać to zaczyna płakać.
napisał/a: lussi3 2011-08-11 21:16
Witaj,ja miałam dorotko dokładnie tak samo jak opisujesz,ząbkowanie pierwszego synka to był dosłowny horror całej mojej rodziny, nieustanny płacz dziecka,a do tego wymioty i biegunka,żadne żele i schładzanie dziąsełek nie przynosiły ukojenia.Niestety musiałam ten okres poprostu przeczekać,a mój synek wycierpiał swoje:(
Pozdrawiam serdecznie
gienia3
napisał/a: gienia3 2012-09-29 00:46
Nam bardzo pomagały czopki viburcol, które uśmierzały ból i działały uspokajająco. Żele się u nas nie sprawdziły, mały tracił po nich apetyt, do dziś nie wiem dlaczego:/
Viburcol to lek homeopatyczny, całkowicie bezpieczny, nie powodujący skutków ubocznych, sam pediatra nam go polecił, gdy zaczął się koszmar przy ząbkowaniu. Kiedyś kupowałam go bez recepty, ale od jakiegoś czasu potrzebna jest na niego recepta, pomimo, że to lek homeopatyczny. Nie wiem, skąd ten cały pomysł. Widziałam, że powstała petycja na temat viburcolu, żeby znów był dostępny bez recepty. Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć, to zachęcam gorąco: https://www.facebook.com/events/213517425442928
napisał/a: HotChocolate 2012-09-30 17:40
ja też jestem za homeopatią, warto jej najpierw spróbować zanim podamy coś typowo przeciwbólowego, Viburcol np. jak najbardziej, ale serio jest na receptę? dawno temu bo ponad rok, ale kupowałam bez recepty jeszcze...
Z petycją dobry pomysł, chętnie podpisuje takie akcje, także tą też wesprę, zachęcam i Was :) może coś razem zdziałamy.
napisał/a: mziba 2012-10-08 14:01
mojej córce tez nie pomagały żele typu dentinox. podawałam milifen kiedy widziałam, że naprawdę ja boli. niestety nic nie pomoże w 100%, trzeba jakoś przeczekać ten okres.
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2012-10-24 21:16
Moje dziecko również jest w okresie ząbkowania, aktualnie wychodzą mu "trójki" jest bardzo nie spokojny, marudny, płaczliwy. Kiedy dostaje gorączki powyżej 38 stopni podaję mu Milifen, który polecił mi pediatra, jest on na bazie ibuprofenu, nie zawiera substancji słodzących ale pomimo to ma dobry truskawkowy smak i moje dziecko chętnie go przyjmuje. Trzeba ten okres ząbkowania jakoś przemęczyć.
napisał/a: stracz 2012-11-06 22:37
ja tez szybko odstawiłam dentinox, wcale nie pomagał. milifen można podawać, ja podawałam syrop z ibuprofenem na noc, bo mała płakała z bólu i nie potrafiła zasnąć. ale takie sytuacje miałam tylko przy trójkach i trwalo to 2-3 dni.
napisał/a: karolajn911 2012-12-07 00:49
Ja podwalam Viburcol! rewelacyjny naprawdę polecam!
napisał/a: HotChocolate 2014-09-14 13:07
karolajn911 napisal(a):Ja podwalam Viburcol! rewelacyjny naprawdę polecam!



również polecam te czopki, wszystkie żele jeśli pomagają to na chwilę a po Viburcolu dziecko się uspokaja na długo i śpi spokojnie. Od urodzenia córki stosowałam te czopki, zawsze mi pomagają i polecam je komu tylko mogę :)
napisał/a: JoaSzasz 2015-03-18 20:05
U mojej córeczki dopiero zaczynają sie pojawiać ząbki, na razie jest ok, ale czasem mała zaczyna marudzić. Kupiłam te chłodzące gryzaki które polecacie, pomagają na chwilę, zobaczymy co będzie później jak zacznie wyżynać jej się więcej ząbków...