Bolesne stosunki

napisał/a: jinx 2015-04-04 09:29
Witam. Juz nie wiem co mam robic. Od samego poczatku wspolzycia cierpie na, moze nie bolesne, ale piekące stosunki. W zwiazku z tym odkad od 5 lat nie jestem dziewica, to z partnerem wspolzylam bardzo malo razy. Zawsze odczuwam jakby pieczenie przy wejsciu do pochwy, czasem takze w pochwie, jakby tarcie. Uzywamy juz zelu nawilzajacego. Mam nadzerke ektopową, ktorej nie trzeba leczyc. Cyt grupa 2. Mialam kiedys badania na bakterie, wyszly tlenowe, ale dostalam antybiotyk. Bralam tez ptzepisane przez ginekologa probiotyki. Mysle, ze juz jestem tez troche negatywnie nastawiona psychicznie, bo kiedy dochodzi do stosunku, to mysle sobie "zaraz bedzie bolalo". Dodatkowo po pewnym czasie podczas stosunku odczuwam parcie na mocz. Robilam ogolne badanie moczu i wyszlo ok. Czytalam o kilku powodach, m.in. zapaleniu przedsionka pochwy czy chlamydozie. Czy to mozliwe, ze np. Mimo regularnych kontroli ginekologicznych, razem z usg dopochwowym, nie zauwazyliby oni np. Zakazenia tą bakterią? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam robic. Moje drugie pytanie, chcialabym sie starac o dziecko. Czy te bakterie typu chlamydia mogą w tym przeszkodzić? Slyszalam, ze mogą powodowac zrosty - czy bylyby one widoczne w badaniu usg przezpochwowym?