Bolesne kłucie w plecach

napisał/a: wróbelek 2013-07-01 11:51
Witam, może ktoś będzie wiedział co to za ból. Od pawie tygodnia strasznie bolą mnie plecy w części pod lewą łopatką. Ból nasila się kiedy się ruszam, dźwigam coś (nawet butelkę z wodą) i wtedy przeszywa mnie ostre kłucie od pleców, aż do mostka po lewej stronie pod łopatką, tak jakby ktoś się przebijał czymś ostrym przez tułów. Nawet kiedy mam czkawkę odczuwam ostry ból. Jest już on tak silny i bolesny, że łzy płyną mi z oczu. Jedno co mi przychodzi do głowy to to, że na takiej piłce do ćwiczeń sobie ćwiczyłam mostek, ale wtedy po zakończeniu ćwiczeń, ani w trakcie nie odczuwałam jakiegoś bólu, albo, że coś mi przeskoczyło itp. Po prostu po kilku godzinach zaczęła odczuwać ból w plecach. który po 5 dniach stał się nie do wytrzymania. Może ktoś wie od czego to i jak sobie z tym poradzić. Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-01 21:40
Witam.
Mogło dojść do jakiegoś zerwania, naderwania itd. lub jest to po prostu jakiś nerwoból. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który sprawdzi ruchomość tej okolicy oraz napięcie mięsni i przepisze odpowiednie leki, który powinny pomóc. Doraźnie można smarować się jakimiś żelami przeciwbólowymi np. Ketonal. Pozdrawiam