Bolesne kłucie w brzuchu, gazy, wzdęty brzuch, biegunki

napisał/a: Papużka 2012-11-04 23:23
Witam
Jestem 21 letnią dziewczyną. Od jakiś 3 lat mam bardzo dokuczliwe gazy o woni zgniłych jaj:/ , często mam luźne stolce, nasilają się po jedzeniu tłustych posiłków, sera, makaronów, tostów, alkoholu. Tych produktów staram się unikać, ale czasami zdarza mi się coś z tego zjeść... Czasami (np 5 dni temu) zdarza mi się mieć okropnie wzdęty brzuch, towarzyszy temu ból podczas siedzenia, leżenia, picia, jedzenia, to taki kłujący, przeszywający ból żołądka i jelit(?). Ten wzdęty brzuch utrzymuje mi się już 5 dni i nie mogę normalnie funkcjonować, prawie nic nie jem, piję wodę... i nic, pojawia się więcej gazów, jednak po jakimkolwiek posiłku brzuch znowu staje się ogromny i sprawa zaczyna się od nowa. Rozmiary brzucha są wielkie, jestem szczupłą dziewczyną, ale teraz wyglądam jakbym była w ciąży... Proszę o pomoc, nie wiem czy iść z tym do lekarza... Jeśli nawet pójdę to pewnie dopiero za tydzień znajdę czas a do tego czasu może pozbędę się tego jakimiś domowymi sposobami. :(
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-11-05 15:51
Witam
Musisz unikać produktów po których występują wzdęcia.
Spożywać 3-5 posiłków dziennie, mniejszych objętościowo.
Spróbuj przez jakiś czas jeść kaszę jaglaną, ryż brązowy. Jeżeli musisz spożywać pieczywo to najlepiej żytnie.
Nie używać tłuszczy oprócz oliwy z oliwek. Z mięs wybrać - indyka, kurczaka, ryby jak dorsz, pstrąg.
Nie spożywać napojów gazowanych. Unikać nabiału, jajek jak narazie.
Pić 2,5 litra wody niegazowanej dziennie.
Jeżeli objawy nie będą przechodziły to wybrać się do lekarza.

Pozdrawiam