Bolesne biegunki od 3 lat

napisał/a: Joasiany 2009-09-17 19:46
Mam 29 lat i od ponad 3 lat zdarzaja mi sie regularne , bardzo bolese biegunki. Regularne, choc nie az tak czeste. Zdarzaja sie okolo raz na 2 tyg, (2-3 razy w miesiacu.) czasem zadziej.
Biegunki wystepuja w roznych porach dnia,najczesciej w poludnie ale nigdy w nocy. Zaczynaja sie od ogromnego bulu w dolnej czesci brzucha. Czuje ze musze szybciutko isc do ubikacji. Na poczatku w ubikacji czuje tylko bol, ktory przychodzi falami. Czesto czuje oslabienie oraz przyplyw goraca. Bol jakby narastal, i przychodzi nieoczekiwanie jak skurcze. Jednoczesnie zalewa mnie wilka ilosc potu ( gdzie generalnie nie poce sie nawet tak na gymie), ciezko mi oddychac, i czuje jakbym miala pasc na ziemie. Bol jest olbrzymi, i przychodzi falami. Za kazdym razem wiekszy. Czesto [oczatkowo, stolec jest norlmalny, choc jakby taki "podzielony" na partie. Z kazdym skurczem( bolem) przychodzi kolejna parti. Na koniec, stolec jest w konsystencji wody. Czesto zajmuje mi ten caly proces od 30 min do nawet godziny. Dwukrotnie w okresie tych 3 lat pojechalam na pogotowie, bol oraz biegunka trwaly duzej niz godzine, do tego pojawilo sie krwawienie. Na pogotowiu ( ps mieszkam w NY) zrobiono mi badania krwi i moczu, ktore nic nie wykazaly. Dostalam kroplowke w celu uzupelnienia plynow, oraz tabletki ktore mialy zachamowac dolegliwosc. Nie wiem co o tym myslec, bol jest ogromy i nie wydaje mi sie ze to normalne. Po za tym co powoduje te biegunki. Mialam swoja teorie dotyczaca spozywanych przeze mnie produktow . Np ze nie moge jesc brokulow, dwukrotnie byl to skladnik w posilku , ktory spozylam przed wystapieniem bolu. Przestalam jest brokuly. Niestety biegunki nadal sie zdarzaja. nie wiem co to moze byc..
napisał/a: dimedicus 2009-09-17 21:06
Czy należy rozumieć że z tym problemem nie byłaś u gastrologa czy nawet lek. ogólnego?
napisał/a: Joasiany 2009-09-17 21:22
Nie , jeszcze nie.. Tutaj w stanach jest to bardziej skomplikowane niz zapisanie sie na wizyte.. jednakze mysle o tym zeby sie wybrac. chodzi mi o to czy innym osoba zdaza sie podobne sytacje.
napisał/a: dimedicus 2009-09-17 22:03
Opisane objawy mogą wskazywać na zakażenie wirusowe, bakteryjne czy pierwotniakami ale też może wskazywać na problem z jelitem grubym.Oczywiście że takie sytuacje się zdążają ale szybciej się reaguje na takie stany.Proszę stosować dietę lekkostrawną(jak potrzeba to podam)Posiłki spożywać regularnie w małych ilościach ale często(5-6x na dn.)Spożywać błonnik a sytuacjach szczególnych węgiel medyczny(Carbo medicinalis) w ilości 8-10 tabletek rozrobionych w wodzie tak żeby była konsystencja śmietany,stosować kilka razy dziennie)Płyny nawadniające( w aptece) przy rozwolnieniach(nie żadne soczki)Wskazane jest wykonanie badanie krwi i kału.I w zależności od wyników dalasze diagnozowanie lub wdrożenie leczenia.
napisał/a: Joasiany 2009-09-17 22:10
Bardzo dziekuje. Stosuje diete lekkostrawna od kilku miesiecy i mimo wszytko pojawiala sie podane sytacje. Napewno zglosze sie na badania. Mam tylko jeszcze pytanie, czy sa produkty ktore powoduja biegunke, np. jajka ,brokuly ? oczywiscie moze nie ma two zwiazku, ale zauwzylam jakas zaleznosc miedzy tym co zjadlam a pozniejsza reakcja.
napisał/a: dimedicus 2009-09-17 22:31
Zgadza się jedno i drugie może mieć wpływ na takie sensacje gastryczne(często się spotykam z takim działaniem oczywiście nie u siebie,ja nie ma takiego problemu)
napisał/a: irenka78 2013-02-10 13:25
Wiem ze ten wątek jest stary ale oswieżam go ponieważ mam takie same objawy jak załozycielka, kurcze nie miałam specjalistycznych badań, kiedys stwierdzono u mnie zespół wrazliwego jelita ale to tez bez dodatkowych badań. Dodatkowo jeszcze czuję ból a raczej może czuje cały czas miejsce koło lewego biodra aż promieniuje na to biodro. mówiłam ostatnio lekarzowi rodzinnemu że miewam takie bóle i sporadycznie te bolesne biegunki ale nic nie przepisała i nie zaleciła, jakie zrobic sobie badania?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-02-10 14:31
irenka78 napisal(a):Wiem ze ten wątek jest stary ale oswieżam go ponieważ mam takie same objawy jak załozycielka, kurcze nie miałam specjalistycznych badań, kiedys stwierdzono u mnie zespół wrazliwego jelita ale to tez bez dodatkowych badań. Dodatkowo jeszcze czuję ból a raczej może czuje cały czas miejsce koło lewego biodra aż promieniuje na to biodro. mówiłam ostatnio lekarzowi rodzinnemu że miewam takie bóle i sporadycznie te bolesne biegunki ale nic nie przepisała i nie zaleciła, jakie zrobic sobie badania?

Witam
Można włączyć do swojego odżywiania, suplementację Taninal oraz Debutir.
Poprawia stan błony śluzowej jelita cienkiego.
Taninal stosowany jest przy biegunkach jak i Debutir.
Debutir stosuje się często przy zespole jelita drażliwego.
Na mnie działają bardzo dobrze te 2 preparaty i mogę jeść większość produktów bez problemów gastrologicznych.

Pozdrawiam
napisał/a: aleksandra-94 2014-02-13 19:55
Mam te same objawy tylko , ze od przeszło 10 lat. Żaden lekarz nie wpadł na to żebym zrobila badania w kierunku nosicielstwa pałeczek Salmonella i Shigella. Po antykoterapii miałam spokój na 3 tygodnie, jednakze objawy znowu wróciły. Z tego co czytałam bakterii tej nie da się tak latwo zwalczyc zreszta teraz sama juz wiem po sobie. Mysle. Ze w pierwszej kolejnosci nalezy zrobic badania pod tym katem. Pozdrawiam i zycze zdrowia!