Bóle żołądka

napisał/a: milka5004 2016-04-15 10:50
Witam!Mam 28 lat.Od jakiś 3 miesięcy szczególnie po jedzeniu odczuwam lekkie bole brzucha.Czuje dyskomfort.Doszły mi również bole plecow.Tłumacze to tym ze mam małe dziecko które domaga się ciągłego noszenia na rekach. Mam również luźne stolce.Poza tym oslabienie i ciagla sennosc.Innych problemow gastrycznych nie mam typu brak apetytu,zgaga czy wymioty.Utraty masy ciala tez nie mam.Chce również zaznaczyć że u mnie w rodzinie 3 razy był rak żołądka(2 razy śmiertelny).Posiadam tez grupę krwi A+ (podobno ludzie z ta grupa są bardziej narażeni na raka).Może te bole są spowodowane stresem.Wujek tydzień po operacji żołądka w tamtym roku zmarł drugi po walce z rakiem żołądka z przerzutami do kości. Czy mogę być obciążona genetycznie z tego powodu?
napisał/a: milka5004 2016-04-15 11:12
Dodam że nie potrafię przestać o tym myśleć.Budzi się we mnie strach.Druga sprawa o której zapomniałam napisać. Po porodzie dokuczają mi hemoroidy.Minęło 8 mscy a one nadal są.Nie krwawią nie pękają.Czy to tez może być przyczyną bóli i lekkich stołów? Gastroskopie i kolonoskopie mam dopiero za miesiąc bo mieszkam w UK a tu o badanie nie tak szybko.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-04-15 12:55
Witam

Zadam kilka podstawowych pytań:
-Czy spożywasz nabiał?
- Pijesz kawę bezpośrednio po posiłku?
- Czy zauważyłaś cofanie się treści żołądka do przełyku?
- Jak wygląda Twoje odżywianie w ciągu dnia, czy jesz tłusto?
- Jakie spożywasz napoje, czy spożywasz np. gazowane?
- Czy robiłaś badanie morfologii oraz moczu?

Bóle które opisujesz mogą być jak najbardziej spowodowane stresem - tzw. nerwobóle. Kiedyś przechodziłem przez taki problem - bóle znikły wraz ze zmianą tempa życia oraz stresu.
Nie wykluczam, że w żołądku może być bakteria Helicobacter pyroli oraz stan zapalny błony śluzowej żołądka i dwunastnicy - gatroskopia wszystko wykaże.

Na hemoroidy krem Procto glyvenol, z racji tego że mieszkasz w UK zapytaj w aptece o krem zawierający Tribenozyd oraz Lidokainę.

Pozdrawiam
napisał/a: milka5004 2016-04-15 13:37
Tak spożywam nabiał.Kawy nie pije wogole bo nie lubie.Wogole mało pije.Zdaża się napoje gazowane.Jem różnie wiadomo smażone rzeczy także ale jem nieregularnie i dosyć szybko spożywam pokarm ze względu na potrzeby mojego dziecka (jest dość niecierpliwe).Zażywam tabletki antykoncepcyjne(po nich miałam kiedyś podwyższony cholesterol).Wyników nie robiłam żadnych morfologii od ok roku (ostatnio miałam robione podczas ciąży mocz i krew).Wszystko w normie.Nie cofa mi się pokarm do przełyku.Zdąża mi się odbijanie treścią tego co zjadłam ale nie zawsze.Poza tym innych dolegliwości nie mam.Zauważyłam tez ze bole są bardziej wyraziste w pozycji siedzącej i może się okazać to głupie wtedy gdy mam za dużo czasu na myslenie:(
napisał/a: milka5004 2016-04-15 14:35
No i nadmienię ze przy wzroście 164cm ważę 78 kg.Nie mogę schudnąć po ciąży.Przytyłam w niej prawie 20kg.Wiadomo mam świadomość że to wszystko obciąża organizm i narządy.Chciałabym prowadzić zdrowszy tryb życia ale za bardzo nie wiem jak się za to zabrać
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-04-16 09:18
Tak jak napisałem wcześniej - badanie gastroskopii pozwoli zdiagnozować dokładniej objawy które Tobie towarzyszą.
Ze swojej strony zaproponuję spożywanie 3-4 posiłków dziennie. Posiłki nie powinny być spożywane w "biegu" ponieważ ma to duży wpływ na późniejsze trawienie oraz wchłanianie.
Spożywaj 2,5 litra wody dziennie.
To, że nie możesz schudnąć może wiązać się ze zaburzoną gospodarką hormonalną, spożywaniem tab. antykoncepcyjnych, stresem.
Stres wpływa na wytwarzanie kortyzolu a z kolei ten hormon zatrzymuje sól w organizmie, odkłada tłuszcz w tkankach.
Aby schudnąć należy zacząć ćwiczyć. Rozumiem, że poród był nie dawno dla tego nie można obciążać zbytnio mięśni.
Proste ćwiczenia na brzuch, wykroki w miejscu na początek wystarczą.

Co do odżywiania, możesz wspomóc się Moim artykułem:
http://diety.wieszjak.polki.pl/co-jesc-by-zmniejszyc-tkanke-tluszczowa,abc-odchudzania-artykul,10401927.html

Pozdrawiam
napisał/a: milka5004 2016-04-16 09:57
A jeszcze jest jedną sprawa.W ciazy wykryto u mnie Paciorkowca grupy B.Podobno można się tym zarazić przez kał? Czy jest on groźny i może powodować jakieś zagrożenie?
napisał/a: moralna 2016-07-21 18:27
Może wlaśnie to coś z jelitami związanego ? Bo moja ciocia miała zapalenie jelita grubego. Piła nutramil ponieważ wszystko było za ciezkie na jej żołądek. a tym produktem można zastąpić spokojnie zwykły posiłek
napisał/a: milka5004 2016-07-24 12:12
Byłam u gastrologa.Po gastroskopii stwierdzono gastropatie rumieniową i helicobacter pylori.Wdrożono leki i jak ręką odjął