bole w przelyku

napisał/a: kunickymichal 2014-10-22 11:18
Witam

Pewnego wieczora objadlem sie slodyczy zaczela piec mnie mocno zgaga. Pozniej zwymiotowalem i byly Tam slady krwi. Od tamtego czasu non stop boli mnie w przelyku podczas jedzenie. Mam 21 lat po przecZytaniu roznych rzeczy obawiam sie ze to rak przelyku pomozcie mi strasznie sie boje
napisał/a: Konstans 2014-10-22 12:32
Za dużo zjadłeś a jak wymiotowałeś to naruszyłeś sobie delikatną skrukture przełyku silnymi kwasami.
Mnie ciekawi skąd wiesz, że tam była krew? może to resztki czekolady, jedzenia?
OD jak dawna czujesz pieczeni?
Pij siemię lniane, jedz delikatne rzeczy. Nie podrażniaj gazowanymi napojami.
Co teraz jesz, pijesz?
Masz apetyt?
wszystko inne działa bez zastrzeżeń?

Gdybyś miał raka przełyku to bys konał z bólu. On zaczyna sie od polipu/ów, sa problemy z łykaniem, jedzeniem. W tak młodym wieku to raczej abstrakcja.
Nie nakręcaj sie, bo pleciesz herezje.
Jak masz wątpliwości zrób podst. badania krwi.
Pozdrawiam :)
napisał/a: kunickymichal 2014-10-22 12:54
To est bol ktory trwa 4 dzien Nic prawie nie j'en pije wode nie gazowana. Dzis zaczely sie problemy z polykaniem
napisał/a: Konstans 2014-10-22 12:58
kunickymichal napisal(a):To est bol ktory trwa 4 dzien Nic prawie nie j'en pije wode nie gazowana. Dzis zaczely sie problemy z polykaniem


to może po prostu infekcja
nie panikuj
idx do lekarza POZ i niech zajrzy Ci do gardła
a sam nie widzisz czy czerwone? jak boli?
napisał/a: kunickymichal 2014-10-22 13:03
Nawet podczas picia wody czuje taki bol. Bol est silny i tepy. Gardlo ok jestem troche przeziebiony i goraczkuje. Mam tez refluks. Przebywam za granica w polsce bédé za tydzien wiec umowie sie do gastrologa. Strasznie sue boje ponirwaz naczytalem sie o raku przelyku i wszystko pasuje :/
napisał/a: Konstans 2014-10-22 13:18
kunickymichal napisal(a):Nawet podczas picia wody czuje taki bol. Bol est silny i tepy. Gardlo ok jestem troche przeziebiony i goraczkuje. Mam tez refluks. Przebywam za granica w polsce bédé za tydzien wiec umowie sie do gastrologa. Strasznie sue boje ponirwaz naczytalem sie o raku przelyku i wszystko pasuje :/


Ales mnie nabrał histeryku :P

Czy każdy facet tak już genetycznie ma, że jak jest przeziębiony to umiera !!!!!!!! ?????????

Dlaczego od razu nie powiedziałeś, ze jesteś przeziębiony? ż egoraczkujesz?
To zmienia postac rzeczy. Nawet nie wiesz jak wysoka jest teraz zachorowalnośc na tle infekcyjnym.
Wyleż, wyluzuj, nie czytaj głupot. Pij napotne, rozgrzewające herbatki, smaruj stopy, plecy maścią rozgrzwającą, płucz gardło w wodzie z sola/woda utlenioną i bedzie git.
Pozdrawiam.
napisał/a: neurotek 2014-10-22 13:31
kunickymichal napisal(a): Mam tez refluks.


Weź się w garść i nie panikuj,nerwy i stres to ostatnie czego ci teraz trzeba i prawdopodobnie są one gł. przyczyną twoich dolegliwości,kup sobie Controloc i łyknij na czczo jutro z rana,zobaczysz czy będzie poprawa,jeśli tak to łykaj ten Controloc zawsze na czczo aż do wizyty u gastrologa,potem on już zdecyduje,ja obstawiam wrzody.
napisał/a: kunickymichal 2014-10-22 13:35
Ale nie dam rady pic goracego :/ od razu mnie pâli. I mam pytamie jeszcze jedno. Zgaga podraznila przelyk i te wymioty i jak wypilembaspirin c to poczulem jak by mnie cos palilo popilem woda i od tamtej pory sa te bole. Jednak mysle ze to cos z przelykiem Bo nawet jak gleboko oddycham to boli. Czy te siemie lniane za lagodzi t'en bol?
napisał/a: kunickymichal 2014-10-22 13:37
neurotek napisal(a):
kunickymichal napisal(a): Mam tez refluks.


Weź się w garść i nie panikuj,nerwy i stres to ostatnie czego ci teraz trzeba i prawdopodobnie są one gł. przyczyną twoich dolegliwości,kup sobie Controloc i łyknij na czczo jutro z rana,zobaczysz czy będzie poprawa,jeśli tak to łykaj ten Controloc zawsze na czczo aż do wizyty u gastrologa,potem on już zdecyduje,ja obstawiam wrzody.


Na czczo przyjmuje proplazor od 3 dni i nie ma poprawy
napisał/a: kunickymichal 2014-10-23 13:25
Witam. Nie ma poprawy w moim stanie po jedzeniu boli mnie juz cala klatka z przodu i z tylu czy to juz na tle psychicznym prosze o odpowiedz?
napisał/a: bioneti 2014-10-26 17:03
Nie, to nie jest rak przełyku. Mogło dojść do powstania nadżerek krwotocznych w przełyku i stąd te ślady krwi. Nie wiadomo do końca, czy krew rzeczywiście pochodzi z przełyku. Może to być ślad krwi z uszkodzonej błony sluzowej gardła lub jamy ustnej. Jednak wskazana byłaby gastroskopia.