Bole w okolicy ledzwiowej.

napisał/a: Dawid88 2011-01-20 22:40
Witam. Od prawie trzech tygodni odczuwam silne bóle występujące w okolicy lędźwiowej.Cały dzień. Gdy się kładę (obojętnie jaka pora dnia) do bólu dochodzi drętwienie nóg, rąk, ud. Towarzyszy mi nadciśnienie - od 160/100 do około 185/120. Biorę leki na nadciśnienie od paru lat, doraźnie captopril i hydroxyzynum na zbicie - odkąd występują te bóle to codziennie. Pomaga mi ketonal forte 100 lecz na krótkim odcinku czasowym. Wykonałem badanie krwi i moczu, wszystko jest w porządku. Jestem zarejestrowany do hipertensjologa dopiero na kwiecień.
Czy owe bóle i drętwienia mają związek z nadciśnieniem?
Z nadciśnienem ogólnie zawsze sobie jakoś radziłem, choć bywały przypadki bezradności to w ostatnim czasie jest tragicznie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
napisał/a: augustyn888 2011-01-21 13:05
Dawid88 napisal(a):Witam. Od prawie trzech tygodni odczuwam silne bóle występujące w okolicy lędźwiowej.Cały dzień. Gdy się kładę (obojętnie jaka pora dnia) do bólu dochodzi drętwienie nóg, rąk, ud. Towarzyszy mi nadciśnienie - od 160/100 do około 185/120. Biorę leki na nadciśnienie od paru lat, doraźnie captopril i hydroxyzynum na zbicie - odkąd występują te bóle to codziennie. Pomaga mi ketonal forte 100 lecz na krótkim odcinku czasowym. Wykonałem badanie krwi i moczu, wszystko jest w porządku. Jestem zarejestrowany do hipertensjologa dopiero na kwiecień.
Czy owe bóle i drętwienia mają związek z nadciśnieniem?
Z nadciśnienem ogólnie zawsze sobie jakoś radziłem, choć bywały przypadki bezradności to w ostatnim czasie jest tragicznie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.


Przede wszystkim powinieneś się starać zdiagnozować,z czego pochodzą te bóle.Trzeba by zrobić przynajmniej RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub TK.Drętwienie nóg,rąk,ud mogą pochodzić właśnie od kręgosłupa.Być może są jakieś zwyrodnienia,z powodu niewłaściwych warunków w pracy(ciężary,wilgoć,przeciągi).Może być też inna przyczyna,reumatyczna.
Co do nadciśnienia,zwróć uwagę czy ktoś z rodziny chorował czy choruje na nadciśnienie,być może to sprawa dziedziczna.Czy używałeś inne leki na nadciśnienie czy cały czas bierzesz te same?Może są źle dobrane.Hydroxyzinum to nie lek na nadciśnienie,Pozwala się wyciszyć,uspokoić i jest lekiem wspomagającym.Przy nadciśnieniu należy ograniczyć sól do minimum i tłuszcze,alkohol i inne używki.Ale pewnie to już wiem.Tylko nadmieniam.
Nie twierdzę na 100%,ale te bóle kończyn oraz lędźwi,to raczej odrębna sprawa i warta zdiagnozowania.Nie sądzę by ich przyczyną było nadciśnienie.
Pozdrawiam.
napisał/a: Dawid88 2011-01-21 13:50
W środę udam się do lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie na RTG. W mojej rodzinie jestem wyjątkiem jeśli chodzi o nadcisnienie, mama choruje na niedocisnienie. Na początku kardiolog przepisał mi Loristę NIE WYJAŚNIAJĄC przyczyny, stiwerdzając, że to nieuleczalna choroba! Obecnie biorę Valzek 180mg, Betaloc ZOK 50mg, Amlopin 5mg wszystkie rano po przebudzeniu. Źle Pan mnie zrozumiał. Wysokie nadciśnienie występuje codziennie, wtedy biorę captopril i hydroxyzynum. Mam pytanie jeszcze jedno, jak leczyć te nadciśnienie? Do jakiego lekarza się udać? Do kwietnia ja w takim stanie nie wytrzymam i boję się, że może mi się coś stać. Mieszkam w mieście gdzie nie ma hipertensjologów, a kardiolog u którego byłem ma opinię bardzo złą. Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: augustyn888 2011-01-21 22:01
Dawid88 napisal(a):W środę udam się do lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie na RTG. W mojej rodzinie jestem wyjątkiem jeśli chodzi o nadcisnienie, mama choruje na niedocisnienie. Na początku kardiolog przepisał mi Loristę NIE WYJAŚNIAJĄC przyczyny, stiwerdzając, że to nieuleczalna choroba! Obecnie biorę Valzek 180mg, Betaloc ZOK 50mg, Amlopin 5mg wszystkie rano po przebudzeniu. Źle Pan mnie zrozumiał. Wysokie nadciśnienie występuje codziennie, wtedy biorę captopril i hydroxyzynum. Mam pytanie jeszcze jedno, jak leczyć te nadciśnienie? Do jakiego lekarza się udać? Do kwietnia ja w takim stanie nie wytrzymam i boję się, że może mi się coś stać. Mieszkam w mieście gdzie nie ma hipertensjologów, a kardiolog u którego byłem ma opinię bardzo złą. Pozdrawiam serdecznie.


Nie ja Pana źle zrozumiałem tylko Pan pisze zdawkowo o swoich problemach.Oczywiście że nie musi Pan na tym forum ujawniać całej prawdy,a wtedy i odpowiedź może być nie zadowalająca.
Pytanie jak leczyć to nadciśnienie,jest retoryczne.Pan wie że powinien Pana leczyć kardiolog.Tylko czy miał Pan zrobione wszystkie podstawowe badania kardiologiczne,że używa Pan taką mieszankę leków.Wydaje się że badania jakieś musiały być,chociażby ze względu na stosowane leki.Takiego zestawu raczej się nie przepisuje bez właściwej diagnozy i badań.Są to leki zażywane przez pacjentów,często poważnie chorych z niewydolnością serca,chorobą wieńcową lub nawet po zawale.
Nadal powinien Pana leczyć kardiolog,leki powinny być zażywane systematycznie i przede wszystkim jak już pisałem dieta,być może ma Pan również problem z cholesterolem lub trójglicerydami.Czy miał Pan robione badania na te tłuszcze?To również jest podstawa w leczeniu nadciśnienia i chorób serca.
W pana przypadku powinno być także zrobione echo serca.Proszę się przede wszystkim tak nie bać,bo to tylko pogarsza stan zdrowia,i poszukać dobrego kardiologa.
Pozdrawiam.