Bóle w okolicy krzyża

napisał/a: MasterTM 2014-10-12 20:25
Od pewnego czasu momentami odczuwam dość mocny ból pleców w okolicy krzyża. Powodem jest na pewno zbyt duże obciążenie, gdyż pracowałem jako kurier. Nie boli mnie kręgosłup, a jakby mięśnie wokół niego. Byłem z tym u lekarza (3 miesiące po tym, jak skończyłem pracować tam), zalecił oczywiście zaprzestanie dźwigania na około miesiąc (jak już mówiłem, 3 miesiące wcześniej skończyłem) i przepisał leki przeciwbólowe. Po nich troszkę pomogło, ale momentami i tak dało się czuć plecy.

Kiedy ból ten występuje i próbuje wykonać skłon na wyprostowanych nogach, to gdzieś w połowie nogi same mi się uginają. Tak, jakby to był jakiś skurcz mięśni... Tak samo, kiedy siedzę pochylony do przodu lekko. Wtedy czasem muszę zmienić pozycję, bo ból jest za bardzo kłujący. Czy miał takie coś ktoś z Was? Co robić?
napisał/a: piotrosiama 2014-10-12 22:54
Myślę, że wiele może wyjaśnić rtg części lędźwiowej kręgosłupa - poproś lek. rodzinnego o skierowanie.
napisał/a: Sklepik Seniora 2014-11-24 13:27
Zgadzam się, że w pierwszym etapie diagnostyki należy wykonać rentgen tego odcinka kręgosłupa i ew. miednicy, gdyż pozwoli to wykluczyć złamania, kręgozmyk, a także niektóre procesy zapalne i guzy. Oczywiście w razie wątpliwości konieczna może być tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny.