Bóle w mostku

napisał/a: kliman 2008-05-15 08:56
Witam serdecznie.
Od trzech dni mam dziwne bóle w mostku. Bóle te są usytuowane na wysokości piersi. Mam uczucie jakbym połkną jakąś dużą pestkę i ona cały czas tam siedzi. Po wypiciu czegoś lub zjedzeniu ten ból (tępy ból) na chwilę zanika. Obecnie czuje cały czas jakbym coś miał w przełyku. Czasem jakby mnie zapiekło, a po zjedzeniu posiłku czuję mam dziwne odczucia w okolicach żołądka. Czasem też coś mnie zakuje w lewym boku. Ból nie jest stały, ale dosyć często nawraca. Bardzo proszę o pomoc. Jestem obecnie zagranicą i nie wiem co mam z tymi dolegliwościami zrobić.

Pzodrawiam
napisał/a: Teodor M 2008-05-15 12:24
Objawy mogą sugerować refluks żołądkowo-przełykowy, czyli zarzucanie kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Wtedy powstają takie bóle, podobne do zgagi. Normalnie to robi się wtedy badania serca, aby wykluczyć, że jest to coś z nim związane, a potem gastroskopię, gdzie już wszystko widać dokładnie. Jeżeli potwierdził by się refluks, to trzeba to koniecznie leczyć, bo długo nieleczony może doprowadzić do komplikacji. Normalnie dostałbyś na to leki działające osłonowo, np. Polprazol, Gasec itp. (nazwa międzynarodowa: omeprazolum) przeważnie są to leki dostępne na receptę, ale tam gdzie teraz jesteś może przepisy są inne. Możesz też brać leki typowo na zgagę, bez recepty typu Rennie itp. Całkiem domowym sposobem jest picie siemienia lnianego. Można dostać len już zmielony lub normalny len zagotować i po odcedzeniu pić te gluty. Działa to osłonowo na śluzówkę przewodu pokarmowego.
Ogólnie mówiąc, to lepiej zdiagnozować to, jak już będzie możliwość, u lekarza.

Pozdrawiam
napisał/a: kliman 2008-05-15 20:06
Dzięki za odpowiedź. Miałem już kiedyś zdiagnozowany refluks, ale teraz jakoś inaczej to odczuwam. Też jednak podejrzewam, że mi z żołądka coś podchodzi. Nigdy mnie jednak tak nie bolało w mostku. Jakbym sie poobijał. Jak będę w Polsce to sie szybko zdiagnozuję.

Pozdrawiam