Bóle w mostku i klłucie w sercu

napisał/a: ilona.nmnm 2013-07-10 20:16
Witam od pewnego czasu kuje mnie w sercu i strasznie boli za mostkiem dochodza do tego dusznosci w nocy sie strasznie poce i mam napady goraca i niekiedy zimna piecze mnie rowniez skora . Robilam badania ekg morfologia troponiny kreatynina crp ck mb tsh ft3 i ft4 oraz badania moczu i wszystko bylo okej lekarze nie chca kierowac na kolejne badania mowia ze zdrowa jestem. Jak to mozliwe ze jestem zdrowa i mam tak silne bole w mostku i klucia w sercu mam dopiero 21 lat. Prosze o opinie.
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-11 08:41
Witam.
Warto też oznaczyć poziom cholesterolu we krwi. Dobrze by też było udać się do kardiologa, bo z doświadczenia wiem, że kardiolog patrzy innym okiem niż lekarze rodzinni. Pozdrawiam.
napisał/a: ilona.nmnm 2013-07-11 09:14
Bylam 2 razy w szpitalu i 2 u rodzinnego wszyscy zwalajaa na nerwice ... Bo Mialam robione2 razy ekg i 2 razy badania krwi biore leki na nerwice Ale jest ze mna gorzej boje sie ze lekarze sie myla i umre niedlugo...nie wiem
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-11 09:17
Dlatego mówię, że warto pójść do kardiologa i niech on wykona diagnostykę. Nerwica też jest prawdopodobna, wystarczy dobrać odpowiednie leczenie.
napisał/a: ilona.nmnm 2013-07-11 10:15
W szpitalu byl kardiolog nawet wyslali psychologa do mnie . Wszyscy w domu mowia ze to przez lek asertin antydepresyjny faktycznie odkad biore Ten lek czuje sie fatalnie do tego choruje na refluks od zawsze mialam klopot z zoladkiem i zgaga godzinke po zazyciu leku bole nasilaja sie ...psychiatra mi go przepisal alee wizyte mam 22 dopiero u niego...strasznie boje sie ze umre
napisał/a: M@DZEN@ 2013-07-31 13:42
Witam , mam 19 lat, od pewnego czasu dokucza mi niesamowity ból głowy w płacie czołowym, jakby migrena...
Ból jest bardzo silny, często prowadzi do zawrotów głowy.
Wczoraj ok godziny 19 miałam ciśnienie 103 na 53 puls 91
dzisiaj o godzinie 13 miaŁAm 98 na 63 puls 81
myślę że to przez te ostatnie upały, ale boje się gdyż u mnie w rodzinie wszyscy są niskociśnieniowi .
Mama w wieku 31 lat zmarła, miała zawał...
czasem towarzyszy mi kłucie w klatce piersiowej , przechodzące jakby do kręgosłupa...
kłucie jest rzadkie ale bardzo bolesne, występuje zazwyczaj przy spoczynku, kiedy leże i właściwie nic nie robie ;)
Proszę o szybką odpowiedz ...
z góry dziękuję :)
napisał/a: Amadeusz10 2015-01-05 12:13
Jeżeli lekarz podejrzewa, że to na tle nerwowym, czyli jakaś nerwica, to ma ku temu podstawy. Ja też miałem coś podobnego. Ja to określam jako jakieś zaburzenia emocjonalne. Ujawniają się one szczególnie, np. podczas oglądania emocjonującego filmu, który nas całkowicie pochłania. Wtedy nawet nie zauważamy, ale nasze wnętrzności, jelita, są wyciśnięte pod samo serce. Jest ono wtedy silnie uciśnięte i nie daje rady. Czasami zdarza się nawet w czasie leżenia, lub snu. Raptem budzimy się w środku nocy i nie możemy złapać oddechu. Jak próbujemy wciągnąć powietrze, to od razu jakby szpilkę ktoś nam wbijał nam w serce. W zasadzie czekamy tylko na śmierć lub na przejście tego ataku. Tak na prawdę jest to na tle emocjonalnym, nerwowym. Wystarczy wtedy się uspokoić. Nie wciągać powietrza, lecz wypchnąć jelita, przeponę w dół. Lub w dół i w górę (masowanie przeponą). Chodzi o to aby rozciągnąć mięśni brzucha, które się zacisnęły na przeponie i silnie obciążyły (ucisnęły) serce. Wtedy dopiero powoli wciągamy powietrze i cały czas na siłę wypychamy przeponę w dół. Bardzo szybko wtedy wszystko przechodzi. Nawet często się dziwię, że to nie łagodnie, tylko natychmiast wszystko znika. Tak jakby tego kłucia w ogóle nie było. Można jeszcze trochę pomasować mięśni brzucha, a nawet te na żebrach w okolicy serca.
napisał/a: Wazi 2015-02-03 11:37
Zawsze istnieje możliwość skonsultowania się z innym lekarzem. Lekarz tylko człowiek. Warto spróbować, jeśli to ma przynieść spokój. Nigdy nic nie wiadomo http://artmiaserca.info/przyczyny.html