bóle w lewym boku pod żebrami

napisał/a: 19780112 2008-02-12 15:56
Od dłuższego czasu odczuwam bóle w lewym boku pod żebrami nie wiem jaka może być tego przyczyna. Wielokrotnie miałam robione badanie USG jamy brzusznej ale nic nie wykryto . Chciałabym się dowiedzieć jaka może być przyczyna moich dolegliwości.
napisał/a: Teodor M 2008-02-12 20:11
Myślę, że jeżeli było robione USG, to następny lekarz jaki powinien sie tym zająć, to gastrolog lub gastroenterolog. Bo może to być jakiś problem w żołądku lub w jelitach (np. stan zapalny w jelicie grubym), a tego niestety w normalnym USG nie widać. Może być konieczna np. gastroskopia jeżeli chodzi o żołądek i dokładne badania jelit, zaczynając od badania kału na pasożyty, bakterie itp., a na kolonoskopii kończąc. Zresztą dobry specjalista gastro będzie wiedział jak się za to zabrać.

Nie można dać się zbyć, i nie można pozwolić, aby zabrał się za leczenie lekarz pierwszego kontaktu, bo przeważnie ci lekarze kiepsko sobie z tym radzą, albo sprawę bagatelizują. Lekarz POZ powinien tylko dać skierowanie do specjalisty gastro. U mnie ból w tym miejscu a później biegunki, był początkiem przewlekłego zapalenia jelita grubego. Ale to nie musi być wcale tak samo u Ciebie, po prostu konieczne są tu specjalistyczne badania.

No i trzeba dokładnie się obserwować, czy występują biegunki lub zaparcia, czy nie da się zauważyć krwi w kale, w jakich sytuacjach te bóle się pojawiają, czy da się je jakoś połączyć z tym, co się je. To wszystko będą ważne informacje dla specjalisty.

Pozdrawiam
napisał/a: 19780112 2008-02-13 14:03
Bardzo dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.