bóle w lewym boku brzucha- zespół ucisku pnia trzewnego?

napisał/a: madza1 2009-02-11 22:01
Od wrecz wielu lat mam bóle w lewym boku brzucha,nie sa one zbyt silne,ale przeszkadzaja, nie moge spac na prawym boku,bo bol sie nasila,spie wiec na lewym,przyciskajac bolace miejsce. Mam niedowage i czesto zawroty glowy po wstaniu z łozka oraz bole glowy. Przyczytalam gdzies,ze moze to byc Zespol ucisku pnia drzewnego. Czy wystarczy isc na USG jamy brzusznej?i wtedy wszystko sie okaze?
napisał/a: madza1 2009-02-11 22:01
Zespoł ucisku pnia trzewnego*
napisał/a: dimedicus 2009-02-12 17:07
Czegoś tu nie rozumiem,Masz bóle od wielu lat i nie Byłaś u lekarza,nie były wykonane żadne badania?Proszę sprecyzować bóle,wiek,choroby współistniejące.
napisał/a: madza1 2009-02-12 21:00
Trudno to nazwać bólem...to jest dla mnie pewnego rodzaju dyskonfort,taki ucisk...czasami jest to jakis bol...ja sie do tego przyzwyczailam.ale ostatnio stwierdzialam,ze nie warto tego begatelizowac..Do tego nie moge przytyc. Mam 168cm i waze 50kg. Mam 18 lat. Czesto mam rowniez bole glowy na skroniach.
Uciski te pod lewym zebrem,najbardziej mi przeszkadzaja podczas snu,zawsze musze spac na lewym boku,aby nie czuc ucisku.
Przeczytalam w internecie,ze m.in takei objawy jak bole pod lewym zebrem,niedowaga,bole glowy,zawroty...moga byc przyczyna zespolu ucisku pnia trzewnego.ta choroba moze byc groźny dla życia. Problem w tym że lekarze mało o tej chorobie wiedzą. Nsjlepszym źródłem wiadomości jest internet. Jedynym lekarstwem jest operacja.
Za tydzien ide na USG i nie wiem czy lepiej jak wspomne,ze podejrzewam ta chorobe,czy po USG jamy brzusznej zostanei to napewno wykryte jesli to jest to?
napisał/a: dimedicus 2009-02-12 21:35
Lepiej jest nie czytać w necie,to nie jest skarbnica wiedzy,wbrew pozorom a również zrozumienia medycyny. Na pewno nie występuje u Ciebie zespół ucisku pnia trzewnego.Takie objawy mogą sugerować problemy z; chorobami kobiecymi,choroby serca,trzustki,żołądka,dwunastnicy,wątroby i jeszcze kilka innych.Słusznie,należy wykonać badanie usg oraz badanie krwi i moczu.Jak będą wyniki usg daj znać i zobaczymy.Powodzenia.
napisał/a: madza1 2009-02-12 22:07
Dlaczego twiedzi Pan,ze to nie jest zespol ucisku pnia trzewnego? badania krwi i moczu mialam juz robioone i wszystko jest ok...teraz tylko czekam na usg...dziekuje za odpowiedzi i zainteresowanie:)
napisał/a: madza1 2009-02-20 20:22
Jestem po badaniach usg i wszystko jest ok:) dostalam jeszcze skierowanie do gastrologa? czy to oznacza,ze bede miala robiona gastrologie? jak powiedzialam lekarce,ze podejrzewam zespol ucisku pnia trzewnego to mialam wrazenie,ze nie wie ona o czym mowie,zmienila tylko temat...
napisał/a: madza1 2009-02-20 20:23
gastroskopie*
napisał/a: dimedicus 2009-02-20 20:46
Zapewne z wrażenia zaniemówiła,jaka to ma wykształconą (medycznie) pacjentkę.Dlatego też nie odpowiadałem na ostatni Twój wpis.Gastrolog przeprowadzi badanie fizykalne i przeprowadzi wywiad i wówczas zdecyduje czy będą potrzebne dodatkowe badania.Proszę napisać po badaniu.
napisał/a: madza1 2009-02-20 21:25
podejrzewam to to bylo nieprawdidlowe stwierdzenie...a lekarzowi powiedzialam,ze czy przy uckisku pnia trzewnego jest silny bol? i tyle, na to mi nei odpowiedziala i nie mam wyksztalcenia medycznego,wiec jesli Pan uznal mnie za pewna siebie w tej dziedzinie,to sie Pan pomylil. Dziekuje za odpowiedz:)
napisał/a: mon-ya 2009-06-25 10:10
madza, nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale nie daj sie zwiesc - koniecznie sprawdz ten pien trzewny! W W-wie jest lekarka, ktora swietnie to diagnozuje, odezwij sie na mon-ya@gazeta.pl, to podam Ci namiary. To bardzo niebezpieczne, a objawy, ktore podalas, w 100% pokrywaja sie z objawami zwezenia p.t. Nie dziwie sie, ze lekarze Cie zignorowali czy zmieniali temat, gdy o tym wspominalas - po prostu nie wiedza, ze cos takiego istnieje (testowalam na niektorych, to nawet nie znali terminu "pien trzewny"!)
Ja niedawno dowiedzialam sie, ze mam takie zwezenie, i to krytyczne (podobno ponad 95%) i wkrotce bede miala operacje.
Zadne leki Ci na to nie pomoga, jedym rozwiazaniem w przypadku znacznego zwezenia jest operacja.
Odezwij sie.
napisał/a: madza1 2009-06-25 11:30
już nie wiem co mam o tym myśleć, nie czuje juz takiego bolu,ale i tak nadal spie na brzuchu,bo czuje taki ucisk,moze to glupie ale jestem do tego przyzwyczajona, mialam usg i nic nie wykryli czy to mozliwe? mieszkam w bydgoszczy i nie wiem gdzie sie udac,zeby ktos to dokladnie sprawdzil....