bóle w klatce piersiowej po grypie

napisał/a: madziaf 2013-02-06 14:10
Witam. 17 stycznia po południu zaczęłam się źle czuć, typowe objawy grypowe, gorączka 39 stopni. Następnego dnia poszłam do lekarza, który rzeczywiście grypę stwierdził i dał leki do złagodzenia objawów (Ibupfofen, Tusipect, Rutinoscorbin). Następne dwa dni czułam się coraz gorzej, słabłam w oczach, byłam blada, nie miałam siły, miałam bóle w klatce piersiowej i kołatanie serca, przy czym już wcale nie miałam gorączki, ledwo 37 stopni. 20 stycznia pojechałam do ambulatorium, gdzie udzielana była pomoc świąteczna, skąd po wykonaniu EKG zostałam skierowana na Szpitalny Odział Ratunkowy. Ponownie wykonano mi EKG, które wykazało tachykardię i migotanie przedsionków. Zrobiono mi RTG płuc ( bez zmian), pobrano krew na badania, podano jakieś leki (nie wiem jakie, z wypisu nie jestem w stanie odczytać) i podłączono do monitora na dwie godziny. W badaniach: NEU% 82,1% (norma 45,0-70,0), NEUT 7,6x10^3/µl (norma 1,6-7,0), LYM% 12,3% (norma: 25,0-40,0), potas 5,03mmol/l (norma 3,70-4,90), chlorki 109mmol/l (norma 98,00-107,00), CRP 0,51mg/dl (norma 0,00-0,50), rezta wyników w normie. w czasie tych dwóch godzin serce się uspokoiło i wypuścili mnie, dając Bisocard 5mg, który brałam przez 1,5 tygodnia. Kiedy przestałam brać Bisocard pojawiły się znowu bóle w klatce piersiowej, tylko po lewej stronie, w okolicy serca, czasem dodatkowo kujące lub ucisk w okolicy mostka. Ciśnienie mam w normie, takie jak zazwyczaj puls w okolicach 70-80. Dosyć często też robi mi się słabo, nie mogę złapać powietrza, odnoszę wrażenie że spłycił mi się oddech. Wczoraj robiłam badania kontrolne zlecone przez lekarza rodzinnego. Wyszło jedynie podwyższone RDW-CV% 16,9 (norma 11,0-16,0) i PCT% 0,38 (norma 0,14-0,36). Wizytę u kardiologa mam dopiero za miesiąc. Czy ktoś jest w stanie chociaż przypuszczalnie stwierdzić co może mi być, czy jest się czym martwić i próbować dostać się do kardiologa wcześniej?
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-06 15:55
Witam.
Być może, że to niedoleczon infekcja, ale może to być również choroba serca np. choroba niedokrwienna, zapalenie mięśnia sercowego etc. Jeśli istnieje możliwość to dobrze by było przyspieszyć wizytę u kardiologa i przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę np. echo serca. Pozdrawiam