Bóle w dolku sercowym

napisał/a: alicja2003030 2008-12-14 14:26
Od miesiąca mam bóle w dołku sercowym, dużo mi się odbija, mam biegunki. Zjadłem dwa opakownia Duspatalin'u chyba nie pomogły. Biegunki zazwyczaj rano, zaraz jak wstaje do pracy plus wydzielina (śluz jakiś), ciągle poza tym mam wzdęty brzuch. Nie jest to ból nie do wytrzymania. Wczoraj byłem u gastrologa, powiedział, że nie ma podstaw do gastroskopii ani kolonoskopii. Zapisał mi Lanzul S i Xifaxan. Z badań wykonano mi tylko USG brzucha i diagnoza Zespół Drażliwego Jelita. Zacząłem czytac na ten temat i stąd moje pytanie. Czy nie zbyt szybko postawiona diagnoza? Myślę o tym żeby samemu odpłatnie zrobić tomogafię brzucha - co radzicie? Jestem naprawde zaniepokojony, bo miesiąc bólu brzucha to nie wydaje mi się normalne. (nie trace na wadze, mam apetyt, w poniedziałek robie morfologie ) Może ktoś z Was jest mi w stanie cos doradzić.
napisał/a: dimedicus 2008-12-14 20:39
Też uważam że objawy wskazują na zespół jelita drażliwego(IBS)Niestety jest,to przypadłość,którą ciężko wyleczyć i lubi powracać.Z wyjątkiem dyskomfortu i bólu nie ma wpływu na stan zdrowia.Poprawę odczuwa się po ok.2 tygodniach stosowania leków.Dla pewności dobrze jest wykonać gastroskopię i kolonoskopię.Ale na początek wystarczy USG jamy brzusznej,które,to badanie wykaże duże ilości gazów w jelitach.IBS jest związane z słabą perystaltyka jelit.Duspatalin jest bardzo słabym lekiem i nie bardzo kiedy pomaga uważam że dużo lepszym lekiem jest Debridat,zalecam również Sulpiryd,Colon C i Ranigast,Espumisan.(Colon C i Ranigast,Espumisan,mozna kupić bez recepty)
Wskazana jest dieta lekkostrawna nie wzdymająca bez używek,wody gazowanej,mleka.Potrawy gotowane(Na pewno w internecie są takie diety)Ważne jest unormowany styl życia,nie stresujący,wypoczynek i spacery.Dużo pić do 2 l dziennie.Powodzenia.
ps.W razie pytań,zapraszam.