Bóle stóp , strzelanie i sztywność karku

napisał/a: patu1 2014-04-01 21:37
Drodzy eksperci proszę o poradę od czego zacząć gdzie szukać pomocy i jakie badania wykonać.



Objawy – które bardzo nasiliły się w przeciągu niecałego roku


Dolegliwości ze strony mięśni i stawów najbardziej dokuczające

· Sztywność i bolesne strzelanie w karku ( przy kręceniu szyją)
· Bolą mnie podeszwy stóp (uczucie kłucia ) a także jakby palenie w stawach skokowych
· Ponadto mam co jakiś czas wędrujące bóle (jakby pulsujące kłucia w obrębie kończyn zarówno górnych jak i dolnych szczególnie stopy ,nadgarstki oraz rzadziej kolana i łokcie)
· Wrażenie jakby stawy nie miały smarowania


Inne wyraziste bóle

· Pogorszona ostrość widzenia (uczucie suchych oczu, piasku , kłucia)
· Oddawanie moczu często i w dużych ilościach (kawa max 2 razy dziennie)
· Suchość skóry i częste uczucie pełzania pod skórą oraz potrzeba podrapania się - szczególnie okolice intymne jak i odbytu (szczególnie w dni gorące )
· Cuchnące stolce (w porównaniu do innych domowników w skali od 1-10 10
· Wzdęcia i przelewanie w brzuchu
· Nieprzyjemny oddech i suchość w jamie ustnej
· Po jedzeniu gula w gardle
· Sporadyczne kłucie pod zebrami z lewej strony
· Przezroczysta galareta po rannym odchrząknięciu (podobne do żelek – ale przezroczyste lub lekko zabarwione na żółto naprawdę gęsta )
· Lekarz zdiagnozował zanik śluzówki w gardle – przepisał leki skierował do gastrologa oraz zalecił nie palić (Rok po dostawieniu nie widzę zbytniej poprawy, termin wizyty na NFZ przeoczyłem)
·

Parę słów o mnie

· Nie mam zbytniej nadwagi
· Moja dieta bogata jest w wyroby mięsne (praktycznie 3 razy dziennie) zarówno gotowane jak i smażone.
· Jadam od 3-5 razy dziennie
· W pracy bardzo dużo chodzę (w porze od 4.15 do 15.00 siedzę jedynie 30 min.)
· Po posiłku często odczuwam ospałość
· Po pracy ogólne rozbicie i brak chęci z powodu zmęczenia do jakichkolwiek działań
· Po zmianie butów na sportowe lekka poprawa choć ostatnio nawet one nie dają rady (w zwykłych butach nie wytrzymałbym połowy zmiany)(niegdyś nie było z tym problemu)


Moje poszukiwania w Internecie kończyły się przeważnie w większości na stronach dotyczących boleriozy lub też kandydozy itp.
Nie wiem czy to jest słuszny trop i proszę o poradę.


Czy może z jakiegoś powodu jestem zbyt odwodniony i dlatego takie objawy
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-03 17:33
Witam
Spożywasz dużo wyrobów mięsnych, może być prawdopodobieństwo, że zakwasiłeś organizm.
Ja używam proszku zasadowego Langsteiner, 7g mieszam z wodą oraz z rana szklanka wody z cytryną.
Zrób badania krwi oraz moczu z uwzględnieniem prób wątrobowych ALT, ASPT.
Masz biały nalot na języku?
Przyjmujesz jakieś leki obecnie?
Czy w Twojej diecie występują węglowodany proste(cukier)?
Jakie węglowodany spożywasz w ciągu dnia(mam tu na myśli, chleb, makaron, ryż, kasza)?
Czy masz objawy cofania się treści pokarmowej do przełyku - jeśli tak to jaki jest to posmak(kwaśny czy gorzki)?

Pozdrawiam