bóle stawu krzyżowio biodrowego.

napisał/a: suchynml 2007-07-25 14:23
witam mam 17lat od roku cierpie na bóle stawu krzyżowo biodrowego. Pisze to w dziale neurologi poniewarz moja długa droga po lekarzach specjalistach zaczeła sie gdy skierowano mnie do neurologa. Ale o tym później. Wszystko zaczeło sie rok temu gdy biegałem, w pewnym momecie ból z okolic biodra przepromieniował do kolana był tak silny ze niemogłem utrzymać prostej nogi odrazu "łamała" się w kolanie. Zdarzało sie tak kilkukrotnie przez miesiąc zaniepokoiłem sie troche ale ponieważ bóle ustępowały po 3 min. myślałem że poprostu jestem przemęczony i nie zgłaszałem tego do lekarza. Przez kolejny miesiąc miałem spokój nic nie bolało nie dolegało. Po miesiącu bez dolegliwości bóle zaczeły wracać i to coraz silniejsze i coraz mniej spodziewane nawet przy takich czynnościach jak chodzenie po schodach chy przeniesienie cieżaru ciała na chorą noge(prawą). Wtedy stwierdziłem że czas najwyższy udać sie do lekarza udałem sie do lekarza rodzinnego który bardzo sie zaniepokoił i w trybie natychmiastowym skierował mnie do neurologa który stwierdził że moge mieć uszkodzony lub zakinowany jakiś nerw i to od tego tak sie dzieje. Zapisał pare tabletek m. inm. mydocalm i dicloduo i w przypadku braku poprawy skierował na konsultacje ortopedyczną. Oczywiście poprawy nie było a bóle nasilały sie i trwały juz od 15 do 45 min. Ortopeda stwierdził bolesność uciskową stawu, skierował na rtg i badania krwi i moczu. Po czym stwierdził: delikatne ogniska sklerozy na stawie krzyżowio biodrowym (torbiele??), oraz morf OB i mocz w granicach normy. Oczywiście to nie wystarczyo skierowany zostałem do poradni reumatologicznej i zapisano mi kolejne leki tym razem movalis. Z czasem bóle nie były juz tylko przy poruszaniu sie ale także w trakcie snu. Reumatolog kazał mi obserwować czy nie bolą mnie oczy kolana i piety i to tyle z jego strony. Z czasem bóle nabierały pewnej rytmiki przez 1 do 2 tyg ból sie pojawiał poczym przez 1 do 1,5 miesąca nie dawał o sobie znać. Rok temy był to jeszcze tylko swego rodzaju impuls bólowy idący od uda w strone kolana, teraz jest to ciągły ból w okresach jego aktywności. Prosze niech ktoś mi pomoże... Jeśli ktoś wie co to może być prosze o pomoc...
napisał/a: Peter 2007-07-25 15:24
jesteś bardzo młody. Zmiany, które wyszły w badaniu (delikatne zmiany sklerotyczne) nie powinny mieć miejsca. Wymaga to zdecydowanego leczenia. Jeśli tabletki nie pomogły, to niestety od tego są zastrzyki. Zmiany sugerują początek choroby zwyrodnieniowej, podejrzewam, ze o charakterze immunologicznym. Powinny być zastosowane następujące leki:
Ketonal amp. a 100 mg przez 10 dni
A potem co 3 dni:
Zeel T amp. 10 dawek
Neuralgo-Rheum injeel amp. 10 dawek
Można podawać łącznie.
napisał/a: suchynml 2007-07-25 16:31
czy to coś strasznego?? czy to można wyleczyć?? do jakiego lekarza mam sie udać??
napisał/a: Peter 2007-07-26 07:51
Takimi problemami zajmuje się reumatolog. Dziwi mnie jednak jego niefrasobliwość - obserwować. Tu trzeba leczyć. Gdy choroba się rozwinie trudno ją będzie zahamować. Brak prawidłowego leczenia po kilku lub kilkunastu latach może doprowadzić do całkowitej deformacji lub zużycia stawu. I pozostaje endoproteza. Oczywiście, takie schorzenia pojawiają się nagle i czasami nagle ustępują. Ale nie można na to liczyć.
napisał/a: suchynml 2007-07-26 17:29
Bardzo dziękuje za pomoc. Oczywiście niezwłocznie poszukam dobrego reumatologa i do niego sie udam.