bóle stawów

napisał/a: grazyna4841 2010-01-17 13:13
Witam
Ostatnio często mam uczucie zimna ( drgawki ) nie pomaga gruba kołdra, koc itd.jest to dokładnie uczucie takie jak bym miała 40 st.
temperatury, ale ja temperaturę mam prawidłową. Co mogą takie objawy oznaczać?
Dodam że cały czas mam bóle stawów.
napisał/a: sikorka39 2010-01-17 17:52
grazyna484 ja też tak mam ciągle mi zimno chociaż jestem ubrana ciepło, po kołderką mam dreszcze , które falami przechodzą przez moje ciało
napisał/a: KATERINA 2010-01-21 00:48
petero napisal(a):Witam,
W nadziei, że znajdę tu jakąś radę pokrótce opisze sprawę.

Mam 23 lata i stojącą pracę (kawiarnia). Około sierpnia 2009 zaczeły mnie boleć stawy. Zaczęło się od nadgarstka lewej ręki. W tym czasie zaczęło mi też przeszkadzać coś w dłoni prawej ręki i nie mogłem wyprostować do końca palca środkowego.
Dodatkowym objawem było to, że w lewej ręce czułem jakbym miał drętwy palec wskazujący (czasem również kawalek środkowego).
Z czasem zaczęły mnie też boleć kolana jak dłużej siedziałem (szczególnie prawe) oraz prawy nadgarstek i mięsień w przedramieniu.
Obecnie odczuwam jak długo siedzę i mam bardziej przykurczoną nogę ból w prawym kolanie, czasem ból nadgarstków (szczególnie lewa ręka) oraz od niedawna ból stawów obu rąk gdzie zaczynają się palce (szczególnie w stawach przed małym palcem), a także ból jakby ścięgien w lewej dłoni (czasami zjawia mi się nad nimi jakby jakaś torebka z czymś w środku). Lewy nadgarstek jest wyraźnie zgrubiały.

Jak narazie lekarze, których odwiedziłem to lekarz rodzinny (skierowanie do poradni chirurgi ręki), chirurg (prywatnie - poddał się bo za dużo stawów i zalecił reumatologa), reumotolog (obecnie) stwierdzili, że w lewej ręce mam prawdopodobnie zespoł cieśni nadgarstka zaś ten nie prostujący się palec w prawej to prawdopodobnie przykurcz Dupuytrena (czy jakoś tak).

Jakieś 2 lata temu miałem 2 anginy.

Wyniki badań, które dotychczas mam to: EKG - norma; Magnez i Potas - norma; anty-CCP - norma; TSH i cukier - norma; OB - 13; Valerego-Rose
napisał/a: iXka 2010-01-24 10:44
Witam
Zdecydowałam się napisac tutaj i poradzic.
Otóż ponad dwa lata temu pod pachą poczułam ból-okazało sie że na węźle mam malutki bolący guzek, dostałam atybiotyk-guzek zniknął ale pojawił się ból całej ręki i drętwienia. Poszłam znowu do lekarza-dostałam silny antybiotyk i przed rozpoczęciem brania antybiotyku miałam zrobic badanie krwi(morfologia, ob). Po kuracji antybiotykiem mineło a wyniki krwi były ok. Jakieś dwa miesiące temu zaczęły boleć stawy-w zasadzie wszystkie-kolana , kostki, łokcie, stawy w palcach dłoni-ogólnie masakra-ból, pieczenie, drętwienie+lekki ból gardła a temperatura normalna, czasami lekko podwyższona-36,8-37,0. Wycieczki do lekarza dały tylko tyle że dowiedziałam się że mam poczekać tydz -byc może jakiś wirus-samo przejdzie. Następna wizyta-skierowanie na krew (morfologia, ob, crp, elektrolity) i mocz-wszystko ok. Ból stawów zaczął przechodzić ale bardzo powoli-teraz zwłaszcza po przebudzeniu ból pojawia się w dziwnym miejscu-ponizej pleców, w połowie posladków-zwłaszcza jak napinam plecy + ból nóg(stawy badz coś innego-czasami mam uczucie nabrzmienia pod kolanami bez oznak puchnięcia). Miałam kolejne badanie krwi -crp, morfologia, ob ck-badanie na zapalenie mięsni oraz ea -jakies reumatologiczne- poniewaz jestem w Uk zupełnie nie mam przekonania do tych lekarzy-wszelkie próby tłumaczenia ze byc moze od kiedys przebytych angin(srednio raz w miesiącu gdy bylam dzieckiem) spęzły na niczym. krew nie pokazuje infekcji badz zapalenia więc to napewno nie to-tak lekarz to sobie tłumaczy. Odkryłam również powiększony dwokrotnie migdał bez widocznego nalotu (okazało się ze ropny czop usadowił się z tyłu, zapach wiadomo-smierdzący) - w nocy nie moge spac z zamknieta buzią (w zasadzie od bardzo dawna-ale nie zwracałam na to uwagi) i rano budzę się z zaschnietym gardłem.Nie poszłam do lekarza bo antybiotyki juz do mnie poczta szły. I teraz moje pytanie -czy te wszystkie objawy mogą byc od tego nieszczęsnego migdała?? Biore augmentin juz 3 dni-migdał wygląda lepiej, juz tak nie śmierdzi, ale kręgosłup i nogi dalej mam takie jakby zdrętwiałe. Jak długo powinnam czekac na poprawe?? Bo jeżeli to nie od tego powinnam wybrac sie znowu do lekarza... Szczerze mówiąc mam dość :) Pozdrawiam wszystkich z problemami zdrowotnymi i życze zdrowia w 2010 i nastepnych
napisał/a: kowalskakatarzyna83 2010-01-25 20:46
Witam,
Chciałabym zapytać się jak mogę się pozbyć bólów kręgosłupa, stawów i ogólnie całych kończyn. Od jakiegoś czasu uporczywie boli mnie kręgosłup (szczególnie część piersiowa - ból promieniuje na żebra, jest to ból rwący) na przemian z bólami nóg (bolą mnie mięśnia, stawy i noga mi drętwieje). Czasami boli mnie część lędźwiowa kręgosłupa i drętwieją kończyny górne. Czy te objawy mogą wskazywać na coś poważnego.
Mam 27 lat, jestem aktywna fizycznie i staram się odżywiać prawidłowo. Ostatnio przeszłam poważną infekcję, która trwała 5 miesięcy. Najpierw przeszłam zapalenie dróg moczowych, potem przewiało mnie i miałam zapalenie mięśni karku, z tego rozwinęło się przewlekłe zapalenie uszu i po drodze było kilka infekcji górnych dróg oddechowych. Wszystko trwało długo, bo laryngolog nie rozpoznał zapalenia i leczył mnie na alergie.
Proszę o poradę.Dziękuję.
Pozdrawiam
napisał/a: grazyna4841 2010-01-31 17:32
Witam
W czwartek byłam u lekarza, ponieważ mój stan zdrowia się pogarsza z dnia na dzień- wspomniałam mojemu lekarzowi o CCP to dowiedziałam się że takiego badania nie ma, natomiast stwierdził że moje dolegliwości to z całą pewnością reumatyzm, ale jaki?????? Dzisiaj mam temperaturę 37,5 i nadal rośnie. Bóle stawów są okropne a do tego zaczynają boleć kości i mięśnie od temperatury.
Bardzo proszę jeśli to możliwe napisać co może mi dolegać?
napisał/a: KATERINA 2010-01-31 18:12
grazyna484 napisal(a):Witam
W czwartek byłam u lekarza, ponieważ mój stan zdrowia się pogarsza z dnia na dzień- wspomniałam mojemu lekarzowi o CCP to dowiedziałam się że takiego badania nie ma, natomiast stwierdził że moje dolegliwości to z całą pewnością reumatyzm, ale jaki?????? Dzisiaj mam temperaturę 37,5 i nadal rośnie. Bóle stawów są okropne a do tego zaczynają boleć kości i mięśnie od temperatury.
Bardzo proszę jeśli to możliwe napisać co może mi dolegać?


Proszę Pani aCCP z cala pewnością jest takie badanie-rozwinęła pani nazwę? Trzeba iść do innego dr - reumatologa dobrego!
napisał/a: KATERINA 2010-01-31 18:13
grazyna484 napisal(a):Witam
W czwartek byłam u lekarza, ponieważ mój stan zdrowia się pogarsza z dnia na dzień- wspomniałam mojemu lekarzowi o CCP to dowiedziałam się że takiego badania nie ma, natomiast stwierdził że moje dolegliwości to z całą pewnością reumatyzm, ale jaki?????? Dzisiaj mam temperaturę 37,5 i nadal rośnie. Bóle stawów są okropne a do tego zaczynają boleć kości i mięśnie od temperatury.
Bardzo proszę jeśli to możliwe napisać co może mi dolegać?


Czy tarczyce miała pani też spr? Robiono latex, Aso lub odczyn waalery rose?
napisał/a: grazyna4841 2010-01-31 19:31
Witam
Wszystkie badania jakie miałam robione to CRP- 1,6 mg/l LATEX - 60 IU/l. Byłam już u 2 reumatologów, pierwszy nie wiele powiedział zapisał METOTREXAT a drugi stwierdził początkowe zapalenie stawów i to wszystko. Nie mam dużego wyboru jeśli chodzi o reumatologa.
Pozdrawiam
napisał/a: grazyna4841 2010-01-31 19:32
Dodam jeszcze badanie tarczycy miałam robione w maju 2009 r jest w normie.
napisał/a: KATERINA 2010-01-31 19:39
Podaje się normy do badań. Jeśli zaś chodzi o dr byc może trzeba będzie jechać do większego ośrodka w innym mieście wpierw trzeba mieć dobrą diagnozę, żeby było wiadomo co i jak leczyć innego wyjścia nie widzę!
napisał/a: grazyna4841 2010-01-31 19:57
Latex 60IU/l norma do 12 IU/l
CRP 1,6mg/l norma kobiety do 5 mg/l
Dodam że oczywiście mogę jechać do innego lekarza i to nie koniecznie do dużego miasta, ale wizyty słono kosztują a nie wszystkich na to stać.
Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam