bóle stawów

napisał/a: Katarzynka35 2009-06-20 21:35
a mnie dopadl bol kregoslupa- od dwoch dni. Boli na wysokosci odcinka piersiowego po prawej stronie, tak, ze nie moge gleboko oddychac. Jestem po serii kolejnych badan i czekam na wyniki. Lekarz znowu zlecil szerokie spektrum- wiem juz, ze TSH w normie, badanie w kierunku boreliozy ujemne, reszta jeszcze nie gotowa ale ANA 1 i ANA 2 w gornej granicy normy. Co to moze zonaczac?Skad ten bol kregoslupa? zaznaczę, że palce w dużo lepszej kondycji bez użycia żadnego leku... A kręgosłup- żeby normalnie oddychać dzisiaj cały dzień jestem na lekach przeciwbólowych. Peter czy masz jakiś pomysł?
napisał/a: AMMA 2009-06-21 01:45
Początek choroby to rok 1993. RZS IIstopień- stawy palców dłoni i stóp sine, spuchnięte, Arachina. Wysięk w kolanie, miesiącami Diprophos i Polcortolon dostawowo. Zmiana leku w1998 r. na Traumeel S dostawowo i to ten lek mi pomógł „mój wybawiciel”, kolano wróciło do normy, stawy wyciszyły się. Zapomniałam o lekach i lekarzach do roku 2006.
Bóle stawów wróciły obejmują coraz to inne stawy. Ból i sztywność poranna kręgosłupa. Pojawił się stan zapalny torebki maziowej w dłoni, Reumatolog powiedział że torebki maziowe to nie jego „działka”tylko ortopedy. Ortopeda zaaplikował mi w kwietniu dostawowo 1 ampułkę Diprophosu. Przeszło natychmiast ale ból wraca . Moje stawy są bolące zależne od pogody ale nie są spuchnięte i zaczerwienione, jeszcze nie są…
Obecnie chodzę do reumatologa (rzadko bowiem terminy są bardzo odległe) ale dręczy mnie wielki niepokój bowiem mam wątpliwości co do leczenia. Mam w razie bólu żel Olfen i tabletki Olfen -75SR 1x dziennie i na osłonę Nolpaza 20 mg
Czytałam Wasze forum a obecnie i moje, zrobiłam część badań prywatnie bo lekarze nie są skłonni do dawania skierowań na badania laborat. Reumatolog mój jest jak „sfinks”, ortopeda radził kaletki operować, internista radził mi bym kupiła sobie pieska a ja mam mętlik w głowie i pełno wątpliwości czy aby nie przesadzam, aczkolwiek boli mnie „jak diabli”.
Proszę odnieście się do wyników i leczenia , zinterpretujcie. Jakie są moje wyniki złe ? bardzo złe?a może nie jest tak źle? I zaordynowane leczenie… ten Olsen to mi się wydaje taki niewłaściwy lek, zaczęłam go zażywać bez przekonania. Bo może to niewłaściwy kierunek leczenia?
Wyniki z dn. 10. 06.2009
OB. Po 1 godz. – 33-
RF (latex) 64 IU/mL norma
napisał/a: grzesiektw 2009-07-02 13:14
witam,
ja chcialbym serdecznie polecic zestaw pomagający poradzić sobie z bolami stawow :). Dzieki niemu bole stawow kolanowych i w odcinku ledzwiowym niemal calkowicie mi przeszly...
http://www.stawy-kregoslup.pl/p/87/strona

Pozdrawiam,
Grzegorz.
napisał/a: Alicja123 2009-07-09 20:25
Witam serdecznie...
mam pytanie od dłuższego czasu bardzo bola mnie stawy robia mi sie przykurcze palców i obrzęki wokół kości lekarz skierował mnie na badania jeden wynik mnie niepokoi o nazwie latex RF jest dodatni i nie wiem co on oznacza bardzo proszę o porade lekarza i ludzi którzy wiedzą co moze mi dolegać
dziękuje
napisał/a: kamila234 2009-07-12 00:37
Witam wszystkich

mam 23 lata. po wizycie u reumatologa, gzie koło mnie w poczekalni
czekały same starsze osoby myślałam, że to tylko ja mam taki
problem, a tu widze ż eiele młodych osób ma problemy ze stawami.
Mnie bolą od prawie 2 miesięcy i to wszystkie..szyja,kolana, kostki,
łodkcie, dłonie, stopy. Wystarczy że chwile trzymam dłonie w jednej
pozycji a od razu sztynieją mi wszystkie palce i trudno nimi póżniej
ruszyć. Na dodatek przy każdym ruchu słysze starszne trzeszczenie
jakby łamanie kości.A ostanio odczówam jeszcze mrowienie w dłoniach
w nocy..już nie wiem co robić a czuje że jest coraz gorzej.
Reuamtolog zleciła mi badania na rzs i tocznia i wyszłoże mam
czynnik rumatoidalny. Teraz ide w przyszłym tygodniu na wizyte..ale
jestem zrospaczona, boje się że to rzs. Tyle sie naczytalam o bólach
i kalectwie w tej chorobie że aż żyć sie odechciewa:( A jeszcze
gorzej wyglądają te powykręcane palce dłoni i nie tylko. Czy ktoś
miał może podobne objawy i może polecić jakieś leczenie??

Bardzo proszę też o interpretacje wyników badań:

Morfologia w normie z wyjątkiem: Neutrofile 2,34 przy normie min.2,50 do 7,00
i eozynofile 0,07 przy normie 0,1 do 0,5
OB 12/28
kwas moczowy w normie
żelazo 41,0 przy normie 60
CRP 0,84 mg/dl przy normie 0,5
RF 4,00 IU/ml W wynikach mam napisane, że max dopuszczalny wynik to 14,00 ale i tak sie boje, bo reumatolog powiedziała mi, że obecność czynnik przesądzi o dzignozie. Czy to prawda?

ASO 17,0 IU/ml

ANA1 1:80 typ świecenia plamisto-ziarnisty
ANA2 ujemny

Miałam też robione rtg stawów kolanowych, klatki piersiowej i dłoni. I wegług lekarza małe zwężenie szpar stawowych występuje w kolanach. Pozostłw satwy są bez zmain zwyrodnieniowych.

Jeszcze dodam, ,ze byłam też u ortopedy z powodu okropnego bólu w
obu kolanach i polecił mi zastrzyki z kwasu hialuronowego..ze niby
odźywią chrząstke i troche pomogą na ból. Jak tak myśle to z dwojga
złego już wole zastrzyki niż doustne leki bo nie chce rozwalić
wątroby..już mnie żełądek pobolew po tych wszystkich prochach
przeciwbólowych. Miał ktoś z was możę jakieś dobre zastrzyki w stawy
które pomogły na ból i sztywnienie?albo jakieś doświadczenie z
kwasem hialuronowym wstrzykiwanym do stawu...a może lepsze śą
zastrzyki ze sterydow bo o nich lekarz też wspomnial ale ono ponoć
działają tylko przecwbólowo..

Zapisano mi tez glukozamnie Arthyl i lek przeciwbólowy Meloksam. Czy to może pomóc?

Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc
napisał/a: krystyna321 2009-10-20 19:05
przy schorzeniu stawow moje badania P-ciała p/cytrulinowe wynosi
napisał/a: duostruskawos 2009-10-23 19:52
witam :)mam 20 lat:)od dzieciństwa męczą mnie bóle stawów skokowych i kolanowych.Najczęściej ból pojawia się wieczorem, w nocy po wysiłku,zimnie.Jako dziecko byłam pod opieka poradni reumatologicznej podejrzewano u mnie zapalenie stawów jednak pani doktor stwierdziła że po prostu rosnę!!mam jednak już 20 lat(raczej już nie rosnę od kilku lat!!) i bóle nadal się pojawiają są na tyle silne że nie mogę spać nie pomagają żadne maści dopiero po za życiu środków przeciwbólowych choć nie zawsze jest lepiej?POMÓŻCIE!co to może być mam dość nie przespanych nocy(
napisał/a: margottka66 2009-11-30 12:51
Ja też mam problem i proszę o pomoc. Poczatkiem października bardzo rozbolało mnie i spuchło kolano. Ze względu na terminy poszłam prywatnie do ortopedy. USG i RTG nie wykazały zbyt wiele, ale lekarz stwierdził, że trzeba zrobić artrosopię. Przez prawie miesiąc brałam Diclodert Retard. Wyniki badań, które wykonałam przez zabiegiem były dpobre poza tym że wyszedł mi lateks ++. Zabieg miał miejsce 23 października i szczerze mowiąc nie wiem czy był rzeczywiście konieczny. Z resztą przed zabiegiem ból i opuchlizna znacznie się zmniejszyły. Po zabiegu zaczął mnie boleć łokieć. Myślałam , że to od chodzenia o kulach. Niestety ból nie mija. Bolą mnie też nadgarstki i pojawiło się zgrubienie stawu na małym palcu dłoni. Po odstawieniu leków, po 3 tygodniach zrobiłam kontrolne badania. Znów wyszły dobrze, OB 8, CRP 0,42, morfologia poza lekką niedokrwistościa też w normie. Ale lateks ++ nadal jest dodatni. Czekam na termin do reumatologa, bo po prywatnym leczeniu ortopedycznym nie stać mnie na kolejne prywatne wizyty. Bardzo się martwię i wymyślam różne czarne scenariusze. A to RZS, a to świńską grypę czy nawet HIV. Tak się składa, że miałam robiony wymaz z gardła, nie mam żadnych gronkowców czy paciorkowców. Nie mam też problemów stomatologicznych. Proszę o jakieś sugestie...
napisał/a: sikorka39 2009-11-30 16:27
Ja też mam ten sam problem porobiłam wiele badań i wszystko wyszło w normie latex R też a mam popuchnięte wszystkie stawy i bolą mnie nie kucnę ,rano mam prawie sztywne palce u rąk a ból taki jakby mi żyły ktoś wyrywał , wszystkie żyły zrobiły się bardzo widoczne a na rękach wręcz wypukłe wyrywało poza tym czuje mrowienie .............jutro mam wizytę u reumatologa
napisał/a: KATERINA 2009-11-30 19:17
sikorka39 napisal(a):Ja też mam ten sam problem porobiłam wiele badań i wszystko wyszło w normie latex R też a mam popuchnięte wszystkie stawy i bolą mnie nie kucnę ,rano mam prawie sztywne palce u rąk a ból taki jakby mi żyły ktoś wyrywał , wszystkie żyły zrobiły się bardzo widoczne a na rękach wręcz wypukłe wyrywało poza tym czuje mrowienie .............jutro mam wizytę u reumatologa



Najlepszym badaniem jest aCCP - przeciwciała przeciwko cytrulinowanemu peptydowi!
Były badania przeciwciał przeciwjądrowych Ana i ENA?
Jak pani pisze wiele badań należy pisać jakie co by wyeliminować podpowiedzi błędne!
napisał/a: sikorka39 2009-11-30 20:31
Podaję jakie to były badania : morfologia, ogólne badanie moczu, kreatynina ,latexR , ASO , CRP , TSH, cholesterol , glukoza, OB ..trójglicerydy trochę podniesione wyszły
napisał/a: KATERINA 2009-11-30 20:41
sikorka39 napisal(a):Podaję jakie to były badania : morfologia, ogólne badanie moczu, kreatynina ,latexR , ASO , CRP , TSH, cholesterol , glukoza, OB ..trójglicerydy trochę podniesione wyszły


Te co podałam - przeciwciała aCCP i Ane i Ena wystarczą - proszę pogadać ze swoim dr - te badania mogą wyjaśnić sprawę!