Bóle stawów i gardła

napisał/a: littlelady 2013-04-21 17:45
Od dzieciństwa mam problemy z migdałkami (nawracające anginy, zapalenia gardła itd.), od ok. 2 lat pojawiają się u mnie stany podgorączkowe, bóle gardła, na które nie pomagały leki (również antybiotyki), dodatkowo odczuwam bóle stawów, głównie łokciowych i kolanowych. Z tego powodu miałam przeprowadzone badania w szpitalu (wszystkie w normie, również badania na boreliozę, chlamydię, RTG klatki piersiowej, USG stawów itd.) i mam jedynie podwyższony poziom przeciwciał przeciwjądrowych 1:320 o typie plamistym, jednak bez konkretnej specyfikacji. W związku z przewlekłym zapaleniem migdałków podniebiennych (wymaz z gardła – paciorkowiec oraz gronkowiec złocisty – antybiotyk wg antybiogramu) przeszłam zabieg ich usunięcia (ok. 4 miesięcy temu).
W tej chwili czasami ból stawów jest spory, nie mam na nic siły, dodatkowo dokucza mi serce, a stany podgorączkowe nadal występują, gardło boli natomiast zdecydowanie rzadziej. Mam zdiagnozowaną tachykardię zatokową (mimo licznych badań nie ma ustalonej przyczyny) oraz PCOS.
Lekarze nie potrafią zdiagnozować konkretnej choroby a ja ciągle źle się czuję. Jakie badania powinnam jeszcze zrobić?
Niektórzy znajomi sugerują, że bóle stawów mogą być związane np. z nietolerancją glutenu (nie miałam robionych badań w tym kierunku).
Bardzo proszę o pomoc.