bóle serca

napisał/a: adam0704 2013-02-09 15:54
Witam mam problem od dłuższego czasu mam 24 lata 171cm wz 75kg wagi problem polega na bólach serca jakby ściskał ktoś uciskał nie jest to kłucie to pojawia sie bez względu czy stoję coś robię czy siedzie ból sie pojawia i nagle opadam jakby z sił czuje się senny jak bym był bardzo zmęczony ciśnienia nie mierzyłem w tym czasie ale ogólnie mam 164/95 w górę co to może być ?
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-09 17:24
Witam.
Przede wszystkim trzeba udać się do lekarza bo jest problem z ciśnieniem, a mianowicie jest to nadciśnienie, które trzeba zacząć leczyć bo bóle mogą być spowodowane właśnie nadciśnieniem. Pozdrawiam
napisał/a: adam0704 2013-02-09 17:55
ciśnienie zawsze miałem wyższe ale bez bólu czy to może być groźne w moim wieku ?
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-09 17:57
Wiesz nadciśnienie zawsze jest niebezpieczne. Pojawiły się dolegliwości bólowe w klatce piersiowej i nie wiadomo od czego pochodzą, więc pierwsza myśl - nadciśnienie. Oczywiście odpowiednio leczone nie będzie problemem, ale przyczynić się też mogła do tego nieodpowiednia dieta - zbyt dużo soli, tłuste potrawy oraz brak wysiłku fizycznego, ruchu, siedzący tryb życia jeśli tak jest to trzeba wprowadzić zmiany.
Oczywiście nie można twierdzić, że przyczyną jest nadciśnienie bo to moze być mylne, dlatego też trzeba zrobić ekg, rtg klatki piersiowej, udać się do lekarza i ewentualnie szukać przyczyny dalej. Być może to się okazać zwykłym nerwobólem i po prostu samo minie po kilku dniach.
napisał/a: adam0704 2013-02-09 18:29
dieta jest jak zawsze bez zmian co do ruchu jest mniej ale nie wiele bóle są właśnie bez znaczenia czy ruch jest podczas ruchu jest podobnie ostatnio np po odwalaniu sniegu w domu jak usiadłem przyłapalo czyli poty brak siły zmeczenie sennosc
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-09 18:30
tak czy inaczej najpierw zbadać trzeba serce dopiero potem można szukać dalej
napisał/a: stary_dziad 2013-02-22 22:26
a jak wyglada twoja dieta?
napisał/a: adam0704 2013-02-22 23:03
bóle obecnie same przeszły czasem tylko zaboli a tak ogólnie jest ok
napisał/a: waaek 2013-03-17 17:15
Ja także często mam kłucie w sercu a poza tym bardzo często mam takie palpitacje serca - jak lerzę czy siedzę bez znaczenia. Dodatkowo trudno mi się leży na lewym boku. Będąc u lekarza pierwszego kont, poprosiłam o skierowanie do kardiologa a pani dr powiedziała że szczupłe osoby tak mają i dała mi pramolan na uspokojenie kołatania. Z ciśnieniem nie mam problemów. Trochę się martwię bo moja babcia zmarła młodo na zawał. Chyba przyjdzie mi zapłacić prywatnie za wizytę u kardiologa
napisał/a: adam0704 2013-03-17 22:37
no u mnie bardziej ucisk jak już osłabienie nagłe brak siły teraz mniej jest ale cos po mało znowu wraca