Bóle piszczeli

napisał/a: Forest1 2007-09-27 20:56
Witam, mam problem. Mam 17 lat, mój wzrost to 172cm, a waga to 58kg. Po dłuższym wysiłku fizycznym (chodzi o bieg na długi dystans lub dłuższy czas biegania np. w czasie gry w piłkę nożną) odczuwam dość intensywne bóle piszczeli od strony wewnętrznej nóg kilka centymetrów nad kostką. Gdy taki wysiłek powtórzę w ciągu najbliższych dni bóle nasilają sie a nawet odczuwam w tych okolicach nerwobóle przy spoczynku nóg. Czy ktoś mógłby mi coś na ten temat powiedzieć/doradzić? Aha, nie mam platfusa.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-28 00:27
jedna z teorii moze byc tzw "anterior compartment syndrome" (nie wiem jak sie na to mowi po polsku). Chodzi o to, ze podczas wysilku miesnie zwiekszaja swoja objetosc, a jesli otaczajace je powiezie nie rozciagaja sie odpowiednio, to moze to prowadzic do kompresji i bolu.
Pewnie mozna by jeszcze spekulowac, ale troche juz dzis na to za pozno...

moze tez byc jakas dysfunkcja konkretnego miesnia, np piszczelowego przedniego. Ciekawe jest to, ze objawy sa obustronne, moze jednak jest jakas przyczyna biomechaniczna (nadmiernie zrotowana piszczel, przodostopie, tylkostopie etc)

Co masz konkretnie na mysli piszac "nerwobole"? jaki sa dokladnie objawy?
napisał/a: Forest1 2007-09-28 16:53
Chodzi mi o to że poprostu odczuwam takie krótko trwałe pulsowania które nasilają ból.

Słyszałem też że moje problemy mogą być też zwiazane z okostną. Czasem jest to naprawde uciążliwe kiedy po dłuższym wisiłku nawet nie mam zakwasów ale z rana ciężko mi zejść ze schodów.