Bóle mięsniowe, Obniżone NEUT, Podwyższone CK oraz LYMPH

napisał/a: jan5 2014-04-07 14:04
Od półtora roku czuje się cały czas zmęczony, jeśli mnie nic nie obudzi potrafię spać 15 godzin ale i tak się budzę zmęczony. Męczę się szybciej, dokuczają mi bóle stawów, dłoni oraz nóg. Byłem kilkanaście razy u różnych lekarzy, którzy cały czas mnie odsyłają od jednego do drugiego. Od czasu pierwszego badania krwi rok temu, już trzeci raz wyszło mi NEUT 40 (próg 45-70), LYMPH 49 (próg 20-45) i CK zawsze podwyższone. Teraz było to 225 (przy progu >190), wcześniej było 650, jeszcze wcześniej 350. Tarczyca wyszła w porządku. Teraz lekarz wysłał mnie do immunologa. Czuje, że chodząc po tych różnych lekarzach po prostu tracę czas. Może miał ktoś podobne problemy i podzieli się ze mną czymś co może trochę rozjaśnić tą całą sprawę.
napisał/a: dominika2505 2014-04-08 15:53
Jeśli chodzi o neutrofile i limfocyty to nie czepiamy się procentowych wartości jeśli liczba bezwzględna jest w normie. Objawy są niecharakterystyczne, może rzeczywiście jakaś choroba autoimmunologiczna się rozwija, ale potrzeba tu różnych badań i dobrego klinicysty. Jeśli reumatolog nic nie stwierdził to na pewno warto dalej poszukać.