Bóle mięśni,stawów,sztywniejące palce,uczucie chłodu

napisał/a: krohex 2011-04-17 13:34
Witam i proszę o pomoc, bo nie wiem co mi jest.
Objawy występują od ok. 7-10 dni. Długo nie pracowałem, ale ruszałem się dużo, ćwiczyłem na siłowni itp. 10 dni temu wróciłem do pracy fizycznej i coś jest nie tak. Od początku byłem bardzo zmęczony, co tłumaczyłem sobie 3 miesięczną przerwą. Oprócz tego znacznie nasiliły się bóle stawów kolanowych, doszły bóle mięśni i kręgosłupa. Dodatkowo zawsze po przebudzeniu prawa ręką, a dokładniej to sama dłoń jest zesztywniała. Nie mogę zacisnąć w pięść. Zauważyłem, że pomaga kilkuminutowe polewanie gorącą wodą, ale tylko na chwilę. Po za tym prawie cały czas jest mi zimno, temperatury nie mierzyłem, ale wydaję mi się, że nie mam gorączki.
Dodam, że leczę się u endokrynologa - przyjmuje testosteron. Leczę się też psychiatrycznie - Cloranxen, słaba benzodiazepina. Mam 20 lat.
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-17 22:38
Czy wszystkie objawy trwają od 7-10 dni, czy częśc zaczęła pojawiac się wcześniej? Czy zawsze drętwieje ta sama ręka? Czy bez polewania wodą drętwienie ustępuje? Czy zdarza się to codziennie rano? Czy bolące stawy są też opuchnięte? Czy cierpisz na wadę postawy? Od kiedy odczuwasz bóle kolan? Z jakiego powodu miałeś przerwę w ćwiczeniach?
napisał/a: krohex 2011-04-18 05:46
Część objawów mam już od jakiegoś czasu np. stawy kolanowe bolą od ok. 2 lat. Ręka drętwieje zawsze ta sama. Bez polewania wodą po jakimś czasie robi się nieco mniej sztywna, ale i tak jest to bardzo nieprzyjemne. Zdarza się to po każdym przebudzeniu, teraz wstałem do pracy i to samo co codziennie. Jeżeli chodzi o wadę postawy, to nie wiem, ale często boli mnie kręgosłup. Ćwiczyłem cały czas, przerwę miałem od pracy, bo po prostu jej nie było.
napisał/a: Butterfly:) 2011-04-18 16:24
Skoro objawy trwaja już tak długo, należałoby poszukać ich przyczyny. Czasami podobne dolegliwości dają wady kręgosłupa. Można to częściowo zweryfikować robiąc zdjęcie rentgenowskie. Skierowanie możesz dostać nawet od lekarz rodzinnego. Ja jednak radziłabym wybrać się do reumatologa. Poranna sztywność rąk i długotrwały ból kolan mogą wskazywać na jakąś chorobę o podłożu właśnie reumatologicznym. Myślę, że najpierw dobrze byłoby wyeliminować reumatoidalne zapalenie stawów. Tak czy inaczej, bez wizyty u lekarza cięzko będzie cokolwiek pomóc.