BOLE LEWEJ STRONY BRZUCHA GORZKI POSMAK NA JEZYKU

napisał/a: kris79n 2007-06-24 01:27
od kilku dnimam lekkie bole z lewej strony brzucha mam rowniez wrazenie ze ta strona jet zabrzmiala,przy tym od tego czasu mam gorzki posmak na jezyku.na poczatku myslalem ze to watroba bo dzien wczesniej jak zaczelo mnie bolec wiilem troszke wiecej piwa ale to nie mijalo zreszta okazalo sie e watrobe mam z drugiej strony:) pozniej myslalem ze to jakies zatwardzenie bo to jest podobne odczucie ale jednak nie z tego co wyszukalem na internecie z tej strony mam jelito grobe.okreznica zstepujaca jak sie nie myle.
lekki bol wystepuje przy nacisnieciu palcami pod lewymi rzebrami moze jeszcze troszeczke nizej moze to nie nawet bol tylko dyskonfort no i mam wrazenie ze ta strona brzucha jest nabrzmiala do tego ten posmak na jezku jakby gozkawo ostrawy w tylnej czesci jezyka,mam 28 lat jesli ma to jakies znacenie

z gory dziekuje za djagnoze

pozdrawiam
napisał/a: magdoola 2007-06-24 12:41
Nie wiem czy to ma związek z językiem ale z tą lewą stroną mam identycznie... też nie ból, ale takie ćmienie... zawsze mi mówili okrężnica, okrężnica do tej pory nikt nie wie co mi jest - też mi się po piwie to nasila :( od kilku lat mam problemy z tą lewą strona i żyję, ale ostatnio miałam krwawienie z jelit, więc szykują mnie do kolonoskopii eh... nikt nie odpowiada na tym forum
napisał/a: Beciabecia 2007-06-24 19:55
Hej. A miałeś moze robione USG? A moze to trzustka. Ja kiedyś tez miałam poddrażnioną trzustke i tak własnie mnie bolało. Skontaktuj się z lekarzem, może cię skieruje na to badanie. I wtedy wszystko sie okarze. A teraz możesz sam sobie pomóc, biorąc ESPUMISAN (tableteczki ziołowe, które są reklamowane w telewizji) Na pewno nie zaszkodzą, bo stosują je nawet osoby zdrowe. Ale ja nie jestem lekarką, a tylko ta osoba może ci oznajmić co ci jest. Powodzenia.
napisał/a: kris11111 2007-06-30 23:16
witam. ja mam podobne dolegliwości. mianowicie, dyskomfort z lewej strony, jak naduszę to mam wrażenie że mi coś przeskauje. nie jest to ból, identycznie jak kolega który zaczął ten temat. byłem na usg i wszystko jest w normie, a pozatym jak nie boli tzn że wszystkie organy wporządku, jelito raczej też bo gdy coś jest nie tak to też boli. dodatkowo jak stoje wyprostowany i na przemian obniżam i podnosze (energicznie) ramiona z rękoma wyprostowanymi wzdłuż ciała to czuje że coś mi dusi na płuca, tzn nie jest to wrażenie typowego nacisku ale na bezdechu z otwartymi ustami czuje i słysze wdech i wydech który idealnie zgrywa się z ów ruszaniem ramionami, jeśli możesz kolego sprawdź czy czasem też nie masz takiego czegoś. niewiem do jakiego lekarza mam się udać, ale wiem jedno cokolwiek to jest, to uciska mi jelito i sąsiaduje z płucami, napiszcie mi jeśli możecie jakie badania mam zrobić bo usg mam za sobą, może rentgen ale czy to coś wykaże? może to jakiś torbiel albo coś, tak czy inaczej chce się tego dyskomfortu pozbyć. pozdrawiam i proszę o wyczerpujące odpowiedzi
napisał/a: Mopsmaster 2012-11-10 14:20
Mam identycznie jak wy już od wielu lat lekarze nie wiedzą co mi dolega. Miałem gastroskopie i nic nie wykryło tak samo mam , że dużo kaszle jakby czasami uczucie duszności ostatnio pojawiła się do tego zgaga i standardowo jak wy główne objawy to:

- Na początku objawiało się to tak, że kilka razy w roku może 4 - 5 w miesięcznych odstępach czyli bardzo rzadko miałem króciutki ból który nie trwał nawet sekundy ale jakby nagle tak raz szybko zabolało w prawym boku pod żebrami , że gdyby taki ból potrwał dłużej niż sekundę wiem, że na pewno bym zemdlał był tak bardzo silny.

- Częściej ale nie mocny ale jakby ból z lewej strony pod żebrami albo jakby jeszcze w żebrach, czasem niżej nie wiem sam nawet czy da się określić to bólem ale tak jak kolega mam jakby małe uwypuklenie już z lewej strony poza żebrami troche niżej od brzucha (możliwe, że to normalne)

- Uczucie zmldenia w brzuchu na ogól to co najbardziej przeszkadza trwa to codziennie czasami przestaje na kilka dni ale potem znowu wraca.

- Dziwne burczenie w brzuchu z lewej strony które nigdy się tam nie pojawiało.

- Nie często ale czarny stolec.

- Ostatnio doszła do tego zgaga

- Uczucie duszności (możliwe, że to od astmy alergicznej)

- Ciągły kaszel (możliwe, że to od astmy alergicznej)

- Nie często ale gorzki posmak w ustach (możliwe, że przy zgadze)

- Czasami też bardzo rzadko miałem taki krótki ból w odbycie który aż podrywał do góry ale zdarzało się to nie często jakieś dwa, trzy razy w roku teraz już tego nie ma.

Mam też uczulenia na roztocza może mieć to z tym jakiś związek?

Od wielu lat byłem już tyle razy z tym u lekarza jedyne co mi dali to gastroskopie i prześwietlenie płuc nie mogę się wyleczyć więc tutaj prosze was bardzo o pomoc jeśli ktoś ma jakieś pojęcie prosiłbym tylko o rzetelne informację i wskazówki.
napisał/a: Mopsmaster 2012-11-10 14:54
- Zapomniałem jeszcze dodać , że przy schylaniu i braniu głębokiego oddechu mam ogromny ból w klatce piersiowej

- Uczucie niestrawności ale to nie jest to byłem z tym u lekarza i żadne tabletki mi z tym nie pomogły. Może przeszło na krótki czas albo raczej przerodziło się w coś innego niżeliby problem został zlikwidowany.

Mam też uczulenie na roztocza może mieć to z tym jakiś związek? Prosze was o pomoc

- Alkoholu często nie pije ale nie mogę wypić nawet jednego piwa dla towarzystwa bo później na drugi dzień czuję, że umieram uczucie duszności którę się nasilają i wszystko się ze mną pogorsza boje się wtedy o serce bo ciężko mi się oddycha z tego powodu iż jakby żołądek w ogóle przestawał pracować i stąd nadchodzi takie uczucie jakby wszystko miało się zaraz zatrzymać w moim organiźmie.

Więszkość problemów żołądka miałem ze środkową, górną częścią żołądka tam zawsze czułem , że jest mi niedobrze i ztego właśnie powodu na początku miałem gastroskopie. Nie wiem co mi dolega to już trwa tyle lat dlatego mam milion domysłów , może to przez dostawanie się flegmy do żołądka? Nie jestem specjalistą ale chory lekarz który mi powiedział po gastroskopii, że nic mi nie jest i może mam problemy z psychiką sam powinien się leczyć i nie powinien być lekarzem.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-11-10 18:33
Witam
Jakie leki były przyjmowane na w.w. dolegliwości?
Jak wygląda u Ciebie odżywianie w ciągu dnia ?
Zamieszczam kilka przydatnych informacji na temat choroby refluksowej przełyku: http://commed.pl/choroba-refluksowa-diagnostyka-leczenie-profilaktyka-vt78082.html
Wykonać badania morfologii krwi oraz moczu, zmierzyć ciśnienie.
Zwracać uwagę na pożywienie - w linku zawarłem kilka istotnych wskazówek.

Pozdrawiam