Bóle lewego barku oraz drętwienie palców

napisał/a: KUDELSKI 2009-03-03 15:56
Szanowni państwo przedstawię całą historię tego zjawiska lub choroby i prosiłabym, o jakie kolwiek informację pomocnicze, za które będę bardzo wdzięczna. Wszystko zaczęło się od bólów kręgów szyjnych i stawu barkowego prawej ręki udałam się z tym do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzonej diagnozie opisowej dał mi skierowanie na rehabilitację do szpitala rehabilitator zlecił ultra dźwięki, pole magnetyczne, zimne powietrze z dmuchawy, ( co raczej nie było pomocne moim zdaniem). Po ukończeniu rehabilitacji trwającej dziesięć dni zniknęły bóle kręgów szyjnych natomiast pozostały bule barku pojawiające się od czasu do czasu w prawej ręce. Po kolejnej wizycie u lekarza rodzinnego kazał zgłosić się do neurologa, ponieważ nie podobało mu się to oraz nie posiadał odpowiednich kwalifikacji, aby przeprowadzić badania. Do neurologa zapisałam się prywatnie zostałam zapisana na wizytę za trzy tygodnie. Po około dwóch tygodniach czekając na wizytę zaobserwowałam również drętwienia małego piątego oraz czwartego palca u lewej reki drętwienie trwało i trwa cały czas dokładnie 24/7 oraz brak siły w lewym ręku od nadgarstka w dół nie potrafię nawet dobrze ścisnąć dłoni w pięść oraz utrzymać, co niektórych rzeczy w tym reku następnie objawiły się bule w miejscu lewego barku. Po wizycie u neurologa oraz przedstawienia mu całej sytuacji otrzymałam skierowanie na rezonans wszystkie badania rezonansu trafiły do lekarza neurologa oraz do mnie.

„Wyniki badania kręgosłupa szyjnego
Opis: Badanie kręgosłupa szyjnego wykonano aparatem GE MR Sina 1, 5 T stosując sekwencje Fast, FSE, uzyskując obrazy T1-, T2-zależne w projekcjach strzałkowej oraz poprzecznej.
Złagodzenie fizjologiczne lordozy szyjnej.
Wysokość trzonów kręgów zachowana.
Na poziomie C45-C6 modelowanie przestrzeni około rdzeniowej przez nawarstwienia osteofityczne na tylnych krawędziach trzonów i minimalne wypukliny tarcz międzykręgowych bez istotnego zwężenia kanału kręgowego.
W badanym odcinku kręgosłupa morfologia sygnału rdzenia kręgowego prawidłowa. „

Okazało się po następnej wizycie, że wszystko jest w porządku, że rezonans nie wykrył nic dziwnego a objawy nadal występują neurolog skierował do mnie serię pytań dotyczących powikłań tej ręki czy jakieś były złamania zwichnięcia itp. Miałam złamaną rękę w nadgarstku około 30 lat temu czy to może dopiero się teraz objawiać?. Neurolog przepisał mi stabilizator łokciowy firmy OPPO 1086 i kazał się pokazać na kontrolę za 3 tygodnie po pierwszym dniu noszenia stabilizatora zaobserwowałam lekkie opuchnięcie ręki od nadgarstka w duł oraz zaczerwienienie myślałam, że jest zbyt ciasno założony, ale tak nie jest. Obawiam się, że są to skutki uboczne stabilizatora albo się mylę i takie są jego działania i że tak powinno być?. Nie wiem nie znam się czy ktoś udzieli mi informacji na temat działania tego stabilizatora z góry będę bardzo wdzięczna.
napisał/a: dav91 2009-08-09 10:35
Witam. Mam identyczny problem lecz nie występuje u mnie ból barku itp. tylko mam zdrętwiałe cały czas palce w prawej ręce( palec mały oraz serdeczny) mam to już jakiś tydzień bardzo mnie to denerwuje ponieważ nie mam w ogóle siły nawet ciężko mi jest kręcić śrubokrętem. Jeszcze nie byłem z tym u lekarza.
napisał/a: roads 2009-08-10 12:00
zacznę od pierwszego postu. Ogónie rezonans rzeczywiście nie wskazuje na nic niepokojącego, ale już sam fakt cierpnięcia palców IV i V jest niepokojący. Za palce IV oraz V jest odpowiedzialny nerw łokciowy /n. ulnaris/. Mogłoby to sugerować problemy z tym właśnie nerwem. Co ciekawe występują również bóle barku. W tej okolicy znajduje się splot barkowy, jest to plątanina nerwów, również nerw łokciowy ma tam swoje "źródła". Splot barkowy można sprawdzić rezonansem. Zastanawiam się, czy w tym rezonansie oby na pewno nie wyszły uciski na korzenie. Wielkorotnie już na forum w przypadku cierpnięcia palców radziłem badanie EMG. W Pani przypadku emg nerwu łokciowego kosztowałoby ok. 120zł prywatnie, bądź bezpłatnie z NFZ, ale ostrzegam, że kolejka jest naprawdę długa. Pokazałoby to, czy nerw łokciowy jest naprawdę uszkodzony, czy też nie. Tym czasem proszę zrobić coś takiego. Mały palec w ostatniej ręce delikatnie wygiąć do tyłu i zobaczyć czy nie towrzy się tam szpara /pomiędzy palcem IV i V/. Można również porównać mieśnie kolo małego palca w lewej oraz prawej ręce. Czy istnieją jakieś równice. Zazwyczaj przy uszkodzeniu n. ł. dochodzi do zaniku mięśni kłębiku. Mam nadzieję, że neurolog sprawdził, czy nie wynika to z chorób CUN. Będę wdzięczny za informację, jakie testy przeprowadzał pani neurolog.
napisał/a: roads 2009-08-10 12:03
dav91 napisal(a):Witam. Mam identyczny problem lecz nie występuje u mnie ból barku itp. tylko mam zdrętwiałe cały czas palce w prawej ręce( palec mały oraz serdeczny) mam to już jakiś tydzień bardzo mnie to denerwuje ponieważ nie mam w ogóle siły nawet ciężko mi jest kręcić śrubokrętem. Jeszcze nie byłem z tym u lekarza.

Podobnie jak wyżej. Parestezje palców IV i V mogą sugerować uszkodzenie nerwu łokciowego. Konieczna wizyta u neurologa i dalasze badania.