bóle kolan

napisał/a: darek_kotfasinski 2010-11-29 17:10
Witam. Mam 31 lat. Od kilku miesięcy bolą mnie kolana, szczególnie prawe kolano. Objawy: podczas zginania, przykucnięcia, przyklęknięcia bóle się znacznie nasilają. Nie mogę w ogóle przykucnąć lub przyklęknąć. Do tej pory nie sprawiało mi to problemów. Ból jest niesamowity. Towarzyszą mu trzaski w kolanach, uczucie przemieszczenia w kościach. Zrobiłem RTG stawów kolanowych. Oto wyniki: Zaostrzenie wyniosłości m-kłykciowej lewej. Szpary stawowe stawów kolanowych prawidłowej szerokości, powierzchnie stawowe gładkie. Struktura kostna prawidłowa. Poza tym pragnę wspomnieć, że w styczniu zeszłego roku robiłem RTG stóp. Oto wyniki: Ostroga piętowa górna i dolna obu kości piętowych. Osteofitoza krawędzi stawowych w obu stawach skokowych, szczególnie w lewym. Od 10 lat leczę się na nadciśnienie tętnicze, nerwicę układu wegetatywnego i tachykardię zatokową napadową. Bardzo proszę o interpretacje tych wyników i poradę w kierunku leczenia stóp i kolan, które niestety mi dokuczają i są bolesne. Pragnę jeszcze nadmienić, że w przypadku ostróg piętowych przeszedłem szereg rehabilitacji, w tym lasery, ultradźwięki. Niestety nie pomogły. Przeszedłem też terapię falą uderzeniową (5 zabiegów0. Troszkę pomogło, ale niewiele. Noszę wkładki ortopedyczne. Co powinienem jeszcze zrobić, żeby ulżyć stopom i kolanom? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.
napisał/a: ulna 2010-11-30 16:29
Witam
Leczenie w przypadku tych problemów to głównie rehabilitacja, w domu można wykonywać okłady z lodu, niestety przypadłość ta, a szczególnie ostrogi wymagają dużej cierpliwości w leczeniu. Ostatecznym rozwiązaniem zarówno w przypadku kolan jak i ostróg piętowych to zabieg operacyjny, jednak w tym drugim przypadku zwykle trzeba go powtarzać
napisał/a: Kasiuniaqwerty 2010-12-19 22:10
Witam. Kilka dni temu wywaliłam się na ulicy ( ponieważ było mega ślizgo na chodniku) od tamtej pory mam wielkiego siniaka. Dzisiaj byłam na snowboard i czesto sie wywalałam i drugie kolano bardzo mnie boli ale nie mam siniaka. Oba kolana mnie bardzo bolą przy prostowaniu nogi i chodzeniu. Są bardzo spuchnięte. Może to być woda w kolanie ?? Dodam, że mam 18 lat.
napisał/a: Ania_204 2010-12-21 00:03
Wskazana konsultacja ortopedyczna i usg kolana. Do tej pory zimne okłady na kolano i uniesienie kończyny wyżej, ewentualnie maść aescin.
napisał/a: nioop 2010-12-22 01:55
Od dłuższego juz czasu miewam bóle obydwu kolan podczas np przysiadów..
Nie skrzypią lecz przy np próbie kucnięcia jakby "strzelą" i mam potem wielki problem ze wstaniem równoczesnie sprawia mi to ból..

Kilka dni temu obudziłem się rano ( dzień wczesniej cały leniuchowałem ) i ledwo udało mi się wyjśc z łozka a że o zejsciu po schodach nie wspomne.. Lecz pod wieczór objawy ustąpiły..
Oczywiscie w dalszym ciągu przysiad sprawiał mi ból..
Klęczenie w moim przypadku jest niemozliwe..
Skrzypienie kolan nie wystepuje u mnie wogóle.. Jedynie strzelają przy kucaniu..
Ból niekiedy jest naprawde niedozniesienia..
Wizualnie moje kolana są w idealnym stanie.. Nie są spuchniete ani nic takiego..
Moje samopoczucie ogólnie jest bardzo dobre..
Mam dopiero 23 lata..

Nie wiem czy może miec to jakieś znaczenie, lecz praktycznie cały czas mam zimne stopy.. Od kiedy pamietam tak mam..

Może mi ktoś poradzić co to moze być oraz jak moge starac się tego pozbyć??
napisał/a: Kuba5093 2010-12-24 13:38
Najlepiej udaj się do ortopedy , on Cię przebada i zdecyduje co dalej . Miałem podobny problem od 12 roku życia i skończyło się w tym roku na operacji (mając 15 lat) .
napisał/a: ania19913 2011-01-02 12:18
witam, jesli w złym miejscu post to przepraszam, mam pewien problem z kolan, okolo 1,5 roku temu upadlam na kolano (okolo Tydzien pobolało i przestało wiec nie bylam u lekarza) ale gdzies okolo miesiąc temu zaczelo bolec mnie kolano (nie jest to mocny ból i jest to lewą strona prawego kolana) gdy dluzej siedze lub chodzę (30min) reaguje rowniez na zimno, nie mam na razie mozliwosci isc do lekarza( i w ogole nie wiem czy jest sens). czy to cos waznego? czy ktos moze mial tak samo? nie ukrywam ze zalezy mi rowniez na wypowiedzi specjalisty, pozdrawiam i dziekuje
napisał/a: Patrycja181 2011-03-13 12:38
Witam
Dolega mi straszny ból kolan. Ponad miesiąc temu poszłam z tym do lekarza rodzinnego ,wtedy bolało mnie tylko prawe kolano, lekarz po badaniu stwierdził ,że nie ma żadnych zmian powiedział abym kupiła sobie jakąś maść i powinno przejść. Lecz od jakiegoś czasu ból powrócił z tym , że teraz bolą mnie oba kolana , ból jest nie do wytrzymania. Zdarza się , że gdy wstanę muszę natychmiast usiąść bo nie mogę wytrzymać najgorzej jest przy schodzeniu ze schodów , ćwiczeniach lub gdy wstaję. Proszę o pomoc, czy ktoś wie co to może być?
napisał/a: FreeSoniC 2011-05-27 16:33
Witam Was od jakiegos czasu mam problem z kolanami, mam 20 lat i gram w pilke n. obiawy sa strasznie dziwne-
podczas biegu lub wchodzenia po schodach strasznie zaczynaja mnie bolec kolana tak od środka jakby ktos wbijał mi w nie gwoździe
uczucie dosyc dziwne a znowu gdy schodze po schodach to czuje cos w rodzaju takich ubytkow w kolanach tak jakby nie panuje nad nimi a przy przebiegnieciu szybkim sprintem chociaz polowe boiska to czuje sie jak po przebiegnieciu calego maratonu kolana sa gorace i nie moge nad nimi zapanowac..
spotkał sie ktos z Was z takim przypadkiem ?
napisał/a: FreeSoniC 2011-05-29 13:47
Ogolnie zapomnialem dodac ze podczas tego bólu strasznie mnie te kolana pieką,moze to tez ma jakies znaczenie hm ?
napisał/a: milenka17 2011-05-30 19:49
Witam

Nie wiem czy zamieszczam problem w dobrym temacie, ale wydaje mi się, że tak. Problem tyczy się bólu kolan jak w temacie. Trenuje łyżwiarstwo figurowe i od jakiegoś czasu przy skokach, czy choćby zginaniu kolana czuję mocny ucisk/ból nie wiem jak to nazwać. Przez to utrudnia mi to trening, a przygotowuje się do zawodów.Często też miewam czerwone całe kolano, a i czasami lekko nadpuchnięte. Co to może być? Proszę o pomoc

P.S. jeszcze dodam, że bóle wystepują nagle, nie ważne czy chodze czy siedzę...trwają maksymalnie 30 minut i ustają, czasami zdarza się tak 3-4 razy na dobę, a czasami 1....