Bóle klatki piersiowej, lęki i problemy z oddychaniem

napisał/a: ApplePie 2013-12-09 11:08
Witam serdecznie. :)
Jak wyżej - przybywam w sprawie pewnego problemu. Dość często (najczęściej w chwilach stresu) dotkliwie boli mnie mostek. Jest to kujący rodzaj bólu, zazwyczaj albo w górnych częściach mostka, albo nieco po lewej stronie. Zazwyczaj mija samoistnie po paru minutach. Ponadto, mimo że jestem cierpliwą osobą, ostatnio bardzo łatwo można wprawić mnie w złość. Miewam wahania nastrojów, chociaż przez większość czasu jestem raczej przygnębiona.
Wieczorami miewam bóle głowy trochę powyżej czoła, w przedniej części czaszki. Zdarzają mi się również problemy z oddychaniem, czyt. nie mogę nabrać wystarczająco dużo powietrza, mam wrażenie, że ciągle jest go w płucach za mało. To przytrafia się raczej w losowych chwilach, niekontrolowanych przeze mnie.
Ostatnim już objawem jest to, że w nocy zdarzają mi się pewne lęki (jestem osobą dość strachliwą o kilku fobiach. Boję się igieł, wysokości, ciemności i kiedyś miałam tanatofobię, jednak teraz jest ona trochę mniejsza), przez co ciężko mi jest zasnąć. Wiąże się to właśnie z lękiem przed śmiercią, nie mogę spać, bo ciągle o tym myślę. Jest to dość uciążliwe, biorąc pod uwagę to, że rano w dni robocze wstaję dość wcześnie i muszę być wyspana, a zasypiam np. o 3, kładąc się o 1.
I tu pojawia się pytanie - czy to nerwica? Jeśli nie, to co? Czy to po prostu żadna choroba, tylko kilka niegroźnych dolegliwości? Będę wdzięczna za jakieś rady. :)
Pozdrawiam cieplutko :)
napisał/a: zanetka937 2014-01-23 09:57
nie mogę nabrać wystarczająco dużo powietrza, mam wrażenie, że ciągle jest go w płucach za mało : ja mam pten sam problem i to na tle nerwowym problemy z zasypianiem itd