bóle jelita

napisał/a: buzia2 2008-03-17 00:20
czy od przemieszczających się w jelicie grubym gazów można odczuwać ból?? mnie się właśnie wydaje,że tak mam bo czasami czuję,że przechodzą i wtedy mnie boli.Czasami nawet przez dłuższy czas...
napisał/a: pytanko 2008-03-17 08:50
Jak sobie przysłowiowo 'puścisz bąka' i Ci przejdzie, to masz chyba odpowiedź, taka motoryka jelit :)
napisał/a: mariel2505 2008-03-17 14:14
Przy zepole jelita drażliwego objawy są podobne,jezeli chodzi o bóle jelit to najlepiej udac się do gastrologa i wykluczyć potencjalne choroby
napisał/a: Słonko27 2008-03-18 12:53
Mam siostrę, której stwierdzono jelito nadwrażliwe i uchyłkowatość esicy. Chciałabym sie dowiedziec czegos wiecej na temat tej choroby jak sie ją leczy , jaka powinna być przy niej dieta i ogólnie chciałabym cos o niej wiedziec Prosze pomóżcie mi moja siostra bardzo cierpi , ma często bóle i kolki jelitowe. dziekuje
napisał/a: pytanko 2008-03-18 15:51
Slonko27...
Wpisz sobie "zespół jelita drażliwego" i sprawdź ile jest na ten temat informacji, mnóstwo
napisał/a: Słonko27 2008-03-18 16:15
Dziękuje za odpowiedż. Ale byłabym wdzięczna gdy mi to ktoś wyjaśnił dokładnie , a nie kazał szukac sobie na ten temat informacji. Prosze niech mi to ktos wyjasni i cos wiecej mi na ten temat napisze , nawet sobie nikt nie zdaje sprawy ile juz lekarzy odwiedzilismy w sprawie tej choroby i nic nikt nie wie, A moja siostra cierpi nadal :((
napisał/a: pytanko 2008-03-18 17:24
Słonko27 napisal(a):Dziękuje za odpowiedż. Ale byłabym wdzięczna gdy mi to ktoś wyjaśnił dokładnie , a nie kazał szukac sobie na ten temat informacji. Prosze niech mi to ktos wyjasni i cos wiecej mi na ten temat napisze , nawet sobie nikt nie zdaje sprawy ile juz lekarzy odwiedzilismy w sprawie tej choroby i nic nikt nie wie, A moja siostra cierpi nadal :((



ta choroba atakuje osoby zestresowane, zyjace szybko, albo tez posiadajace roznego rodzaju bakterie w organizmie, paciorkowce kałowe, candide albicans i inne, poza tym, to zle odzywianie nasila objawy.

trzeba jesc mniej pikantnie, mniej ostro, zdrowiej, mniej a częściej, a ponadto warto byloby poszukac takich srodkow na wzbogacenie flory bakteryjnej w jelitach jak: AC ZYMES i podobne, ponadto tez trzeba obserwowac swoj organizm jak sie zachowuje po jakim posilku, warot nie jadac wzdymajacych potraw
napisał/a: mariel2505 2008-03-18 18:21
Ja też mam zespół jelita drażliwego,niestety nie stwierdzono u mnie żadnych bakterii,ale stres owszem ta choroba nie jest łatwa do leczenia.Choruję na to już parę lat gastrolog powiedział że mam nauczyć się z tym żyć,unikać mlecznych potraw,tłuszczy,kawy,potraw kwaśnych ostrych,i surowych warzyw i owoców.Ja przy tej chorobie mam biegunki,mimo tego że gotuję sobie wszystko na parze żeby nie stracić witamin i minerałów.Miewam też ataki bólu ale takie jakby mi ktoś jelita skręcał,teraz też akurat jestem w fazie takiego nawrotu bólu.Biorę probiotyki Helicyd ,No-Spa 80mg ,zalecane sa też kąpiele w bardzo ciepłej wodzie i masaże brzucha w razie bólu.Mi pomagaja narazie ból ustępuje,ale co do tej choroby to jak powiedział lekarz nie jest do wyleczenia,są nawroty i wyciszenia.Nie powinno też się jeść roślin strączkowych,wspołczuje siostrze wiem co to jest ale niestety choroba nie wybiera pozdrawiam
napisał/a: Słonko27 2008-03-18 21:21
Dziękuje wam za informacje o tej chorobie :)) to dla duzo moja siostra ma 15 lat, a ta chorobe ma od 8 roku zycia z tym ze były 3 lata spokoju i teraz z wielka siła nawrót choroby nastapił. Chcemy jej pomóc , ale jestem z niej dumna bo dzielnie to znosi:)) Serdecznie was pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje
napisał/a: Słonko27 2008-03-20 22:45
Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś dobre rady i wazne informacje na temat jelita to byłabym wdzięczna za każda informacje. pozdrawiam :))
napisał/a: Teodor M 2008-03-20 23:05
Dla mnie, te dwie diagnozy w pewnym sensie sie wykluczaja. Bo IBS to jest choroba czynnosciowa jelit, czyli nie ma zadnych zmian organicznych w jelitach, a jelita wariuja z niewiadomych przyczyn. I IBS diagnozuje sie wlasnie poprzez wykluczenie wszystkich mozliwych chorob organicznych. A z kolei uchlkowatosc jelita grubego, ktorego czescia jest esica, to jest choroba organiczna, po prostu tworza sie poglebione "kieszonki" w jelicie grubym - uchylki, tam tworza sie zastoje tresci pokarmowej, tworza sie zlogi, jest to dobre siedlisko bakterii chorobotworczych, powstaje stan zapalny, uchylek powieksza sie itd. Z tego co wiem leczy sie to operacyjnie. Tylko w jaki sposob zdiagnozowano oddzielnie IBS i uchylkowatosc, bo obie choroby moga dawac podobne objawy. Bo moze to byc tylko uchylkowatosc. A obie choroby leczy sie inaczej. Slonko, a jakie badania siostrze zrobiono?

Pozdrawiam
napisał/a: Słonko27 2008-03-24 20:41
Filip Dziekuje za zainteresowanie moja siostra ma znowu iść do szpitala na pełna diagnostyke bo sie objawy nasiliły i to bardzo . Bedzie miec Gastroskopie i podstawowe badania a czy jeszcze jakies to nie wiem . Teraz bierze Duspatalin retart ( pisze wymowe bo nie wiem jak ja napisac ), Espumisan, Manti Gastop i siemie mielone lniane pije. Większość badań musza powtórzyć bo miałam kilka lat lub kilka miesiecy temu . Oby jej pomogli . Nie wiem czy Ci pomogłam mało kto wie cokolwiek o tej chorobie. U nas sie raczej na tym nie znaja lekarze. Juz u wielu bylismy i to nieraz daleko od nas. Pozdrawiam