bóle głowy u 14-latki od 22.11

napisał/a: iwona135 2016-11-27 18:07
Witam,

moja 14-letnia córka od minionego wtorku (czyli od 6 dni) cierpi na ból głowy - który trwa przez cały dzień.
Zasypia z bólem i budzi się z bólem.
We wtorek (kiedy ból się rozpoczął) zaczęła brać sumamed (infekcja "gardlana")- wzięła zgodnie z zaleceniami lekarza - 3 tabletki.
Czy może to być skutek uboczny tego leku? w ulotce piszą że może być taki objaw - jako "częsty" - 1 na 10 przypadków.
Czy jednak utrzymywałby się tak długo?
Byłyśmy w piątek u lekarza kt przepisał lek, on też potwierdził że może to być ból "polekowy".
I szczerze, to nie przejął się zbytnio.
Jaka długo taki objaw może się utrzymywać? Przy okazji - lekarz pozwolił żeby wzięła jakiś środek p/bólowy - ale ani apap, ani ibuprom nie działają. Bierze 1 tabletkę ale nie widać żadnego efektu. Więc nie ma sensu podawać więcej.
Co mogę zrobić żeby jej pomóc?
Bardzo się martwię, bo nie widzę żadnej poprawy. Sumamed jest lekiem o wydłużonym działaniu, czy to też może mieć wpływ na długość tego okropnego skutku ubocznego? Kiedy to się z niej wypłucze?
Córka jest dobrą uczennicą i nie jest to kwestia "ściemniania" i braku chęci pójścia do szkoły.

Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie - Peter, co sądzisz o tym przypadku?
Może jej zrobić jakieś dodatkowe badania? a jeśli tak, to w którą iść stronę?

pozdrawiam forumowiczów
Iwona
napisał/a: Peter 2016-11-28 08:58
To może być ból polekowy. Niestety, w takim przypadku należy czekać do eliminacji leku z organizmu. To może potrwać nawet do 10 dni.
Spróbować podawać magnez + kompleks witamin z gr B (musi zawierać wit. B3).
napisał/a: iwona135 2016-11-28 17:55
Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję że ból w końcu ustąpi - dziś jest 7 doba - bez zmian. Ciężko patrzeć jak dziecko się męczy i nie można jej pomóc. Zaraz jej kupię te witaminy.
napisał/a: Anna35 2016-12-11 20:22
Proponuję wykonać rezonans magnetyczny z opcją ANGIO jeżeli nadal boli. Proszę dziecku wytłumaczyć, że musi wytrzymać w bezruchu około 40-50 minut by badanie pokazało przyczynę bólu.

Prywatnie skierowania nie potrzeba. Badanie jest bezpieczne, jeżeli dziecko nie ma żadnych implantów.

W kolejnym etapie jeżeli w rezonansie będzie czysto - EEG.

Czy jest ryzyko, że dziecko się wywróciło, miało uraz i o tym nie powiedziało, bo ból nie wystąpił od razu?