bóle glowy, podejrzenie tętniaka

napisał/a: ciemna 2007-01-20 09:26
hej! mam 18 lat i od ok 1,5miesiąca może trochę dłużej mam straszne bóle głowy, zawroty głowy i utraty równowagi. byłam w szpitalu i prawdę mówiąc nic nei zrobili. nie miałam nawet konsultacji neurologicznej. na wizycie u neurologa stwierdzono że mam obustronnego babińskiego. a jeden z profesorów z łodzi powiedział że może to być tętniak...aha zapomniałam dodać że4 bole zaczeły się od czasu urazu. nabilam sobię strasznego guza. no i nie iwem co mam robć we wtorek jade do łodzi na badania i starsznie się boję CT nic nie pokazłao ale powiedzieli mi że nie można tego wykluczyć bo nei miałam kontrasu i mam mieć rezonans magnetyczny. błagam odpiszcie coś
napisał/a: Peter 2007-01-20 15:44
Może to być krwiak, biorąc pod uwagę uraz. Ale rezonans coś powinien pokazać.
napisał/a: ciemna 2007-01-20 19:49
ok powiedzmy że będzie to krwiak...czy wtedy konieczna jest operacja?
napisał/a: Peter 2007-01-22 08:09
Nie zawsze. Bywa, że krwiak (o ile nie jest duży i nie uciska na ważne ośrodki w mózgu) ulega resorbcji. W przeciwnym wypadku pozostaje zabieg operacyjny.
napisał/a: ciemna 2007-01-24 09:52
ok wcozraj byłamw łodzi. dziś tez jadę. te podróże starsznie mnei męczą ale cóż...
muszę mieć pilnei rezonans magnetyczny bo ct bylo jednofazowe i nic nei wniosło. więc najbliższy termin:za pół roku
a prywatnie? jutro o 16. nieźle co?
no ale cóż. lekarz zalecil pilne zrobienie tego badania więc jadę zno do łodzi i mam to już dziś. cena 650 zł neiźle
dobrze że mnei na to stać ale co mają pwoeidzieć inny, którzy są w takim stanie jak ja albo i gorszym i nie stać ich na to?
mają czekac pol roku? za poł roku to może ich już nei być na świecie
napisał/a: dori1 2007-01-24 18:01
hej Napisz jak po badaniu ,mnie też to czeka .Czy wszystko jest w porządku .Pozdrawiam
napisał/a: ciemna 2007-01-25 13:46
hej! dziś na szczęście wyniki są ok. dowiedziałam się dziś co bylo brane pod uwagę. troche jestem zła że mi tego wczesaniej nie powiedzidzięli ale trudno. brali pod uwagę krwiaka, nowotwór lub stwrdnienei rozsiane ale to na szczescie nic z tego. a samo badanie... dori nie maszczego się bać jedyny co jest neiprzyjemne to welflon a halas bo komoraA STRASZNEI HALASUJE ale tak to nic strasznego...neili9czac oczywiście stresu no i mam nadzieję że nie cierpisz na klaustrofobię bo ja tak trochę się denerwowałam ta zamkniętą przestrzenią
napisał/a: dori1 2007-01-25 14:00
ciemnasuper że wszystko o.k to najważniejsze .Powiedz mi jak to badanie dokładnie sie nazywa czy miałaś Rezonans magnetyczny czyli MR czy Angio MR .
ja mam podejrzenie mikrogruczolaka przysadki mózgowej .Ale również miałam uraz i boli głowa w tym miejscu po uderzeniu i wiem że tętniaka mozna wyklryc poprzez Angio MR.
Teraz zastanawiam sie czy będe miała tylko angio MR czy równiez rezonans magnetyczny z kontrastem .Pozdrawiam
napisał/a: ciemna 2007-01-26 09:50
ja miałam najpierw ct ale to nic nie wykazało. a ostatnio miałam rezonans magnetyczny z kontrastem. dobrze bedzie. musi być
napisał/a: asiulka11 2009-06-07 12:38
od 3 lat mam bole glowy przy ktorych wychodzi mi guz za lewym uchem w okolicy przebiegu tetnicy skroniowej wychodzi on rowniez gdy jestem przemeczona lub bardzi sie zdenerwuje. chodze od lekarza do lekarza ale nikt tak naprawde nie potrafi powiedziec co to jest, gdyz guz ten pojawia sie i po czasie znika. nie wiem co mam robic jestem mloda i juz nie mam sily chodzic od lekarza do lekarza. A moj lekarz rodzinny nie chce wypisac mi skierowania na tomografie pomimo tego ze kazdy lekarz do jakiego sie udaje pyta o to badanie.
napisał/a: darek9791 2009-07-13 01:54
ja mialem rozbłyski przed oczyma podczas rezonansu a po badaniu uczucie oszołomienia...a dzis doszly bóle glowy a badanie mialem 10 lipca a dzis juz 13... czy to zle bylo ze milem te rozblyski i nadodatek te bóle głowy i uczucie przymulenia
napisał/a: sosik3 2009-07-13 15:52
na pewno dobrze to nie jest ale jak coś to powinno to wyjśc w badaniu. Odebrałeś już wynik?