bóle głowy,migreny,blizna w mózgu

napisał/a: gwiazdka2 2014-03-19 15:33
Witam. Niecały rok temu miałam rezonans magnetyczny otrzymałam wynik ''...Po stronie lewej w wysokich partiach płata czołowego stwierdza się drobne ognisko hyperintensywne w obrazach T2 i FLAIR odpowiadające zmianie naczyniopochodnej,niedokrwiennej...". Miałam wizytę u neurologa jakoś jesienią który wyjaśnił mi i pokazał(dostałam płytę cd z nagraniem)jak to wygląda i powiedział że na razie nie będziemy z tym nic robić ponieważ ta blizna na mózgu jest mała i nie leży ona w obrębie ważnych naczyń.Ja natomiast od kilku miesięcy prawie codziennie odczuwam bóle głowy w lewej części czoła boli mnie tez oko tak jakby dusiło,miewam bardzo często zawroty głowy,jestem rozdrażniona.Staram się nie brać codziennie tabletek przeciwbólowych ale bywają takie dni że po prostu muszę, robi mi się już niedobrze od tabletek.Mam stwierdzoną migrenę z aurą czuciowo-wzrokową występuje ona raz na trzy miesiące (czasami częściej)przy tym wymiotuje i nie jestem zdolna przez następne trzy dni funkcjonować normalnie leki przepisane na receptę nie pomagają.czy ta blizna może się przyczyniać do moich codziennych bóli głowy?