Bóle głowy, a zmiany w kręgosłupie

napisał/a: juliss 2016-06-30 20:29
Witam,

Od miesiąca listopada 2015r posiadam silne bóle głowy, najsilniejsze w obrębie potylicy, skroni oraz górnej części głowy ( nad czołem ).
Konsultowałam te dolegliwości z wieloma specjalistami min. neurolog, laryngolog, ortopeda, a nawet psychiatra. Kilkukrotnie byłam w szpitalu ponieważ ból był na tyle silny, że nie mogłam funkcjonować, a jedyne co zostało wykonane w szpitalu to zastrzyk przeciwbólowy z ketonalu, który niestety nie pomógł.

Wykonywałam takie badania jak - rezonans magnetyczny głowy z kontrastem, rtg kręgosłupa szyjnego i piersiowego.
Jeżeli chodzi o rezonans nie wyszło nic prócz zgrubienia wszystkich możliwych zatok. Leczenie, które zostało zastosowane to polyvaccinum.
Natomiast jeżeli chodzi o RTG to wyniki są następujące :

Odcinek piersiowy - Kręgosłup piersiowy esowato wygięty w górnym odcinku w prawo, a w dolnym w lewo z niewielkim spłyceniem kifozy piersiowej. Szerokość szpar międzykręgowych w granicach normy, proponuję ew. konsultację u ortopedy.

Odcinek szyjny - Zniesienie fizjologicznej lordozy, zaostrzenia na przednich i tylnych krawędziach trzonów oraz w stawach unkowerterbalnych. Szerokość szpar międzykręgowych w normie.

Dodatkowo w przypadku kręgosłupa często pojawiają mi się tzw. zakwasy na ramionach (gule), które wywołują silny ból ramion dopóki ramiona nie zostaną rozmasowane.

Aktualną diagnozą, która została mi postawiona są napięciowe bóle głowy, a kuracji na tą diagnozę było wiele, ale aktualnie jest pralex. Niestety żadna z kuracji nie przyniosła poprawy, a bóle głowy nadal są. Przerabiana była również diagnoza migreny i leczenie divascanem, ale również bezskutecznie.

Bóle głowy następują niezależnie od pory dnia, wykonywanej czynności czy też również pogody. Dość często nasilają się w przypadku np. drzemki w ciągu dnia, gdy się obudzę ból jest o wiele silniejszy niż wcześniej. Głowa praktycznie boli cały czas, a są chwilę gdy ból jest wręcz nie do wytrzymania.

Lekarze nie wiedzą co ze mną robić, a ja non stop sama podsuwam im pomysły co to może być.. Większość skierowań na badania, do specjalistów wychodziła z mojej inicjatywy bo lekarze już rozkładają ręce.
Aktualnie posiadam skierowanie do okulisty w celu wykonania badań pod kątem jaskry co wydało mi się dość dziwne bo jestem kobietą, która ma 26 lat, a ostatnie badanie wzroku było wykonywane na koniec miesiąca marca i lekarka nie mogła się nadziwić, że mój wzrok jest w tak świetnej formie.

Nie mam już pomysłów co może być powodem tak silnych bóli głowy więc pomocy zaczynam szukać nawet i tu.. Czy ww. zmiany w kręgosłupie mogą wywoływać takie bóle i to tak nagle? Czy ewentualnie inne schorzenia tj. niedomykalność zastawki mitralnej mogą mieć na to wpływ? Chwytam się już każdej możliwej teorii w celu znalezienia podłoża tego bólu.. Trwa to już tak długo, a diagnozy brak..

Dodatkowo załączam aktualne zdjęcia RTG ponieważ wg. opis, który otrzymałam nie jest adekwatny do obecnego stanu.. ponieważ poprzednim razem min. w kręgosłupie szyjnym miałam stwierdzoną dyskopatię odcinka C5-C6.

Proszę o ewentualne sugestie co może być przyczyną tak silnego bólu, co jeszcze mogę zrobić.. Jestem już na skraju wytrzymałości bo ileż można chodzić z takim bólem i jak tu normalnie pracować, funkcjonować..
napisał/a: juliss 2016-06-30 20:31
Ze względu na ograniczenia dodaję jeszcze w tej wiadomości jedno zdjęcie kręgosłupa.