Bóle głowy a komputer

napisał/a: Senki 2011-05-05 11:19
Od dłuższego czasu męczą mnie bóle głowy, dokładniej mam wrażenie iż są to zatoki, zaraz nad oczami w okolicach brwi. Mianowicie jeżeli spędzam więcej niż 5-6 godzin przed monitorem stopniowo głowa zaczyna dawać o sobie znać aczkolwiek nie dzieje się to zawsze, może co 3-4 dzień, czasem częściej. Mam tak od paru lat jednakże dopiero teraz zacząłem myśleć o własnym zdrowiu. Jeżeli chodzi o sprawy związane z monitorem, wszystko jest raczej ustawione poprawnie tak więc teraz zwracam się o opinie ze strony medycznej. Mam 16 lat, monitor ustawiony jest około 70-80cm od moich oczu. Również zauważyłem iż moim bólom głowy towarzyszą często czerwone oczy, wyglądają na zmęczone jednakże mnie nie bolą. Moja mama od zawsze miała problemy z bólami głowy, dokładniej to od kiedy pamiętam praktycznie zawsze bolała ją głowa, możliwe iż jest to dziedziczne?. Moje pytanie brzmi; Czy bóle głowy ustąpią razem z wiekiem? Czy trzeba się obawiać ? \

Dziękuje, pozdrawiam.
Jakub
napisał/a: Vattier 2011-05-05 17:16
Niestety diagnostyka bólu głowy jest trudna. Niewiele też napisałeś o samym bólu - czy jest umiejscowiony (jeśli tak, to gdzie - za oczami, z tyłu, w okolicy czoła, skroni?), czy rozlany? Czy jest to silny, ostry ból, tępy, pulsujący - opisz go.

Jakie masz ciśnienie tętnicze? Jeśli nigdy nie mierzyłeś, to teraz jest dobra okazja. Czy masz wadę wzroku? Jeśli nie wiesz lub nigdy nie sprawdzałeś, to wybierz się do okulisty.

Czy podczas bólu głowy występują jakieś dodatkowe objawy (np. zaburzenia widzenia)?

Samo 5-6 godzinne siedzenie przed komputerem może być już powodem bólu głowy - rób przynajmniej 10 minutową przerwę na każdą godzinę siedzenia przy komputerze.
napisał/a: Senki 2011-05-05 20:11
Ból występuje po wewnętrznej stronie brwi, ból nie jest bardzo silny jest typem bólu ktory drażni. Mam okresy kiedy moje ciśnienie tętnicze jest dość niskie ale nie za bardzo, miałem niedawno problemy z tego powodu, miałem wykonywane badania na serce itd, jednakze nie wskazały nic dziwnego. Nie mam wady wzroku. Podczas bólu jak wczesniej napisałem oczy stają się dość czerwone i zmęczone, nic innego.
napisał/a: Vattier 2011-05-05 21:16
Masz stresujące życie? Z Twojego opisu wynika, że najbardziej prawdopodobną przyczyną bólu jest po prostu siedzenie przez tyle godzin przed komputerem - rób sobie przerwy, a najlepiej ogranicz siedzenie przy komputerze i sprawdź, czy to w czymś pomoże. Jeśli nie, być może konieczna będzie wizyta u neurologa.
napisał/a: Krzysiek1995 2011-05-06 21:08
Proponuję sprawdzić monitor, czy na przykład ze starości nie zaczął migotać, to bardzo często powoduje ból głowy, choć jest trudne do zauważenia. Zobacz tez jaka masz częstość odświeżania ekranu, popracuj przy takim co ma wysoką i porównaj. Kazdy ma własne obserwacje - ale ja odczuwałem właśnie dyskomfort, ból głowy jak ulegał wykończeniu mój stary monitor.