Bóle ciała, bezwład ręki, dziwne dolegliwości

napisał/a: djtomala 2009-12-29 20:08
Witam serdecznie.

Piszę na forum ponieważ nie znalazłem pomocy u normalnych lekarzy, a cierpi bardzo bliska mi osoba.

Kobieta, lat 65 , Od roku czasu pojawiły się bóle brzucha a z czasem całego ciała, lekarze stwierdzili półpasiec, a z czasem neuralgie po półpaścu. Obecnie po różnych lekach które nie wiele pomogły występują bardzo silne bóle. Dotyczy to lewej strony ciała(głównie brzucha)(bóle: piekące, rwące, uciskające)
Od Pewnego czasu pojawiły się dwie nowe dolegliwości:
W prawej dłoni zanikło czucie, w ręce ciężko coś utrzymać. Druga dolegliwość to ból głowy(jakby była jakaś rana) i drętwienie całej twarzy.

Czy to są objawy po półpaścu, wydaję mi się że lekarze źle postawili diagnozę. Chciałbym udać się do jakiegoś lekarza chyba najlepiej prywatnie żeby w końcu pomógł, czy macie jakieś pomysły gdzie najlepiej się udać z takim problemem?

Czekam na odpowiedzi z góry dziękuję za pomoc
napisał/a: xxyz 2009-12-30 21:08
Na jakiej podstawie byl stwierdzony półpasiec? Na ciele byly takie charakterystyczne pęcherzyki? Kiedy to bylo?
możliwe ze te objawy są po półpaścu. Trzeba je leczyc tak, jak leczy sie bole neuropatyczne - poprzez łączenie ze sobą leków przeciwpadaczkowych z przeciwbólowymi. Leki trzeba brać b. regularnie, nie wtedy kiedy boli, lecz o ustalonych godzinach. Proponuję udac się do poradni leczenia bólu.
Natomiast niewykluczone, ze problem z dlonią ma inne podloze. Z jakiego miasta jestes?
napisał/a: djtomala 2009-12-30 22:27
Witam ponownie,

Jestem z Warszawy. Półpasiec stwierdzono na podstawie bóli opisywanych przez pacjentkę, co dziwne nie było zmian na skórze ( pęcherzyków itp. rzeczy) Do poradni leczenia bólu chodzimy od czerwca 2009, lekarz przepisał
- Neurontin 300mg kaps. - 3 razy dziennie
- Tramal

Nie ma jednak żadnej poprawy, czasem wręcz przeciwnie. Dolegliwości uniemożliwiają codzienne normalne funkcjonowanie.
Nie mam pojęcia jak kierować się dalej.

Czekamy na odpowiedzi. Dodam że osoba leczy się na ciśnienie.