Bole brzucha w prawym boku pod zebrami

napisał/a: Dawid.k1988 2014-09-14 14:16
Witam. Od dwóch miesięcy walczę z bolami brzucha. Zaczelo sie od biegunki, myslalem ze to jakieś chwilowe zatrucie. Udalem sie do lekarza, przepisal duspatalin retard, wyslal na usg. Badanie wyszlo ok. Po namowie dziewczyny udalem sie do gastrologa prywatnie który zlecil gastroskopię z tego względu ze ten ból promieniuje na caly brzuch, gastroskopia wyszla ok. Mialem robione proby watrobowe z krwi które są w porządku, tak jak i cala morfologia. Ogolne badanie moczu tez ok, poza dość licznymi szczawnianami wapnia. Nie smażymy na oleju itp. Gdzie moze tkwić problem?
napisał/a: Konstans 2014-09-14 17:30
Witaj,
ten post powinien znaleźć się w dziale Gastro i zobaczyłbyś, ze ludzi z podobnymi problemami jest masa, niestety.
To chwilowe zatrucie jak to nazywasz, ja nazwałabym przerostem grzyba lub innego pasożyta. Tak to sie zwykle zaczyna. To oczywiście tylko domniemanie ale skoro badania wykluczyły powazniejsze schorzenia a objawy nie ustępują, jak dla mnie, sprawa raczej oczywista.
Oczywiście należałoby przeprowadzić szerszy wywiad, jak ? czy zmieniło sie coś w twojej diecie od tamtego czasu? co zwykle jesz? co w ogole jesz? jak się czujesz po posiłku?
Pytan mnoży sie całe multum. Wejdź we właściwy dział i poczytaj sobie.
Pozdrawiam :)
napisał/a: Dawid.k1988 2014-09-14 21:32
Dzieki za odpowiedz. Jeśli to jakiś grzyb to badanie kalu w przychodni wystarczy? Dodam, ze na szyi mam czerwone duże plamy od jakichs 3 miesięcy. Najpierw byly blade, pozniej mocno sciemnialy i wygladalem jak brudas, udalem sie do dermatologa który stwierdzil, ze popsikalem sie perfumami i wuszedlem na slonce. Dwa miesiące minely od wizyty, plamy są nadal, jest ich wiecej i są bladoczerwone. Nie laczylem tych dwóch spraw wiec nie wspominalem o tym lekarzowi rodzinnemu. Co do diety - zrezygnowalem z kawy sypanej na rzecz Inki. Jem makaron, ryz, kurczaka, salatki, ciemne pieczywo z wedlina, serem, lubie paprykę. Jeśli mozna przeniesc temat do dzialu gastro to bardzo bym prosil. Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-09-15 10:17
Plamy, o których pisałes ja połączyłabym z przerostem patogenów. Spotkałam sie już z taka reakcją organizmu u osoby z candydą. Ale mogą to też byc inne przyczyny. Sam wiem jak sie czujesz. Od lekarza nie spodziewaj sie, ze udzieli w tym zakresie jakiejś kompetentnej odpowiedzi. Z pewnością zbagatelizuje problem i ew. odeśle do dermatologa, który da Ci maść sterydową. Ta zaś pomoże na kilka tyg. po czym problem wróci - o wzmożonej sile.
Jakie inne masz objawy ze str. jelit?
Poczytaj sobie o kandydozie i porównaj objawy.
Z diety wyrzuć na pewno cały nabiał, kupne wędliny, byle jakie sery, słodycze, cukier, przetworzone jedzenie. Kawa sypana czy z ekspresu nie jest zła. Inka to gluten a ja jestem jego przeciwnikiem.
Pozdrawiam.