Bóle brzucha w czasie okresu

napisał/a: gosiulka15 2007-02-12 18:52
Zawsze gdy mam okres odczuwam okropne bóle brzucha , często w szkole jest
coś ojkropnego nie potrafie słuchac jestem skupiona na bolu a leki takie
jak Nospa , Apap n ie pomagają , ajk sobie radziz bólami najgorzej u mnie
zawsze pierwszego i ostatniego dnia okresu, powinnam isc do ginekologa czy
jest taka potrzeba
napisał/a: Nati1 2007-02-12 22:49
możesz iść do lekarza, on przepisze Ci tabletki z anty, dzięki czemu nie będziesz już miała takich objawów, zapomnisz co to ból podczas okresu :)
napisał/a: klapouszek2 2007-02-12 23:33
Co do tabletek anty - rozumiem koncepcyjnych to nie uwazam by to byl najlepszy pomysl szczegolnie w tak mlodym wieku i jesli tylko Twoim problemem jest bol. (jak wszystkie leki maja one i swoje zalety ale tez wiele wad - lista dzialan niepozadanych wcale nie jest taka krotka) Bol w pierwszym dniu i pod koniec okresu dotyczy wielu kobiet i czesto nie jest spowodowany zadna patologia jednak to moze stwierdzic tylko specjalista, wiec wizyta u ginekologa jak najbardziej wskazana. Natomiast co do tabletek przeciwbolowych/rozkurczowych to jedna tabl No-spy raczej nie pomoze wiec juz na wstepie trzeba wziac 2, silniejszy tez powinien byc ibuprofen (200 lub 400mg), szczegolnie ten w formie rozpuszczonej dziala zdecydowanie szybciej (Ibuprom Sprint Caps, Ibum) ewentualnie Vegantalgin H.
napisał/a: Kasienka84 2007-02-13 09:14
Mysle ze nie powinnas sie tym rpzejmowac, kazda kobieta ma jakeis bole podczas okresu i t jest jak najbardziej normalne, tez je mam i nie przyszlo mi do glowy sie tym martwic, wtedy macica ma skurcze i wydala blone zluszczona z macicy z krwia i sa te bole/skurcze, tak samo jak moze pobolewac brzuch rze dokresem czy pdoczas owulacji, mozesz sie udac do ginekologa i sprawdzic i po zbadaniu Cie bedzie wiedziec czy ok jest ale sadze ze tak i nie ma co sie przejmnowac. niektore kobiety prawie ebzbolesnie przechodza okres ale wiekszosc raczej odczuwa bol, niektore dosc silny nawet. A co d tabletek anty to chyba to ostatnia rzecz jaka powinnas brac tylko wylacznie ze wzgledu na bol, jak kolezanka mowila, lista skutkow ubocznych jest znacznie dluzsza niz tych co sa na plus,jestes kobieta i to odczuwasz majac okres
napisał/a: Aś 2007-02-13 12:19
Zanim zaczęłam brac tabletki pierwszy dzien okresu spędzałam wymiotując płacząc i mdlejąc. Zaczęłam je brac w wieku 15 tu lat,właśnie po to,by móc normalnie funkcjonowac. Młodym dziewczynom przepisuje sie środki o małej ilości hormonów(np. Yasminn) i są one w pełni bezpieczne lda młodych kobiet. jedyną ich wadą jest dośc wysoka cena-od 32-42 zł.
Jednakże teraz'okres'(krwawienie z odstawienia) trwa u mnie 2 dni i nie czuję jakiegokoliek dyskomfortu.
Chyba lepiej si nie męczyc.
Pozdrawiam:)
napisał/a: klapouszek2 2007-02-13 23:16
oczywiscie ze w przypadku takich boli az do mdlosci i omdlen terapia hormonalna moze byc wskazana. Nie zgodze sie jednak z Aś co do mniejszej ilosci hormonow dla mlodych dziewczyn. Wiekszosc tabletek antykoncepcyjnych ma wlasnie taka dawke estradiolu jak Yasmin. (chyba najmniejsza ilosc ma jednak Logest, ktory stosuja jednak rowniez i dorosle kobiety jako srodek antykoncepcyjny).
Aś napisal(a): i są one w pełni bezpieczne lda młodych kobiet. jedyną ich wadą jest dośc wysoka cena-od 32-42 zł.

takiego stwierdzenia bym nie zaryzykowala przy litani dzialan niepozadanych tak na marginesie z ulotki Yasminu :
Często: zaburzenia miesiączkowania, krwawienia międzymiesiączkowe, ból piersi, ból głowy, nastroje depresyjne, migreny, nudności, upławy, kandydozy pochwy. Niezbyt często: zmiany w libido, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie tętnicze, wymioty, trądzik, wyprysk, świąd, zapalenie pochwy, retencja płynów, zmiana masy ciała. Rzadko: astma, wydzielina z piersi, upośledzenie słuchu, zakrzepy z zatorami, guz wątroby (mogą prowadzić do zagrażających życiu krwawień w obrębie jamy brzusznej). Mogą wystąpić lub nasilić się objawy żółtaczki, świądu zależnego od zastoju żółci, kamienie żółciowe, porfiria, toczeń rumieniowaty układowy, zespół hemolityczno-mocznicowy, pląsawica Sydenhama, opryszczka ciężarnych, otoskleroza z utratą słuchu, depresja endogenna, padaczka, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostuda.

pozdrawiam
napisał/a: Aś 2007-02-14 12:52
ale trzebaby było jeszcze ulotkę skonsultowac z ginekologiem. Bo tak się składa,że gdyby wszelkie działania niepożądane tam przedstawione miały wystąpic,to nikt by tych tabletek nie brał:) Moja pani ginekolog powiedziała wprost-na to trzeba patrzec przymróżeniem oka. Tak jak i na tabletkę polknięta po czasie czy intrakcje z innymi lekami. Chodziło mi tylko o to,że ja zaczęłam brac te środki w wieku lat piętnestu,przez miesiąc tylko czułam lekki dyskonfort i do tej pory żadne z wymienionych objawów u mnie nie nastąpiły:) Wspomnę też,że w momencie zaczynania kuracji brałam leki,które wchodzą w intrakcje z preparatem-co zataiłam przed ginekologien(tego akurat nie polecam:P). Jak widac -żyję i mam się dobrze:)
napisał/a: Kasienka84 2007-02-14 14:26
Nie ma jednej reguly dziewczyny na tabletki anty, ile opinii tyle osob. Kazdy organizm przeciez inaczej reaguje i jak dla jednej osoby ejst ok to dla drugiej moze byc masa skutkow ubocznych. Mysle ze autorka postu powinna powazie pomyslec b jednak tego typu tabletki to powazna decyzja i ingerencja w organizm i dla mnie ne jest madre je brac tyko temu ze bzuch boli, pobli i minie, o ile to jest bol ktory da sie zniesc to niema co sie faszerowac, a jesli nie trzeba isc do ginekologa i po wykonaniu serii badan lekarz sam zdecyduje co mogo by pomoc i jest odpowiednie, a bez tego ani rusz
napisał/a: klapouszek2 2007-02-14 23:29
jak sie patrzy z przymruzeniem oka na interakcje to zejsc sie raczej nie zejdzie tylko raczej zajdzie Odnotowalam ostatnio wieksze zainteresowanie testami ciazowymi a wiadomo okres akurat antybiotykowy - moze to skutek wlasnie tych przymruzen . No dobra to tylko tak na marginesie bo cos odbieglam od glownego tematu ale ostatnio czepliwa jestem pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Madonna 2007-11-13 20:57
Dobry lekarz poszuka przyczyny bólów zamiast wyłączać prawidłowy cykl płodności za pomocą tabletek.