bóle brzucha po prawej stronie

napisał/a: Elwisia00 2007-11-01 11:14
witam serdecznie!

Byłam u lekarza rodzinnego z moimi objawami typu bóle brzucha po prawej stronie tak troche niżej mdli mnie , ale nie wymiotuje tylko mi się tak odbija takie bekanie i to tak kilkanaście razy , źle sie czuje , kręci mi sie w głowie, zbiera mi sie często flegma , a jak chce mi sie wymiotować to czuje jak moja slina jest taka słona, mam cos takiego jeszcze ze m ze mam uderzenia gorąca i p.doktor skierowała mnie do ginekologa i chirurga. więc poszłam do ginekologa on mi powiedzial ze przyczyntego może być wiele np . kamienie , cos tam z jelitami . Po badaniu usg stwierdził ze mam cos z jajnikami i powiedział ze mam dziwnie skręcone jelito i mówił ze to dziwnwe bo mam powiekszony jajowód i ze boli mnie po prawej stronie a potem na konic wizyty powiedział tylko ze mam cos z jajnikami i wypisała mi leki . Przyjmowałam te leki i na drugi dzien poszłam do szkoly i zle sie czułam bolał mnie brzuch i musiałam sie zwolnic wiec poszłłłam do chirurga on zlecił mi badania morfologie i mocz. No to poszłam zrobiłam i poszłam znowu i powiedzieli mi ze wyniki dobre i to nie sa sprawy chirurgiczne . Czy nie powinnam wtedy poprosic o usg jamy brzusznej ? Dobra dalej . No i biorę te leki czsem mnie zaboli tam po prawej stronie tak nzej ale jeszcze boli mnie teraz po lewej stronie i po prawej juz tak wyżej mam stany podgorączkowe , zle sie czuje, czuje ze flegma mi się zbra czy powinnam isc na jakies jeszcze badania . Do jakiego lekarza mam sie zgłosić bo jaj juz nie wyrzymuj w szkole zle sie czuje nie wiem co robić Wcześnie gdzies tak 3 dni to miałam luxniejszy stolec i wydalałam go 3-4 razy dziennie a dzisiaj użmam zatwardzenie co robic pomocy !! Czy to sa sprawy związane z gastrologią ??
napisał/a: Teodor M 2007-11-01 11:29
To mogą być problemy związane z gastrologią. Więc warto iść do dobrego specjalisty gastrologa lub gastroenterologa. Na początek pewnie zleci badania kału na krew utajoną, na pasożyty i na posiew, bo takie objawy może dawać jakiś stan zapalny w jelitach. Dobry lekarz gastro już będzie wiedział jak dalej Cię pokierować. Ale upieraj się nad skierowaniem do takiego specjalisty, bo normalni lekarze POZ przeważnie kiepsko sie na tym znają, a koniecznie chcą się zajmować leczeniem takich przypadłości. A trzeba koniecznie znaleźć przyczynę takich objawów na podstawie badań a nie domysłów lekarza.

Pozdrawiam