bóle brzucha po alkoholu i zielonej herbacie

napisał/a: madziula1802 2010-02-04 18:40
Witam. Wiem, że może to dziwne, ale od jakiegoś już czasu mam dziwne bóle w prawej stronie brzucha, na wysokości pępka, nie mogę nawet określić, czy bardziej z przodu czy od strony pleców. Zawsze występują po alkoholu bardziej procentowym - wino, wódka. Po piwie raczej nie. A już wogóle najdłużej boli po zielonej herbacie, herbatkach na trawienie, wszelkigo rodzaju ziołach. Nie jest to ból zbyt uciążliwy, ale gdy ciągle się powtarza robi się to nieco irytujące. Trwa zazwyczaj około 2-4 dni, z czasem po nocy ustaje. Czy ktoś wie, co może być tego powodem??
napisał/a: dimedicus 2010-02-04 19:04
Badanie usg,badanie moczu.
napisał/a: madziula1802 2010-02-04 20:06
Badanie moczy robilam niedawno, było w porządku, usg wykazało drobny złóg (5mm) w lewej miedniczce nerki, lekarz powiedział, że to nic takiego co trzeba by było leczyć, a ból występuje po prawej stronie, nie lewej.
napisał/a: dimedicus 2010-02-04 21:29
Bóle nerkowe mogą wystąpić z każdej strony.Czy te bóle zawsze występują tylko po alkoholu? może to wskazywać na problemy z wątrobą,woreczkiem lub żołądkiem.Czy badano krew?
napisał/a: madziula1802 2010-02-05 08:19
po alkoholu i po wszelkiego rodzaju ziołowych rzeczach - herbatach na trawienie, mięcie itp
napisał/a: dimedicus 2010-02-05 10:38
Tak jak powiedziałem należy wykonać badanie krwi(OB,ogólne,morfologia z panelem wątrobowym)
napisał/a: madziula1802 2010-02-05 11:31
idę dziś do lekarza rodzinnego, poproszę o skierowanie jakieś na badanie krwi, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
napisał/a: madziula1802 2010-03-11 08:10
Witam po sporym dość czasie, okazało się, że te bóle to torbiel jajnika, lekarz rodzinny nie pomógł dopiero powtórna wizyta u ginekologa i usg ginekologiczne pokazało 4 centymetrową torbielkę, na szczęście badanie krwi na ca 125 wyszło bardzo dobrze, więc teraz już powoli wychodzę na prostą z bólami brzucha,a pojęcia nie mam nadal czemu to alkohol i zielone herbaty potęgowały te bóle?? ... ale dziękuję za pomoc :)