bole brzucha jelit krew po oddaniu stolca

napisał/a: markimark1981 2007-12-23 16:45
od czego tu zaczac bole zaczely sie w tydzien po wyjsciu ze szpitala , mialem dosc smierdzace stolce nie wiazalem tego z moim zatruciem ktoe przerzylem gdyz bralem augmentin na drogi oddechowe wiadomo amoksycilina jest jak zsiadle mleko biegunka murowana , potem za wysoka biliruibna musialem odstawic augmentin nie doleczyla sie infekcja gornych drog oddechowych a bole sie nasilily, itak jak bralem poraz pierwszy augmenin to mi sie biegunka za friko pojawila i dosc smierdzace stolce nie byly smoliste , potem sie troche uspokoilo jak przestalem go brac , ale zdarzylo sie do tej pory dwa razy ze po oddaniu stolca mialem krople krwi , i bol jest uporczywy zawsze po wyproznieniu i czasami tak bez zadnej okazji kilka ogdzin pozniej czasami zle siade tez to odczuwam , jelita mniej wiecej w podbrzuszu i okolicy pepka daaj znac osobie szczegolnie ja zjem cos mlecznego to tylko na dole brzucha dokuczaja , ograniczylem tluszcze mam miec gastroskopie ,mozliwe wrzody ale dosz duzo tego jest , a stres byl niestety silny tlyko ze to sie ujawnilo dopiero po kilkunastu dniach od zatrucia jaj uz wyszedlem ze szpitala , ale bole brzucha nie zawsze oznaczaja zespol drazliwego jelita czy ktos ma jakies podobne ibjawy do kogo sie udac wogole jak to wyleczyc zazywam w tej chwili flore bakteryjan na jelitai popijam sobie siemie lnniane
napisał/a: Teodor M 2007-12-23 18:00
Flora bakteryjna, czyli probiotyki i siemię lniane, to bardzo dobre działanie doraźne. Powinieneś iść z tym do dobrego gastrologa lub gastroenterologa. Czasami chcą tym zajmować się lekarze pierwszego kontaktu, ale przeważnie kiepsko się na tym znają, więc lepiej weź od nich tylko skierowanie do dobrego specjalisty gastro.

Tak na dzisiaj to trudno zgadywać, bo różne mogą być powody takich objawów, bo i jakieś zatrucie miałeś i brałeś leki które też okresowo mogą takie objawy dawać. Dodatkowo piszesz, że po czymś mlecznym jest gorzej, więc powinni sprawdzić, czy nie masz nietolerancji laktozy lub uczulenia na białko krowie. Powinni zlecić badania kału na krew utajoną, na pasożyty, bakterie itp.. Jeżeli będzie konieczne, to potem gastroskopię i kolonoskopię. Oczywiście krew i mocz. I dopiero potem, jeżeli w tych wszystkich wcześniejszych badaniach będzie OK, to można podejrzewać, że to może być jelito drażliwe (IBS). Bo właśnie diagnozowanie IBS-u odbywa się poprzez wykluczanie kolejno innych możliwych przyczyn takich objawów. Niestety czasami lekarze idą na skróty, oszczędzają na szczegółowych badaniach i diagnozują IBS. Ludzie czasami latami się męczą, a potem okazuje się, że to IBS wcale nie był. Więc idź do naprawdę dobrego specjalisty gastro i sam też pilnuj, aby zrobiono wszystkie możliwe badania. Ja nie jestem lekarzem, ale mam od wielu lat przewlekłą chorobę jelit (od razu dobrze zdiagnozowaną).

Pozdrawiam