Bole brzucha, jasny stolec

napisał/a: bany1992 2013-05-31 06:23
Witam od jakiegoś czasu miewam bóle brzucha które najczęściej sa zlokalizowane w lewym podbrzuszu ale nie tylko. Mój stolec jest jasno brązowy parę razy wydawało mi sie nawet ze jego kolor jest dość żółty .Kiedyś zauważyłem również ze gdy zjem pladki owsiane lub np paprykę jest ona po prostu nie strawiona dodam ze stolec jest dość mięki często jest uformowany ale bywa i również dość luźny zaobserwowałem w nim również dziwny śluz. Czestotliwość oddawania stolca jest dość mała raz dziennie lub raz na 2 dni w nie duzych ilośćach .Nim zaobserwowałem u siebie taki stolec bywało tez ze moja kupa była dość twarda i ciemna do tego zaparcia .Inne objawem jaki posiadam jest częste oddawanie moczu czeste rozdrażnienie ale to pewnie z tej nie wiedzy co mi dolega . Prosze o poradę co to moze być jakie badania waszym zdaniem powinienem wykonać
napisał/a: Ell 2013-05-31 10:19
napisze z wlasnego doswiadczenia. W lutym mialam identyczne objawy. Bol w lewym boku + zolte, luzne,cuchace stolce, niestrawione resztki pokarmowe, sluz.
Pozniej czasami zdarzaly mi sie nudnosci. I bardzo, ale to bardzo zaluje, ze posluchalam lekarzy i nie poszlam wtedy na kolonoskopie.
Bo po 3 miesiacach pojawilo sie krwawienie, czyli stan sie pogorszyl, mimo, ze zazywalam leki na uwielbiana przez lekarzy chorobe "jelito drazliwe". Co krwawienie oznacza, ze to jak czesto sie zdarza, zly strzal lekarzy.

Radze sie tym zajac,niz czekac.
Lekarze oczywiscie nie chcieli mi dac skierowanie na badanie, wiec poszlam sama na USG, mialam TK jamy brzusznej i wyszlo ok. Oczywiscie lekarze stwierdzili" po co?
Teraz czekam na kolonoskopie, do ktorej nagle teraz zachecaja mnie i to w trybie pilnym,

Acha w trakce 3 miesiecy mialam robione 4 razy badanie na krew utajona, wyszlo ujemne. Dopiero pozniej sie pojawila juz jawna.
Jesli lekarz bez badan endoskopowych powie Ci, ze to jelito drazliwe,zmien lekarza, idz na kolonoskopie we wlasnym zakresie dla wlasnego dobra.
Pamietaj, bez badan endoskopowych nie daj sobie wmowic jelito drazliwe.

To tak z wlasnego doswiadczenia.

Zrob sobie badanie kalu na pasozyty, na krew utajona
badanie na trzustke
Podstawowa morfologia-to oczywiste.
Zycze zdrowia!
napisał/a: admin321 2013-06-01 16:43
Proszę jak najszybciej zmienić swoja diete na trzustkowo-wątrobowa zalecam jak najszybciej wykonać badania oraz udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Objawy te mogą sugerować choroby wątroby , trzustki oraz jelit w takim przypadku najważniejsze jest odpowiednie leczenie, ale i również staranne przestrzeganie diety link do diety umieszczam po niżej:
[code:rxdvw0ta]http://www.milmed.ovh.org/trzucha_dieta.htm[/code:rxdvw0ta]
napisał/a: Ell 2013-06-01 19:07
idz sobie po prostu zrob odpowiednie badania.
USG, morfologia + morfologia na trzustke, watrobe (jestem pewna, ze tutaj akurat bedzie dobrze).Bo po co dieta, jak nie wiadomo czy to trzustka ( po drugie boli Cie podbrzusze, wiec to bardziej jelita) chociaz dieta lekkostrawna nie zaszkodzi. Po drugie chora trzustka baardzo boli, wiec nie sadze, zeby bylo to.
USG no i mozesz tez sobie zrobic gastroskopie, chociac jak jest bol jelit to kolonoskopie.
Co do pecherza, mialam podobnie, rozdete jelito naciskalo mi na pecherz, stad ta dolegliwosc.
Zrob sobie badania i wszystko sie wyjasni

Co do trzustki, moze byc jakas rowniez dodatkowo mala niewydolnosc ( ja tak mialam), ale wystarczyly tabletki KREON (mozesz sobie kupic) na miesiac i wszystko sie unormowalo.Oprocz jelit oczywiscie :/


I jeszcze jedno mnie na stolec pomogl probiotyk, kup sobie jakikolwiek. Bezpieczny lek ( to nawet nie lek), ale pamietaj, ze to nie wyleczy tylko jeszcze lepiej uformuuje stolec. Jednak badania trzeba zrobic.

Pozdrawiam!
napisał/a: bany1992 2013-06-06 12:41
Witam wykonałem cześć badań wyniki zamieszczam poniżej i proszę o ich interpretacje czy wszystko jest w pożadku czy któreś z wyników sa nie prawidłowe :
- "Badania kału na pasożyty "
Jaja pasożytów : nieobecne
Człony pasożytów : nieobecne
Owsiki : nieobecne
Jaja owsików : nieobecne
- "Badanie moczu"
Urobilinogen : normal 0.2 mg/dL
Bilirubina : Neg
Keton: Neg
Krew : Neg
Białko : Neg
Azotany: Neg
Leukocyty:Neg
Glukoza:Neg
Cieżar właściwy :1.015
pH: 6.0
Barwa : zółta
Przejrzystość : zupełna

Wyniki Morfologji -3DIFF
WBC Leukocyty : 5.9
RBC Krwinki czerwone 4.85
HGB Hemoglobina :14
HCT Hematokryt :46.10
PLT Płytki krwi : 252
PCT Hematokryt płytkowy : 0.220
MCV Śr.obj krw. czerwonej : 95
MCH śr.masa.hem.w krw czer 28.90
MCHC śr.steżenie.hem.w krw czer 30.4
RDW wsk.rozprosz.krw czer :14.3
MPV śr.objetość płytek 8.8
PDW szer rozkładu płytek: 17.4
%limfocyty :44.5
%monocyty :5
%granulocyty : 50.5
#LYM bez licz.limfocytów 2.6
#MON Bez licz monocytów : 0.3
#GRA bez licz granulocytów

Rozmaz krwi
Granulocyty pałeczkowate:1
Granulocyty podzielone: 56
Granulocyty kwasochłonne :2
Granulocyty zasadochłonne 1
Limfocyty : 35
Monocyty :5
anizocytoza : znaczna
napisał/a: 121224 2019-03-21 08:58
Dzień dobry, mam dokładnie taki sam problem jak Pani. Wyniki USG i morfologii w porządku. Czy dowiedziała się Pani co było problemem?